Motorola Atrix 4G [4.4.4] CM11 for Atrix

Sponsorlu Bağlantılar

bicer79

Üye
v4 çıkmış yeni gördüm

Bu arada moto g için. 5.0.1 güncellemesi gelmiş atrix de yakındır umarım
v4 kurdum fakat ilk açılışta dil seçerken ayarlar durdu diyor açılmıyor

beysehirden

beysehirden

Üye
İki dosya var bunlardan biri recovery dosyası (android 4.3 ve üstü için eski recovery kullanılamıyor) diğeride romun kendisi.

Rom :

Gapps :

Kernel :

Kurulum

. Bu romu kurmak için indirdiğiniz dosyadaki recovery yüklü olmalıdır

Dosyayı indirip zip içinden çıkarın.
Flash tool ile kurabilirsiniz

Flash recovery diyin.
Other from storage'i tıklayın. Dosyanın konumunu gösterin. Dosyaya tıklayın Yes, please... tıklayın. Sonra I know risk diyin :) Tamamdır

. wipe data/factory reset
. advanced->wipe dalvik cache
. mounts and storage->format /system, /osh, /preinstall
. cm-11-20141007-UNOFFICIAL-olympus.zip kurun :)

Eğer kurulumda hata alıyorsanız ilk önce recovery de "toggle signature verification" yapın. Sonra tekrar romu kurmayı deneyin.

Not: Veri bağlantısı kopmasını engellemek için SELinux'u kapatın. Ayarlar -> Telefon Hakkındadan SELinux'un üstüne defalarca tıklayarak kapatabilirsiniz.

Değişiklikler:

.CMService, CMAccount, CMUpdater removed.
. VoicePlus, WhispherPush should also be removed by user, or disabled by Security->Privacy->AppOps->Advanced->AutoBoot
.CMStats GoogleAnalytics related sourcecode removed.
.RSA2046SHA256 signing keys
.Use Moto's Xoom RIL libs/bins (lib/libmoto_ril.so, lib/libpppd_plugin-ril.so, bin/pppd-ril, bin/chat-ril)

v3m:
. switched to Polesapart's Kitkat kernel (with a lot of enhancement)
. bash third party patch not necessary

v3:
.Official Recovery 6.0.5.1 (built from sourcetree)
.BigPart_v2 ( /data expands 3000M, /preinstall shrinks to 2M )
.Wifi Tethering final fixed
.kernel DOCKING partial fixed
.Youtube/Google & related FC fixed

v2:
. Selinux Enforce/Permissive switcher (Settings->About Phone->Selinux status, triple fast click)
. external SD swapper (Setiings->Advance->Use external storage REBOOT!)
. Wifi Tethering ??? (reenable ebatbles in ROM & KERNEL, added radish)
. 1% battery
. recovery /sdcard mount
. selinux rules fix
. Call recording NOT WORKING [ build.prop : persist.call_recording.enabled=true, persist.call_recording.src=4 ]

Çalışmayanlar
.fingerprint
.hdmi mirroring
.BT phone call
. Call recording
. Encryption

Kardeşim ALLAH senden razı olsun sayende atrix'im son sürüm gördü

lokomasti

Üye
v4 çıkmış yeni gördüm

Bu arada moto g için. 5.0.1 güncellemesi gelmiş atrix de yakındır umarım
v4 kurdum fakat ilk açılışta dil seçerken ayarlar durdu diyor açılmıyor
Aynısı bende de oluyordu. Şu şekilde çözdüm;
Önce romu konuda anlatıldığı şekilde kurdum. Daha sonra telefonu açıp ana ekranı gördükten sonra telefonu kapatıp tekrar recovery moda girerek gaps'ı kurdum. Bende işe yaradı.

bicer79

Üye
Aynısı bende de oluyordu. Şu şekilde çözdüm;
Önce romu konuda anlatıldığı şekilde kurdum. Daha sonra telefonu açıp ana ekranı gördükten sonra telefonu kapatıp tekrar recovery moda girerek gaps'ı kurdum. Bende işe yaradı.

hallettim hocam saol
beyler daha önce sormuştum ama belki görmemişsinizdir linkteki bataryadan almayı düşünüyorum ama daha önce kullanan oldumu

Nihatyuksel

Nihatyuksel

Üye
hallettim hocam saol
beyler daha önce sormuştum ama belki görmemişsinizdir linkteki bataryadan almayı düşünüyorum ama daha önce kullanan oldumu

kardeşim ben kullanmadım ama araştırdım 3500mAh bataryalar 1.5 gün gidiyormuş tek sıkıntı telefonu normalinden iki kat daha büyük gösteriyor batarya 9 milim kalınlıgında haliyle telefonu kalın gösteriyor yani takos gibi. yani 12 saat için 3500mAh pile gerek yok kullananlar böyle söylüyor. Orjinal pil ve ducar şarz aleti alırsın birini takar digerini kullanırsın böyle daha iyi olur senin için.

bicer79

Üye
kardeşim ben kullanmadım ama araştırdım 3500mAh bataryalar 1.5 gün gidiyormuş tek sıkıntı telefonu normalinden iki kat daha büyük gösteriyor batarya 9 milim kalınlıgında haliyle telefonu kalın gösteriyor yani takos gibi. yani 12 saat için 3500mAh pile gerek yok kullananlar böyle söylüyor. Orjinal pil ve ducar şarz aleti alırsın birini takar digerini kullanırsın böyle daha iyi olur senin için.

hocam bu normal batarya senin dediklerin kapaklarıda büyük onları biliyorum bu söylediğim batarya normal batarya büyüklüğünde ama mAh büyük aliexpreste alan türkler var ama acaba gerçekten iyimi tabi alan kişilerle direk yazışma durumu yok zaten batarya artık ekmeğini yemeye başladı almışken böyle birşey mi alsam diye düşünüyorum

Nihatyuksel

Nihatyuksel

Üye
hocam bu normal batarya senin dediklerin kapaklarıda büyük onları biliyorum bu söylediğim batarya normal batarya büyüklüğünde ama mAh büyük aliexpreste alan türkler var ama acaba gerçekten iyimi tabi alan kişilerle direk yazışma durumu yok zaten batarya artık ekmeğini yemeye başladı almışken böyle birşey mi alsam diye düşünüyorum
aynı boyutta olamaz bence çünkü eger orjinal batarya boyutuna 3500mAh kapasite açılabilseydi bunu zaten firma yapardı.

bicer79

Üye
orası kafa takılıyor zaten ama yeni çıkan telefonların bataryası daha ince ve daha yüksek mAh belki bundada aynı teknoloji vardır yada orjinal bataryasını almak daha iyi :)

Nihatyuksel

Nihatyuksel

Üye
orası kafa takılıyor zaten ama yeni çıkan telefonların bataryası daha ince ve daha yüksek mAh belki bundada aynı teknoloji vardır yada orjinal bataryasını almak daha iyi :)
Bak Hüseyin adında bi adam batarya hakkında yorum yapmış yorumu aynı şekilde yapıştırıyorum buraya :D "I had a very bad battery disappointed. But shipping fast seller's interest in the beautiful" :D

bicer79

Üye
:D heralde sadece 2 haftadan önce geldi diye hızlı satış yazmış :D

Nihatyuksel

Nihatyuksel

Üye
öyledir :D
sen en iyisi orjinal al. bende alıcam bitane gittigidiyorda 29 tl galiba. benim bataryada bozuk. Yüzde kaç kaldıgını göstermiyor batarya göstergesinin orda soru işareti var.
Bide bu linki kontrol et kardeşim.

bicer79

Üye
senin batarya şaraj oluyormu o şekil
linkteki bataryada benim dediğim bataryadan ama bunlar harika demiş :/

Nihatyuksel

Nihatyuksel

Üye
bataryayı duvar şarz aletiyle şarz ediyorum telefon bataryayı gormuyor. telefonu kapatıp şarza takıyorum batarya yok uyarısı veriyor. sanırım - ve + kutuplarının arasındaki iki diş var ya onları görmüyor. diğer bataryamda bozuk oda %100 şarz oluyo çkarır çkarmaz pil bitti diyip kapanıyor.
senin batarya şaraj oluyormu o şekil
linkteki bataryada benim dediğim bataryadan ama bunlar harika demiş :/
evet bataryalar farklı olabilir biri 12 diğeri 15 dolar galiba.

plaayak

Üye
merhaba arkadaşlar bir sorum olucak. ben son çıkan v4 kitkat romu yükledim ancak kernellerin olduğu yerde en son P p kerneli var bu V3M ye göre mi yoksa V4 içinde uygun mudur?

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
romun kendi içindeki en yenisi

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
yenisi gelmedikce gerek yok :)

trASB

Üye
bluetooth kullanabiliyor muyuz artık

beysehirden

beysehirden

Üye
Dokunmatikte bazı bölgeler basmıyor mesela telefonu dikey durumdayken klavyeden e tusu basmiyor romu yükledikten sonra oldu sebebi nedir acaba