z500 aldım ama bir kaç sorunum var

Sponsorlu Bağlantılar

KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
z500 aldım ama bir kaç sorunum var
Merhaba değerli maxicep üyeleri 1 hafta önce almış olduğum z500 aldıktan 2-3 gün sonra açılırken çok küçük bir ses çıkarmaya başladı kalın bir tık sesi 1 saniye anca duyuluyor sonra fan hızlanıyor sonrada hafif bir tık sesi geliyor şimdiden garantiye vermemmi gerek yoksa önemsiz bir sorunmu bu anlamadım ses çok yüksekde çıkmıyor yani sabahın köründe sessiz bir ortamda açarsam bilgisayarı ses duyulur şekilde çıkıyor ama öğlen saatlerde zor duyuluyor

birde ben ekran kartını 305 sürümünden 340 a güncelledim sonra euro truck simulatör 2 nvidia ile açılmamaya başladı intel hd 4000 le açılıyor ekran kartını bulabildiğimiz en düşük sürüm 313 e güncelledik yine olmadı bu sorunu çözebilirseniz en yüksek ayarlarda ets2 oynayabileceğim :evet:

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
ses muhtemelen hard disk kaynaklı kafa atma sorunu olabilir. 7200 ise olabilir arada benim hard diskte yapıyor onu sıkıntı değil. Yine de için rahat etmeyecekse baktır derim. Nvidia konusuna gelince bazı oyunlarda nvidia görmeyebiliyor. Mesela bende windows 8 single vardı pes 13'de inteli görüyordu. Sen yine son sürümü yükle oyuna sağ tıkla grafik işlemciyle çalıştır de yüksek perforsmanlı nvidiayı seç oyunu nvidia ile açacaktır.

• Beğen
Tepkiler: KinG CrazY
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
Çok teşekkürler harddiskse içim rahatladı :good::heyo: bendede windows 8 var değiştirmedim o zaman napalım orta ayarlarda oynıycaz :D çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız allah sizden razı olsun :good:

- - - Eklendi - - -

zaten sağa tıklayip nvidia yı seçiyorum olmuyor bende intelle açıyorum oda zar zor orta ayarda oynatıyor

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Çok teşekkürler harddiskse içim rahatladı :good::heyo: bendede windows 8 var değiştirmedim o zaman napalım orta ayarlarda oynıycaz :D çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız allah sizden razı olsun :good:

- - - Eklendi - - -

zaten sağa tıklayip nvidia yı seçiyorum olmuyor bende intelle açıyorum oda zar zor orta ayarda oynatıyor
o zaman nvidia kontrol panelinden eklemeyi dene gir oradan oyunu seç seçimi nvidia yap. Hd 4000 o oyunu açmaz açıyorda değil orta en düşükte bile kasım kasım kasılıyor :) Gir nvidia kontrol paneline oradan 3d ayarların yönetilmesine gel oradanda program ayarlarına gel ve ekle de sonra oyunun exe dosyasını seç kurulu olduğu dizinden uygula de sonra gir oyuna.

• Beğen
OPC

OPC

Üye
Ben ne çektim o Euro Truck Simulator 2'yi çalıştıracagım diye :D 320.18 sürümünden itibaren oyun açılmıyor nvidia ile mailleştim onlar da yapamadı ben de 314.xx hatırlamıyorum şuan sürümüne çektim sorunsuz açılıyor önceki sürümlerden başka çare yok malesef

• Beğen
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi

o zaman nvidia kontrol panelinden eklemeyi dene gir oradan oyunu seç seçimi nvidia yap. Hd 4000 o oyunu açmaz açıyorda değil orta en düşükte bile kasım kasım kasılıyor :) Gir nvidia kontrol paneline oradan 3d ayarların yönetilmesine gel oradanda program ayarlarına gel ve ekle de sonra oyunun exe dosyasını seç kurulu olduğu dizinden uygula de sonra gir oyuna.
o ayarlarla bile olmuyor

- - - Eklendi - - -

Ben ne çektim o Euro Truck Simulator 2'yi çalıştıracagım diye :D 320.18 sürümünden itibaren oyun açılmıyor nvidia ile mailleştim onlar da yapamadı ben de 314.xx hatırlamıyorum şuan sürümüne çektim sorunsuz açılıyor önceki sürümlerden başka çare yok malesef

bende sizin gibi çekiyorum ama hiç olmazsa grıd 2 de high ultra ve 1-2 tane ayarı mediumda oynatıyor yani güncelleme bayağı işe yarıyor :good:

OPC

OPC

Üye

o ayarlarla bile olmuyor

- - - Eklendi - - -

bende sizin gibi çekiyorum ama hiç olmazsa grıd 2 de high ultra ve 1-2 tane ayarı mediumda oynatıyor yani güncelleme bayağı işe yarıyor :good:

evet sıkıcı bir durum ama ets2 için başka çare yok malesef :bilmm

• Beğen

Üst Alt