Laptop pildeyken ani kapanma sorunu.

Sponsorlu Bağlantılar

soner366

soner366

Üye
    Konu Sahibi
Laptop pildeyken ani kapanma sorunu.
Öncelikle merhabalar, diz üstü bilgisayarımın markası "Toshiba Satellite L850-1RH"
Bilgisayarım bundan 3 sene kadar önce chipset arızası yüzünden bozuldu. 9 ay kadar tüketici haklarıyla uğraştım ve o süre içinde kullanamadım. Teknik serviste anakart tamamen değişti ve geri geldi. Ancak bu 9 aylık süre içerisinde laptop pilim ölmüştü ve 5 dakika kadar idare ediyordu. Bende elektirik kesilmelerine karşı pili takılı tutuyordum. 1 yıl önce tamamen bozuldu. 6 ay kadar pilsiz kullandım. 6 ay önce pil aldım. Şarjdan çıkarılmış ve pildeyken belirsiz bir yüzdede ve ısınma sorunu yok aniden uyarı vermeden sanki elektirikler kesilmiş gibi kapanıyor. Pili garantiye verdim değiştirdiklerini söylediler. Aynı sorun devam etti. Aynı pili kullanan başka model Toshiba Satellite laptopta denedim ve kapanma sorunu yaşamadı. Araştırdığım kadarıyla, voltaj sorunu var gibi duruyor ama tam anlamadım yardımcı olursanız sevinirim. (:

Şarjda:

Pilde:

MaxipmaN

Üye
sıcaklıklar kapatacak ya da reset atacak kadar yüksek değil, pil voltajında da anormal bir durum yok sanırım kendi laptopuma göre bakacak olursam.

soner366

soner366

Üye
    Konu Sahibi
sıcaklıklar kapatacak ya da reset atacak kadar yüksek değil, pil voltajında da anormal bir durum yok sanırım kendi laptopuma göre bakacak olursam.
Voltaj değerleri sürekli olarak düşüyor. Kapanır korkusuyla hemen ekran görüntüsünü alıp attım. 11400ün de altına düşüyor yani. Ama kaçta kapandığına bakamadım ne yazık ki.

Üst Alt