samsung i8910hd funclup(paylaşim ve destek)

Sponsorlu Bağlantılar

aydink_1903

aydink_1903

Üye
Selamlar bukadar hızlı ve temiz cevaplar forumun ve buradaki insanların kalitesini gösterir bence @aydink_1903 @ahenk çok teşekkkür ediyorum.
Video Open Hup yükledim (JC1 yazılımdayım) bende C:\ yükledi ve kaydet dedigim de E:\ diger dosyasına kaydetti tabii ismini değiştirerek sorunsuz büyük 1 zevkle izliyorum videoları
Süpersininiz :oke:
Günaydın, iyi akşamlar, bu gün nasılsın, sağol iyiyim, samsung a ban, x telefonda şöyle bir uygulama var aynısı lazım vb. vb. gibi gereksiz mesaj kirlilikleri olmazsa herkes aradığı cevabı burada kolayca bulabilir diye düşünüyorum. Ama diğer tarafa dönerse içinde bulunmayacağımı şimdiden söyleyebilirim. Burası forum insanlar sorularına sorunlarına cevaplar arıyorlar, muhabbete ihtiyacı olanlar chat sayfalarında, msn de ihtiyaçlarını görmeliler. Umarım yine uslub biraz sert kaçmamıştır. Ama gerçekler bunlar.

Kolay Gelsin

ahenk

ahenk

Üye
    Konu Sahibi
Günaydın, iyi akşamlar, bu gün nasılsın, sağol iyiyim, samsung a ban, x telefonda şöyle bir uygulama var aynısı lazım vb. vb. gibi gereksiz mesaj kirlilikleri olmazsa herkes aradığı cevabı burada kolayca bulabilir diye düşünüyorum. Ama diğer tarafa dönerse içinde bulunmayacağımı şimdiden söyleyebilirim. Burası forum insanlar sorularına sorunlarına cevaplar arıyorlar, muhabbete ihtiyacı olanlar chat sayfalarında, msn de ihtiyaçlarını görmeliler. Umarım yine uslub biraz sert kaçmamıştır. Ama gerçekler bunlar.

Kolay Gelsin
yok zaten seni az cok tanıyoruz uslubunuda:d:aydın abi:box:box:box:box
ama söylediklerin dogru abi hem konu boşyere şişmez hemde aranılan bilgiye çabuk ulaşılır

iyi forumlar

no_fear78

no_fear78

Üye
selamlar bende x-plore programı bir müddet kullandıktan sonra açılmıyor. Açılacakmış gibi oluyor ama menüye geri dönüyor. smartmovie de de bazen bunu yapıyor. Acaba aynı firmanın ( lonelycatgames ) 2 programı olduğu için yapabilirmi ?

ahenk

ahenk

Üye
    Konu Sahibi
orcunakyol

orcunakyol

Üye
i8910 için önemli kodlar işinize yarar.

List of known codes for the Samsung i8910 HD. this into the keypad.

*#7780# - Soft reset the phone and restores default phone settings. Code 00000000 (8 x zeros)
*#7370# - Hard reset the phone. Formats phone memory, mass memory 8GB or 16GB and restores default phone settings. You will loose all user files if not backed up!
Default lock code on reset: 00000000 (8 x zeros)

*#0228# to check battery information. Test mode.
*#62209526# - View MAC address with out removing your battery
*#0000# - View Phone version information
*#0228# - Phone test mode
*#06# - view your IMEI number
*#1546792*# - Phone admin mode
*#1234# Gives firmware info
*2767*3855# - Factory reset

*#0002*28346# - The config and advance options menu. Be careful touching anything here!
*#1546792*# Another config menu. GSM settings, audio and more.
*#3333# - Camera tuning code.
*#1234# gives firmware info.
*#0000# - Device manager Information
*#1111# - Test mode screen. FTA SW Version. Don't know what that is. I assume software version of some sort. Mine's I8910.009
*#2222# - Test Mode Screen. FTA HW Version. REV0.3
*#1234# - Test Mode. SW Version.
*#0*# and click on cif cam to take a picture with the front facing vga camera

alıntı.

no_fear78

no_fear78

Üye
hangi surumu kullandiginizi bilmiyorum linkten 1.45 surumunu indirin cift icon gozukur xplum olani calistirip kapatin daha sonra ana programi kullanin ve dediginiz sorun olunca tekrar xplum 'u calistirp kapatarak ana programi kullanmaya devam edebilirsinuz smartmovieyi 2 yildir kullanmiyorum okonuda fikrim yok
http://www.maxicep.com/symbian-v9-4...0v5-symbianos9-x-unsigned-by-gama-346106.html
iyi forumlar

teşekkürler aynı versiyon vardı zaten bende dediğin gibi yapınca sorun çözüldü

ungood20

ungood20

Üye
emeğinize sağlık.
baştan okuyorum sizi ne yaptığınızı.
ben hata yaptım aslında 5-6 ay önce aldım i8910 umu hepsiburadadan.
ya aslında hack yapanların coğu kacak cihazlar olduğu icinmi böyle acaba hemen yüklüyorlar.
Biliyorum cok avantajıda var.
otel de calışanıznız varmı demek istediğimiz anlayan anladı =)
kücük bir sorum var şuan orjinal haliyle radyo calışmıyor aslında hopörlere verince calışıyorda kulaklığa vermiyor.
kulaklıktan deli gibi mp3 dinlyiorum bu sorun icin garantiye gönderip fw leri deniycem artık yeter =)
güzel olmuş COK güncelsiniz !
ama şu türkçe klavye olayı hallolsa gerisi ister telefon fransızca olsun fark etmez =)

orcunakyol

orcunakyol

Üye
emeğinize sağlık.
baştan okuyorum sizi ne yaptığınızı.
ben hata yaptım aslında 5-6 ay önce aldım i8910 umu hepsiburadadan.
ya aslında hack yapanların coğu kacak cihazlar olduğu icinmi böyle acaba hemen yüklüyorlar.
Biliyorum cok avantajıda var.
otel de calışanıznız varmı demek istediğimiz anlayan anladı =)
kücük bir sorum var şuan orjinal haliyle radyo calışmıyor aslında hopörlere verince calışıyorda kulaklığa vermiyor.
kulaklıktan deli gibi mp3 dinlyiorum bu sorun icin garantiye gönderip fw leri deniycem artık yeter =)
güzel olmuş COK güncelsiniz !
ama şu türkçe klavye olayı hallolsa gerisi ister telefon fransızca olsun fark etmez =)

Ben orjinal usa'dan aldım ama fazla dusunmeden yaptım fw hatta pek bilgim olmadan yaptık.
Tavsiye ederim

ungood20

ungood20

Üye
tamam.ben şuan baştan başlayıp bir konuyu okuyorum hepsini =)
gönderecem bir garantiye sonra bakıcam.
ben denizliliyim gecenlerde bir uğradım bu samsung servise adamlar paralarını alıp yatıyorlar
gelenler telefonu sadece görüşme icin kullannanlar genelde
atıyorum simi tak kılıfı tak öğle böyle değil anlatamam ya

ahenk

ahenk

Üye
    Konu Sahibi
su konuda yaniliyorsunuz ben telin orjinal yazilimina ancak 15gun dayanabildim ve cogu kisi burasi yada baska kullanicilar telpa dispiritor urunu kullanmakta garqntili ve urunu alirken sizin gibi 1500 tl gibi fiyat verip aldik yani garantiyi gozden cikardik ancak kullqnilqn yazilimlar orjinal haliyle yakindqn uzaktan alakasiz performans olarak
Ayrica kullaklikta sorun olma ihtimali yani farkli kulaklik denedinizmi denediyseniz yada telin socet girisinde sorun olabilir dicem ama ozamanda radyo hic calisma bence kullaklik

iyi foumlar

KLACID

KLACID

Üye
Telefonu için animasyon isteyenlere 88 adet hareketli resim (*.gif)

Boyut: 19.5 mb Dosya eğer silinirse yazın anında yenilerim.

Not: Eğer açılışta animasyon olsun istiyorsanız E:/ içinde mods klasorune girip startup.gif olarak resmin adını değiştirip buraya atın eğer müzikde istiyorsanız aynı yere power_on.mp3 olarak adını değiştirip atın.

Güzel Paylaşım olmuş teşekkürler...

orcunakyol

orcunakyol

Üye
Rica ederim giriş için telefonun orjinalindeki helıkopter videosunun bir kısmını animasyon yapmak istedim ama tam oturtamadım : ) olursa onuda eklerim.

ungood20

ungood20

Üye
@ahenk
evet 1440 tl tam tamına =) hemde havale =)
gg ye acık artırmada koymuştum.oraya faturayı koyunca herkes alıcı cıktı 950tl veriyorlardı denemiş oldum.
evet saol yorum icin
...gibi kulaklıkla radyo arasında ciddi sorun var.bu koşarken oldu.büyük ihitmal sarsıntıdan buda icerden sorun olduğu gibime geliyor.garanti nasıl bakıcak merak ediyom.
İyi geceler ..
bu arada ne kadar cok kullanıcısı varmış..

onekc55

Üye
uygulamalar klasörünün daha hızlı açılması için;
Nokia file browseri açtıktan sonra
seçenekler
tools
avkon icon cache; disable and clear'i seçiniz.
( icon cache dosyası temizlenmiş oluyor)
dosya yöneticisinden çıktıktan sonra uygulamalar klasörüne ilk girişinizde biraz bekletmesine rağmen
daha sonraki girişlerde hızlandığını farkedeceksiniz.
iyi forumlar,

not: HX V4'te Nokia file browser yüklü geliyor.( Nokia file browser olmayanlar için)

--------------- Ekleme ---------------

telefonunuzdaki internet, pdf,zip,gif,resim,ses ve görüntü dosyalarını açmak için
varsayılan program ayarlarını değiştirmek;
( telefonun mp3 çalarından memnun değilsiniz ve başka mp3 çalar program kullanıyorsunuz
yada internet tarayıcı olarak opera'yı kullanmak istiyorsunuz vb...)
Nokia file browseri açtıktan sonra
seçenekler
tools
Edit data types seçiniz.
gelen ekrandan değiştirmek istediğiniz dosyayı işaretleyip
seçenekler_ change mapping'i tıklatıyoruz.
gelen select app ekranından kullanacağımız uygulamayı seçiyoruz.
( hyperx'ten alıntıdır.denedim çalışıyor)
--------------- Ekleme ---------------

aydınk1903, ahenk

opera mobile yer imlerini yedeklemenin pratik bir yöntemi var mı?

cevapsız çağrıları hatırlatmak için "Smartphoneware_Best_Reminder" ya da
"MobiFun.Soft.RemindMe" 'kullanıyorum.
sizin bir tavsiyeniz olabilir mi? ya da önceliğiniz hangisinden yana.
cevaplarınız için teşekkür ederim.
iyi forumlar

aydink_1903

aydink_1903

Üye
aydınk1903, ahenk

opera mobile yer imlerini yedeklemenin pratik bir yöntemi var mı?

iyi forumlar
Bu dosya ve klasörleri denermisin, benim deneme şansım yok kullanmadığımdan,

E:\system\data\OperaMobile\OperaSavedPages\klasörükompleE:\system\data\OperaMobile\OperaDataStoreV2.datE:\system\data\OperaMobile\cookies4.dat
dosyaları

Yüklü klasörlerin hızlı açılma olayı pek doğru değil, zaten ilgili klasöre 1 kere girdiğinizde 2. girişte orjinalinde de hızlı açılır hiç bir şey yapmasanızda.

Cevapsız çağrılarla ilgili program kullanmıyorum, o yüzden fikrim yok.

Kolay Gelsin

onekc55

Üye
Bu dosya ve klasörleri denermisin, benim deneme şansım yok kullanmadığımdan,

aydınk hocam,
ben genelde telefondaki orj.browseri tercih ediyorum ama
özellikle banka işlemlerinde ve bir kaç sitede opera ile işlemleri
yapmak daha sorunsuz oluyordu.
fw yükleme yada hardreset sonrası opera yer imleri büyük sıkıntı veriyordu.
söylediğiniz yöntemle yaptım.(yalnız tembellik yapıp E:\system\data\opera klasörünü komple kopyaladım.)
yer imleri,
+ başlangıç sayfasındaki myopera ve bbc'nin dışındaki 7 adet kısayol iconuda tanımladığım
şekliyle geri geldi.özellikle başlangıç sayfası sürpriz oldu benim için.çok teşekkür ederim.

ahenk

ahenk

Üye
    Konu Sahibi
@oneck55 seni daha sık gormek dilegıyle bilgiler için tesekkür ancak telin kendi browseri banka işlemleri için daha güvenli bilgin olsun

@aydink_1903 abi sen yoksa waveyi aldınmı teli neyaptın bende bugun italyadan birisine yada fransadaki kayinco veya bacanak hangisi once gelirse yüzümü kızartıp isticem yoksa baya beklicez gibi

iyi forumlar

aydink_1903

aydink_1903

Üye
@oneck55 seni daha sık gormek dilegıyle bilgiler için tesekkür ancak telin kendi browseri banka işlemleri için daha güvenli bilgin olsun

@aydink_1903 abi sen yoksa waveyi aldınmı teli neyaptın bende bugun italyadan birisine yada fransadaki kayinco veya bacanak hangisi once gelirse yüzümü kızartıp isticem yoksa baya beklicez gibi

iyi forumlar
Telefon çıktı mı ki? Ay sonu gibi çıkması bekleniyor. Hazirana da sarkabilir benim bildiğim.

Şu anda mesleki bir uygulama yazıyorum. %50 si bitti gibi, alışma süreci biraz düşe kalka ilerliyorum ama normaldir. Hata yapa yapa hangi salaklığın hangi hataya yol açtığını çözmeye başladım :)

Kolay Gelsin

ahenk

ahenk

Üye
    Konu Sahibi
sen kullanmadıgımdan deyince dedim herhalde yurtdısından falan temin etmiş olabilrdiye düsündüm ama msjını okuyunca operayı kullanmadıgını anladım neyse bırden coştum yazdıgın program ney abi mesleki mekanik hesaplamalarsa benim işime yarar

iyi forumlar

onekc55

Üye
ahenk,
genelde gündüzleri işten fırsat buldukça buradayım.( sizin müthiş hızınıza ve paylaşımcılığınıza yetişebilmek mümkün değil..)

aydın hocam,
takip edebildiğim kadarıyla en son HX V4'ün pil performansını test edip faenil'e geçebilirim diye yazmıştınız. V4'te pil kademesiz azalıyor gibi geldi bana, sizde aynı fikirdemisiniz?
iyi forumlar,

Üst Alt