Zenfone 3 Game Genie/Oyun Cini nedir, nasıl kullanılır?

 • 17 Şubat 2017
 • 174 Okunma
 • 1 Yanıtlar

0/5, 0 Oy
 1. Bugün Zenfone 3 ile birlikte gelen ve biraz oyun severlerin hoşlanacağı bir uygulamadan bensetmek istiyorum. "Game Genie" olarak adlandırılan bu uygulama Türkçeye "Oyun Cini" olarak çevrilmiş.

  < Resmi açmak için tıklayın >

  Bir çoğuz akıllı telefonlarımızda çeşitli oyunlar oynuyoruz. Yalnız bunu bilgisayarda oynarken olduğu gibi akıllı telefonlardan oynarken de başkaları ile paylaşmak istediğimizde ne yazık ki bu o kadar kolay olmuyor. Bu durumu fark eden Asus, Zenfone 3 kullanıcılara küçük bir sürpriz yaparak bu olayı kolaylaştırmış.

  Zenfone 3'te Game Genie/Oyun Cini Sürprizi

  Asus'un Game Genie uygulaması için sürpriz dedim çünkü, Zenfone 3 ile birlikte ön yüklü bir sürü uygulama geliyor ama uygulma menüsünde Game Genie yani Oyun Cini diye bir uygulama göremiyorsunuz. Bu birazcık saklanmış bir uygulama, ne zamanki bir oyun oynamak istiyorsunuz o zaman kendisi kullanmak istersen ben buradayım diye ekranda beliyor.
  Game Genie/Oyun Cini Ne İşe Yarar?
  Game Genie/Oyun Cini en temelde bir kaç basit ayar ile oyun oynarken ekranınızı video olarak kaydetmenizi sağlıyor. Ekran video olarak kaydedilirken dilerseniz ön kamera ile kendinizi de videoya ekliyorsunuz. Bu kadar mı? Aynı zamanda oynadığınız oyunu Youtube ve Twich üzerinden canlı yayın olarak paylaşabiliyorsunuz.

  Aslına bakılırsa yaklaşık olarak aynı işi yapan uygulamaları Google Play'de bulmak mümkün yalnız, üreticinin kendisinin bunu sisteme entegre etmesi, uygulamanın hem görüntü hem ses kalitesini yukarı çekmiş. Dışarıdan yüklenen 3. parti uygulamalardan çok daha başarılı çalıştığını belirtmek lazım.

  Benzer uygulamaları kullanan arkadaşlar deneyimlerini yorumlarda paylaşırlarsa sevinirim.
   


  Yazan: DarkScreen
 2. Güzelmiş
   
  DarkScreen bunu beğendi.
Yüklüyor...
Benzer Konular - Zenfone Game Genie
  Zenfone 2 sarjdayken deşarj oluyor Asus Android Donanım 28 Nisan 2017
  Asus Zenfone Bir Daha Tövbe Asus Android Donanım 5 Nisan 2017
  Asus Zenfone 2 Mikrofon sorunu Asus Android Donanım 25 Mart 2017
  Zenfone 3 Ekran Görüntüsü (screenshot) nasıl alınır? Asus Android Donanım 23 Şubat 2017
  Asus Zenfone 3'te daha iyi olması gerekenler Asus Android Donanım 18 Şubat 2017
Yüklüyor...
27/05/2017 - 09:36