samsung i8910hd funclup(paylaşim ve destek)

Sponsorlu Bağlantılar

sefili

sefili

Üye
Evet wave'yi bekliyorum ancak kullanmaya baslamamiz 3-4 ay sonra gibi zaten suan i8910 teli kenara atmis degilim ancak modifikasyonlari fazla takip etmiyorum daha cok aolikasyonlarla ilgileniyorum malum kullanilabilir uygulamalar olmayinca en iyi fwnin anlami yok
Symbianin suan icin amiral gemisi ve onu en iyi temsil eden cihaz i8910 zaten dikkat edersen Qt ve spb gibi aplikasyonlari i8910 la tanitiyorlar tabi suan vivazda var ama donanimsak eksikler var bence waveye kadar tamdestekle devam bir aksilik yada fikir degisikligi olmassa

iyi forumlar

--------------- Ekleme ---------------

Kllandiginiz yazilimi bilmiyorum orjinal yazilim ise sertifika almaniz hack yapminiz gerekli eger custom fw kullaniyorsaniz rompacherdeki open4all pachini aktif etmelisiniz boyle bir pach yoksa soyleyin buraya ekleriz yani kullandiginiz firmware yazilimi hakkinda biraz bilgi verirseniz daha saglikli yardimci oluruz

iyi forumlar
bende rompatcher ne işe yarar die düşünüyodum. rom patc aktif olunca girebiliyorum ewet. teşekkür ederim sağol
bakalım müzik çalara yol verebilecekmiyim. sonuç bildiririm

onekc55

Üye
faenil sitesinde pil ömrü için tavsiyelerde bulunmuş;

1 menü> Ayarlar> Bağlantı> Yönetim ayarları> Paket veri> Paket veri bağlantısı - gerektiğinde olacak
2 menü> Ayarlar> Bağlantı> video paylaşımı> Video paylaşımı - kapalı
3 menü> Ayarlar> Bağlantı> Kablosuz LAN> Seçenek> Ayarlar> WLAN durumu - asla
4 menü> Ayarlar> Bağlantı> Kablosuz LAN> Seçenek> Ayarlar> Internet bağlantı testi - her zaman sor
5 menüsü> Ayarlar> Bağlantı> Kablosuz LAN> Seçenek> Ayarlar> Seçenekler> gelişmiş ayarlar TX güç seviyesi "10 mW"
6 Menü> Ayarlar> Bağlantı> Ağ> Ağ Modu> GSM

edit:cümle düzeltme

ahenk

ahenk

Üye
    Konu Sahibi

1 menü> Ayarlar> Bağlantı> Yönetim ayarları> Paket veri> Paket veri bağlantısı - gerektiğinde olacak
4 menü> Ayarlar> Bağlantı> Kablosuz LAN> Seçenek> Ayarlar> Internet bağlantı testi - her zaman sor için
5 menüsü> Ayarlar> Bağlantı> Kablosuz LAN> Seçenek> Ayarlar> Seçenekler> gelişmiş ayarlar TX güç seviyesi > - "10 mW"

size ilave olarak
navigasyonu sık kullanmıyorsanız
menü/araçlar/yer/konumlama/konumlamayöntemleri tüm secenekleri kapatın
kullanım gerektiginde tümleşik gps açık olsun sebeke tabanlıyı kapatın
performans içinde tüm söylenenler gecerli ve işlem kaydı süresini 10 güne ayarlayın

iyi forumlar

UCPlayer - v.2.2.1.9 b2
video oynatıcı bizim telden extra olarak tüm WMV videolarını oynatıyor x-wmv dagil

iyi forumlar

sefili

sefili

Üye
ahenk
sefilinin istediği bu olabilirmi?
Mp3 klasörlerinin varsayılanlarını değiştirmek;
Cep telefonunuzun müzik çalarının D ve E deki tüm klasörleri taraması için

Linkteki zipli dosyayı açtığınızda 2 dosya çıkıyor.(101FFCD2.txt ve 20018901 klasörü)
Telefonunuzda x_plore dosya yöneticisiyle
101FFCD2.txt dosyasını
C: \ private \ 10202be9 \ içine

20018901 klasörünü
C: \ private \ içine kopyalayınız

Telefonu kapatıp açınız.

Müzik çaları yenile dediğinizde D ve E deki tüm mp3’leri buluyor

ikinci mailim,inşallah linkte sorun olmaz
Ewet başarılı oldum fakat yedek almayı unutmuşum. txt dosyasında oynamakta riskli. Van kalesi kuş gribi mazotcu hepsi çıktı. telefon meraklılarıda ilk müzik çaları yokluyo genelde. Eskisi gibi sadece music klasörlerini nasıl taratabilirim

aydink_1903

aydink_1903

Üye
sen kullanmadıgımdan deyince dedim herhalde yurtdısından falan temin etmiş olabilrdiye düsündüm ama msjını okuyunca operayı kullanmadıgını anladım neyse bırden coştum yazdıgın program ney abi mesleki mekanik hesaplamalarsa benim işime yarar

iyi forumlar
Ben Elektrik mühendisiyim. Bizim çok kullandığımız bazı hesaplar ve aydınlatma ile ilgili bazı katologları eklemeyi düşünüyorum. Yapabilirsem (biraz zaman alacak) aydınlatma armatürünün resmini çekerek kataloga otomatik yüklenmesi gibi bir şeyler yapmakta var kafamda. Kamera resim kolaymış, database sql ufak nüans farkları var, biraz incelemem lazım.

Kolay Gelsin

ahenk,
genelde gündüzleri işten fırsat buldukça buradayım.( sizin müthiş hızınıza ve paylaşımcılığınıza yetişebilmek mümkün değil..)

aydın hocam,
takip edebildiğim kadarıyla en son HX V4'ün pil performansını test edip faenil'e geçebilirim diye yazmıştınız. V4'te pil kademesiz azalıyor gibi geldi bana, sizde aynı fikirdemisiniz?
iyi forumlar,
Son kademe IF6 ya benziyor oldukça uzun gidiyor. Ufak farkla da olsa Faenil önde olabilir aralarında çok büyük fark yok, RAM de de biraz Faenil önde gibi. Ama 3 aşağı 5 yukarı ikiside birbirine çok yakın. Sadece HXV4 ün menu geçişleri farklı ve hızlı. Faenil de biraz yavaş kalıyor. Her ikisi de kullanılabilir tercih meselesi.

Kolay Gelsin

onekc55

Üye
Eskisi gibi sadece music klasörlerini nasıl taratabilirim
txt.dosyasının orj halini tekrar yüklemeniz gerekiyor.çıkmak zorundayım, eğer bulamazsanız
yarın sabah verebilirim
iyi forumlar.

aydink_1903

aydink_1903

Üye

4 menü> Ayarlar> Bağlantı> Kablosuz LAN> Seçenek> Ayarlar> Internet bağlantı testi - her zaman sor
5 menüsü> Ayarlar> Bağlantı> Kablosuz LAN> Seçenek> Ayarlar> Seçenekler> gelişmiş ayarlar TX güç seviyesi "10 mW"

edit:cümle düzeltme
Diğerlerinin aman aman bir etkisi yok fakat 6 numara çok etkili. Özellikle 3G maalesef çok yaygın olmadığından çoğu bölgede 3G - Edge geçişleri çok yoğun oluyor ve maalesef pili bitiriyor. Roadsync 3G ile sabah 08:00 akşam 19:00 arası açıkken pilden 3 kademe götürüyor. Kesin tespitimdir.

Kolay Gelsin

orcunakyol

orcunakyol

Üye
Bildiğiniz değişik bir galeri uygulaması var mı?

İçine girince klasor şeklinde gösterecek ve dosya yöneticisi gibi olmayacak önizleme imkanı olucak ?

onekc55

Üye
sefili,
aşağıdaki dosyayı C:\private \ 10202be9 \ içine kopyalayınız

iyi forumlar,

Telefonu yeni kullanmaya başlayan arkadaşlara;

MENÜ > AYARLAR > TELEFON > DOKUNMA GİRİŞİ >
Yazma Hızı : Çok Hızlı

MENÜ > AYARLAR > TELEFON > UYGULAMA AYARLARI > MESAJLAR >DİĞER >
kayıtlı mesaj sayısı :999
kullanılan hafıza :E Massmemory
mesajları.grup olrk göster :Evet

MENÜ > AYARLAR >TELEFON > UYGULAMA AYARLARI > KONUMLAMA >
konumlama yöntemleri : tümleşik GPS açık( bluetooth ve sebeke tabanlı kapalı)
konumlama - Sunucusu : Kapalı

MENÜ > AYARLAR > ARAMA YAPMA > ARAMA >
arama bekletme : etkin
aramayı mesajla reddet : hayır
arama sonrası özet : evet
hızlı arama :açık

MENÜ > AYARLAR > BAĞLANTI >
Şebeke - Şebeke Modu - GSM
Hedefler -WAP klasöründe bulunan GPRS'yi İnternet Klasörüne taşı ve 1. sıraya koy
Hedefler - Seçenekler- Varsayılan Bağlantı: her zaman sor
Yönetim ayarları - Paket veri - Paket veri bağlantısı_ gerektiğinde
Video paylaşımı - Video paylaşımı - kapalı
Kablosuz LAN - Seçenek - Ayarlar - WLAN durumu - asla
Kablosuz LAN - Seçenek - Ayarlar - Internet bağlantı testi - her zaman sor için
Kablosuz LAN - Seçenek - Ayarlar - Seçenekler - TX güç seviyesi gelişmiş ayarlar - - "10 mW"

aydınk1903 ve ahenk; önereceğiniz veya değiştirmemi istedikleriniz varsa
tekrar düzenleyebilirim.
iyi forumlar,

sefili

sefili

Üye
sefili,
aşağıdaki dosyayı C:\private \ 10202be9 \ içine kopyalayınız

teşekkür ediyorum. music yazan yere kendime oluşturcağım özel klasörü yazcam. tabi orjinalini kaybetmeden.

onekc55

Üye
selamlar ttnet wifi ile bağlantı kuramıyorum. Önceden kurulan bağlantı şimdi " güvenli bağlantı kurulamıyor" diye hata veriyor. çöüzmünü bilen varmı arkadaşlar ?
maxicep http://www.maxicep.com/turk-telekom/ttnet-wifi-ile-nokia-sorununun-sebebini-cozdum-mujde-342649.html sayfasında çözmüşler.
özeti;MENÜ > AYARLAR >TELEFON > TELEFON YÖNETİMİ > GÜVENLİK >SERTİFİKA YÖNETİMİ > YETKİ SERTİFİKALARI
globalsig….. sertifikalarını silip telefonu yeniden başlatmak

iyi forumlar,

edit: cümle düzeltme

lk1973

Üye
Hyperx
isimli nokia 'larla dahaçok ilgili bir arkadaşıyla i8910'a overclock yapma çalışmalarına başladığını bu yolla 125 ile 500 Mhz hız artışı sağlaayabileceğini ancak henüz daha vakit olduğunu ve birlikte çalışmaya devam ettiklerini not düşmüş sitesini. Yani bu telefonda bu yolla işlemci gücü artabileceğini bize müjdeledi. başarırsa ve önemli problemler olmazsa (ısınma vs. ) bu gerçekten iyi bir gelişme olur kanaatindeyim.
Ayrıca oneck dostum hoşgeldin, değerli paylaşımlarını bu topikte de bekliyoruz.
Ha bir de epeydir üzüldüğüm ve cevap bulamadığım bir sorunum var. işbankasının işcep diye bir uyg. var. gerçekten çok kullanışlı sadece şifre üretmek için değil tüm işlem menülerini kullanılabilir olanı. hx 1.62 da kullanabilmiştim bu java uygulamasını ama sonraki hiçbir fwde kullanamadım. Telefon desteklenmiyor hatası veriyor yüklemek için yönlendirilen site. ayrıca işbankasının sitesinde telefon desteklenen telefonlar listesinde yok. ancak 1.62 hxde kurup kullnabilmiştim. bunu yüklemenin bir yolu yordamı var mı. ttnet wifiler bağlanma yöntemi gibi bilmediğimiz bir yolla bu mümkün olabilir mi? İlgilenen arkadaşlar teşekkürler.
Saygılar...

Bartayfun

Üye
selamlar forumda yeniyim 2 aylık i8910hd kullanıcısıyım.Telefonu ingiltereden aldım ornge firması patentli.Orada tr de çalışması için (kaba tabirde olsa) teli kırdırdım.Tel şu anda çalışıyor Ama telde hala ornge firmasına ait menü var ve dil seceneklerinde türkçe yok.Şimdi telefona hangi yazılımı nasıl yüklersem telefon orjinal türkçe menüsüne döner.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

lk1973

Üye
denedim çalışıyor. geçen ayfonda gördüğümün air hockey oyunu benzeri

aydink_1903

aydink_1903

Üye
Hyperx
isimli nokia 'larla dahaçok ilgili bir arkadaşıyla i8910'a overclock yapma çalışmalarına başladığını bu yolla 125 ile 500 Mhz hız artışı sağlaayabileceğini ancak henüz daha vakit olduğunu ve birlikte çalışmaya devam ettiklerini not düşmüş sitesini. Yani bu telefonda bu yolla işlemci gücü artabileceğini bize müjdeledi. başarırsa ve önemli problemler olmazsa (ısınma vs. ) bu gerçekten iyi bir gelişme olur kanaatindeyim.
Ayrıca oneck dostum hoşgeldin, değerli paylaşımlarını bu topikte de bekliyoruz.
Ha bir de epeydir üzüldüğüm ve cevap bulamadığım bir sorunum var. işbankasının işcep diye bir uyg. var. gerçekten çok kullanışlı sadece şifre üretmek için değil tüm işlem menülerini kullanılabilir olanı. hx 1.62 da kullanabilmiştim bu java uygulamasını ama sonraki hiçbir fwde kullanamadım. Telefon desteklenmiyor hatası veriyor yüklemek için yönlendirilen site. ayrıca işbankasının sitesinde telefon desteklenen telefonlar listesinde yok. ancak 1.62 hxde kurup kullnabilmiştim. bunu yüklemenin bir yolu yordamı var mı. ttnet wifiler bağlanma yöntemi gibi bilmediğimiz bir yolla bu mümkün olabilir mi? İlgilenen arkadaşlar teşekkürler.
Saygılar...
Overclock herkesin bildiği gibi riskli bir işlemdir. Yapılsa bile, uzun süre başkaları tarafından denenmedikten sonra kullanılması bana çok doğru gelmiyor ve kullanmamda. Sonuçta belli bir değeri olan bir telefon elimizdeki.

CFW ler Java düzgün çalışsın diye sertifikaların bazıları ile oynuyor veya değiştirip siliyorlar. Orjinal JC1 yükleyip çalışıp çalışmadığına bakmanızı tavsiye ederim. Ben İşbankası kullanmadığımdan deneme ve nerede problem çıktığını bulma şansım yok. Ek: Nerede hata verdiğini yazmışsınız, telefonunuzu destekleyen telefonlardan biri olarak gösterme ve yükleme şansınız var. En azından denemekte fayda var.

Kolay Gelsin

selamlar forumda yeniyim 2 aylık i8910hd kullanıcısıyım.Telefonu ingiltereden aldım ornge firması patentli.Orada tr de çalışması için (kaba tabirde olsa) teli kırdırdım.Tel şu anda çalışıyor Ama telde hala ornge firmasına ait menü var ve dil seceneklerinde türkçe yok.Şimdi telefona hangi yazılımı nasıl yüklersem telefon orjinal türkçe menüsüne döner.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Telefon bootmode a geçebiliyorsa, HX V4 Türkçe veya Faenil n2o2 Türkçe yükleyip kullanabilirsiniz. İlgili CFW lerin linkleri bu sayfalarda olacak geriye doğru tarayıp bulabilirsiniz. CFW telefona nasıl atılır o da sanırım anlatılmıştı.

Kolay Gelsin

lk1973

Üye
aydink_1903 cevap ve değerlendirmeleriniz için teşekkürler. Zaten dediğiniz gibi overclock riskli ancak denenir ve sıkıntı yaratmazsa güzel olacaktır diye düşünüyorum. Zaten artık fwleri bile bir süre bekleyip önerilere değerlendirmelere göre yüklüyorum. Bunda yapılsa bile telefonu riske atmamak için bekleme süreci biraz daha uzun olacaktır benim için. ayrıca işcepteki java uyg. sanırım bu orjinal jc1 de de böyleydi. ancak 1.62 gibi eski bir java versiyonunda kullanıyordu. sertifikalarla ilgili herhalde. çünkü hatayı porgramı yüklerken değil cep telefonuma yollanan mesajla gelen linki tıkladıktan hemen sonra telefonun browserında aynen şunları yazıyor. telefonunuz işcep uyg. desteklemiyor. yeni sürümler için daha sonra tekrar deneyiniz teşekkürler şeklinde hata mesajı veriyor. (pozitron)

aydink_1903

aydink_1903

Üye
aydink_1903 cevap ve değerlendirmeleriniz için teşekkürler. Zaten dediğiniz gibi overclock riskli ancak denenir ve sıkıntı yaratmazsa güzel olacaktır diye düşünüyorum. Zaten artık fwleri bile bir süre bekleyip önerilere değerlendirmelere göre yüklüyorum. Bunda yapılsa bile telefonu riske atmamak için bekleme süreci biraz daha uzun olacaktır benim için. ayrıca işcepteki java uyg. sanırım bu orjinal jc1 de de böyleydi. ancak 1.62 gibi eski bir java versiyonunda kullanıyordu. sertifikalarla ilgili herhalde. çünkü hatayı porgramı yüklerken değil cep telefonuma yollanan mesajla gelen linki tıkladıktan hemen sonra telefonun browserında aynen şunları yazıyor. telefonunuz işcep uyg. desteklemiyor. yeni sürümler için daha sonra tekrar deneyiniz teşekkürler şeklinde hata mesajı veriyor. (pozitron)
Telefonu CFW ler farklı bir telefon gösterdiğinden o sayfa telefonun yüklemesini kabul etmiyordur. Mesela HX v4 TrackID çalışsın diye telefonu SE Vivaz olarak gösterir bu da desteklenmeyen telefonlardan biridir büyük ihtimalle.

Telefonun browserından " adresine girin telefonun ne göründüğüne bakın. Eğer desteklenmeyen telefonlardan biri olarak görünüyorsa.

Destekleyen telefonlardan birini 101F8731.txt dosyasına yerleştirip 10202be9 içine atıp telefonu kapatıp açarsanız. (101F8731.cre varsa silin sonra kapatıp açın) Telefonu farklı görür ve o yükleme hatası ile karşılaşmazsınız.

Kolay Gelsin

lk1973

Üye
telefonu sony ericson 0 olarak gördü. dediğiniz gibi vivaz herhalde . n97 destekleniyor görünüyor iş bankasının sitesinde. peki bu telefonu 101F8731. txt dosyasına nasıl atacağım , ve bu text dosyasını sıfırdan mı oluşturmalıyım?
saygılar...

orcunakyol

orcunakyol

Üye
mrb

arama sırasında ekran ışığının açık kalması veya kararma şeklinde durmasını ayarlayabilirmiyiz ?

iyi forumlar

aydink_1903

aydink_1903

Üye
telefonu sony ericson 0 olarak gördü. dediğiniz gibi vivaz herhalde . n97 destekleniyor görünüyor iş bankasının sitesinde. peki bu telefonu 101F8731. txt dosyasına nasıl atacağım , ve bu text dosyasını sıfırdan mı oluşturmalıyım?
saygılar...

htt

Bununla telefonu N97 olarak görmesi lazım.

txt dosyasını C:\Private\10202be9\ altına atacaksınız. C:\Private\10202be9\Persist\101f8731.cre dosyaso varsa silin. Browser cache i temizleyin (sadece tedbir gerekli de olmayabilir kalıntı kalmasın diye) Telefonu kapatıp açın.

Kolay Gelsin

Üst Alt