Asus X550LN-XO069D İnceleme Konusu

Sponsorlu Bağlantılar

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
Yani şöyle bu sesi hdd de bi arızaya veya herhangi bir soruna neden olmaz değil mi ileri ki dönemlerde bunun hakkında fikri olan var mı diye sormak istemiştim
Valla hiç bilmiyorum ileride sıkınti olur mu ki ya bu ses yüzünden

xpardus

Üye
Valla hiç bilmiyorum ileride sıkınti olur mu ki ya bu ses yüzünden
hocam ben buna taklıyorum yoksa tamam ses hadi neyse diyelim de hdd de çok dandik bişi değil sonuçta toshiba böyle bi markadan o sesin gelmesi beni biraz korkutuyor açıkcası

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
hocam ben buna taklıyorum yoksa tamam ses hadi neyse diyelim de hdd de çok dandik bişi değil sonuçta toshiba böyle bi markadan o sesin gelmesi beni biraz korkutuyor açıkcası
Inşallah sıkıntı olmaz ilerde

xpardus

Üye
arkadaşlar bana win8.1 pro lazım bide aktivesi yardımcı olabilecek var mı şuan win8 yüklü ama pek iyi değil gibi

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Disk sesine bir sorun diyemezsiniz arkadaşlar. Sonuç olarak mekanik disk kullaniyorsunuz okucuyucu kafa illaki ses yapacaktır.. Kronik falan hiç değil. Sonuçta diskin normal çalışmada çıkardığı bir ses...

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
Disk sesine bir sorun diyemezsiniz arkadaşlar. Sonuç olarak mekanik disk kullaniyorsunuz okucuyucu kafa illaki ses yapacaktır.. Kronik falan hiç değil. Sonuçta diskin normal çalışmada çıkardığı bir ses...
ama çoğu laptopda gram ses çıkmıyor benim eski çalıştığım yerde 2 yıllık bir laptop vardı gram ses çıkmıyordu, bizimkinden şimdiden böyle ses gelmesi korkutuyor açıkçası, ben bu sesi ilk defa laptopda duydum :)

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
ama çoğu laptopda gram ses çıkmıyor benim eski çalıştığım yerde 2 yıllık bir laptop vardı gram ses çıkmıyordu, bizimkinden şimdiden böyle ses gelmesi korkutuyor açıkçası, ben bu sesi ilk defa laptopda duydum :)
ses miktarı diskten diske değişir..
sesin yüksek olması okuma kafasının hızlı çalıştığı anlamına gelebilir.. daha düşük erişim süresi sağlar daha hızlı denebilir.
veya fabrikasyon olarak çalışma sesi yüksek üretilmiştir yapacak bişey yok. bir arıza veya sorun değil bu...

harddiski bu kadar sorun yapan sizler SSD nin cızırtısını duysanız bozuldu zannedersiniz sanırım :ehe

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
ses miktarı diskten diske değişir..
sesin yüksek olması okuma kafasının hızlı çalıştığı anlamına gelebilir.. daha düşük erişim süresi sağlar daha hızlı denebilir.
veya fabrikasyon olarak çalışma sesi yüksek üretilmiştir yapacak bişey yok. bir arıza veya sorun değil bu...

harddiski bu kadar sorun yapan sizler SSD nin cızırtısını duysanız bozuldu zannedersiniz sanırım :ehe
tamam hocam anladım :D

xpardus

Üye
Beyler bu uefi kurumu için yardımcı olabilecek birisi var mı ya bi türlü yapamadım bu konularda iyi değilim acil yardım lütfen

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
Ben simdi win8.1 64biti usb ye iso olarak yazdirdim fakat kurulumda uefi secegini bulamadim
Öncelikle sil baştan yapıyoruz. Rufus programıni indir iso dosyasını flaşına "uefi bilgisayarlar için gpt bölüm düzeni" olarak yazdır. Yazdırma işi bitsin flaş kenarda dursun. Sonra googledan "winpe" diye arat birtane bul indir canlı işletim sistemi yani flaş veya cd üzerinden kullanılabilen işletim sistemi (genelde veri kurtarmak için kullanılır neyse) iso şeklinde inecek. Winpeyi başka bir flaşa veya cdye yazdır. Sonra bilgisayarı winpe üzerinden başlat disk yönetimine girip önce tüm diskleri silip sonra yeni oluşturuyoruz diske sağ tıklayıp (winpe sürümüne göre farklı olabilir) gpt'ye çevir diyoruz kaydedip çıkıyoruz(ıngilizce olur büyük ihtimal). Sonra windows flaşımızı takıp pcyi yeniden başlatıp sürekli escye basıp boot ekranını açıyoruz orda uefiyi görüyoruz seçiyoruz gerisi normal format.

• Beğen
Tepkiler: panzerius

xpardus

Üye
Hocam eline sağlık o kadar uğraşıp yazmışsın teşekkür ederim hemen deniyorum

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
  • Beğen
Tepkiler: xpardus
L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
normal şartlarda winpe kullanmanıza gerek yok..
eğer diski kabul etmez ve gerekli bölümleri oluşturmaz ise winpe ile gpt yapmak zorundasınız.

gpt için diskteki tüm bölümleri silmeniz gerekiyor. yedek almayı unutmayın. :oke:

xpardus

Üye
normal şartlarda winpe kullanmanıza gerek yok..
eğer diski kabul etmez ve gerekli bölümleri oluşturmaz ise winpe ile gpt yapmak zorundasınız.

gpt için diskteki tüm bölümleri silmeniz gerekiyor. yedek almayı unutmayın. :oke:
hocam bide illa win8.1 64bit mi olması gerek şuan indirdim rar dan çıkmıyor hasarlı benim elimde win8.1 32-64bit var onu kullansam olmaz mı uefi?

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
hocam bide illa win8.1 64bit mi olması gerek şuan indirdim rar dan çıkmıyor hasarlı benim elimde win8.1 32-64bit var onu kullansam olmaz mı uefi?
uefi gpt olarak usb ye yazdırınca disk formatı fat32 oluyor. 4GB dosya sınırı var.
sadece 64bitlik iso wim dosyası 3gb olduğu için sorun yok
32-64bit olan sürümde olur ancak usb FAT32 olacağı için wim dosyası 4GB sınırını aşıyor. 32-64 sürüm bu nedenle usb den olmuyor.

edit.. dene istersen rufus yazdırırsa olur :oke:

• Beğen
Tepkiler: ByKatre
ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
bemdede hafif ses var sorun değil Hasan abinin dediği gibi mekanik ğarça. uefi kurulumun direk kurulumda nasıl yapıyorduk @L-LumieRe komutla yapılıyrdu sanırım :hmmmbemdede hafif ses var sorun değil Hasan abinin dediği gibi mekanik ğarça. uefi kurulumun direk kurulumda nasıl yapıyorduk @L-LumieRe komutla yapılıyrdu sanırım :hmmm

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
bemdede hafif ses var sorun değil Hasan abinin dediği gibi mekanik ğarça. uefi kurulumun direk kurulumda nasıl yapıyorduk @L-LumieRe komutla yapılıyrdu sanırım :hmmmbemdede hafif ses var sorun değil Hasan abinin dediği gibi mekanik ğarça. uefi kurulumun direk kurulumda nasıl yapıyorduk @L-LumieRe komutla yapılıyrdu sanırım :hmmm
ben senin gösterdiğin gibi öğrendim öyle yapmaya devam edecem başka yolla yapmaya çalışırsam kafa gider. :)

Üst Alt