Bozdağ Kayak Merkezi Oteli-izmir

 • 4 Kasım 2010
 • 1208 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Bozdağ Kayak Tesisi, İzmir ili, Ödemiş ilçesi, Bozdağı Köyü sınırları içinde Bozdağı'nda kurulmuştur. BOZDAĞ, hem bir kasabanın hem de dağın ve kayak merkezinin adıdır. Kasabadan çıkıp dağın zirvesine doğru kıvrılarak ilerleyen yol Bozdağ Kayak Merkezine çıkmaktadır.

  Bozdağ Kayak Merkezinde aralık ayından mart ayına kadar kayak yapmak mümkündür. Normal kış koşullarında kar kalınlığı 80-120 cm. civarındadır. Kayak alanları 1528 m. - 2157 m. yükseklikleri arasındadır. Özellikle dağın kuzeye bakan yamaçlarında Alp disiplini kayak uygulamaları yapmak için elverişli bir ortam sunar.

  Kayak Merkezinde;

  TELESKI (T.BAR) 650 metre çıkış 1200 metre iniş 450 metre çıkış 900 metre iniş
  TELESIYEJ (CHAIR LIFT) 1549 metre çıkış saatte 1000 kişi taşıma kapasitelidir.
  TELESKI (T.BAR) 650 metre çıkış 1200 metre iniş 450 metre çıkış 900 metre iniş
  TELESIYEJ (CHAIR LIFT) 1673 metre çıkış saatte 1000 kişi taşıma kapasitelidir.

  Bozdağ Kayak Merkezinde kayak takımı kiralama imkanı bulunmakta olup, kayak kiralama erkezinden Kayak Takımı (kayak, ayakkabı, baton), Snowboard (bağlama, bord), Çocuklar için plastik kızak, Aksesuarlar (eldiven, gözlük, mont, pantalon, anorak ) temin edilebilmektedir.

  Kayak merkezi, günübirlikçi ziyaretçilerimizin sıkça geldiği bir mekan olmuştur. 1500 araçlık otoparkı mevcuttur. Bozdağ Kayak Merkezi Oteli, Balçova Termal tarafından işletilmektedir. Balcova Termal kalitesi ve huzuru buradaki otelimizede yansıtılmıştır.

  Şömineli şark köşeli dağ ve ova manzaralı, hafta sonları canlı müzikli çatı barımız ile sizlere unutulmaz hatıralar bıraktırır.
  Otelimizde 16 Normal Oda ve 4 suite oda olmak üzere toplam 20 oda bulunmakta olup, 60 yatak kapasitelidir. Odalarda satellite tv, merkezi ısıtma, telefon ve banyolarda duşakabin mevcuttur.

  Tesisimizde 450 kişi kapasiteli ocakbaşı, grill ve Türk ve dünya mutfaklarından örneklerin sunulduğu Kardelen Restorant Digitürk ve müzik yayını yapılan, şömineli 350 kişilik Kafeterya Cafe Bozdağ Dağ ve ova manzaralı şark köşeli Cafe Bar & Seyir Bar , 2 Teras Seyir Bar Şömineli çatı bar bulunmaktadır. Otelimizde Amerikan bilardo, Langırt, Air hockey, Masa tenisi, Atari, Okey, Tavla, Satranç oynayabileceğiniz oyun salonu mevcuttur.

  Bozdağ Kayak Merkezinin İzmir - Torbalı mevkiinden uzaklığı 150 km, İzmir - Salihli mevkiinden uzaklığı ise 130 km Şehir merkezinden Kayak tesislerine otobüs veya özel araçlarla ulaşmak mümkündür.
   


  Yazan: Doğuş Pertez
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
21/01/2019 - 10:51