Zigana Kayak Merkezi Oteller Gümüşhane

 • 4 Kasım 2010
 • 896 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. GÜMÜŞHANE ZİGANA GÜMÜŞKAYAK YAYLAKENT Doğu Karadeniz bölgemizde dağ ve yayla turizmini ülke gündemine Gümüşhane ve Trabzon Valiliklerinin altyapı desteği ile 2100 rakımlı tarihi Zigana geçiti eski devlet karayolu üzerinde 100 kişi yatak kapasiteli otel, 150 kişilik kafeterya bölümleri tamamlanarak 2007 yılı dağ, yayla ve kış turizm sezonunda hizmete açılmıştır.

  Yayla kenti Zigana tüneline 3 km. uzaklıkta olup eski devlet karayolu üzerindedir. Yaylakent Trabzon havaalanına 60 km. ve Karaca Mağarasına 25 km. uzaklıktadır. Yol tamamen asfalt olup otobüsler yaylakentin önüne kadar gelebilmektedir. Sınırsız bir doğa manzarasına sahip olan tesisin odalarından doyumsuz çam ormanlarını ve doğayı seyredebilirsiniz. Tesisin tamamı lambiri ve karataş ile kaplıdır. Merkezi ısıtma sistemi ile ısıtılan tesiste 24 saat sıcak su mevcuttur. Odalarda telefon ve televizyon mevcuttur.
  Tesisin her odasında banyo olup Turizm Bakanlığının standart ölçü ve kalitesindedir. 150 kişilik restaurantta her akşam canlı müzik yapılmaktadır.

  Sabahları Çam ormanları arasında mevcut olan yürüyüş parkurunda çam ve çiçek kokularını hissederek sabah ve akşam yürüyüşü yapılabilir.

  Yaylakente 5 km. uzaklıkta ve çam ormanlarının arasında tamamen doğal bir göl olan Limni gölünde piknik yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

  Ayrıca Kış Turizmi için 800m. ve 1500m. uzunluğunda iki adet kayak pisti olup amatör ve profesyonel kayakçılara hizmet vermektedir. Deneyimli kayak hocaları ve birinci sınıf kayak malzemesi mevcuttur.

  Ayrıca yapımına başlanan 54 adet bungalov evlerin 15.06.07 tarihinde tamamlanması planlanmaktadır.
   


  Yazan: Doğuş Pertez
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/02/2019 - 05:16