Yurtdışı iphone 3gs yanlışlıkla ios5 güncelledim :(( Simlock... lütfen yardım.

Sponsorlu Bağlantılar

husnu16

husnu16

Üye
    Konu Sahibi
Yurtdışı iphone 3gs yanlışlıkla ios5 güncelledim :(( Simlock... lütfen yardım.
Arkadaşlar yurtdışı iphone 3gs 16 Gb cihazımı dün akşam itunes yardımıyle bilgisayarıma bağladım amacım iphone'dan önce kullandığım cihazımın hafıza kartındaki verileri iphone' uma aktarmaktı. Daha sonra baktım ki itunes cihazınız için daha güncel işletim sistemi war diyor hemde "5" güncelliyim mi falan derken onayladım ve cihaza kurulumu gerçekleştirdi. Ana bi baktım ki ekranda şu ibare " Only compatible sim cards from a supported carrier may be used to activate iPhone. Please insert the sim card that came with your iPhone or visit a supported carrier's store receive a replacement simcard."

Evet abiler amcalar arkadaşlar ben uzun yıllardır maxicep desteğiyle çok sorun aştım bunuda aşacağımızı düşünüyorum inaşallah. Yardımlarınızı bekliyorum acilen.

husnu16

husnu16

Üye
    Konu Sahibi
lütfen yardımcı olabilecek birisi yokmu arkadaşlar ?

husnu16

husnu16

Üye
    Konu Sahibi
koskoca forumda birde maxicep. gibi bir forumda bana yardımcı olabilecek kadar bilgisi tecrübesi olan insan yokmu ? Bence var ama kimse umursamıyor.

cmlkrc

cmlkrc

Üye
shsh kaydın var mı

husnu16

husnu16

Üye
    Konu Sahibi
Hiç birşeyim yok maalesef bu işe kazara girdim. Dedim ya cihazı bağladım itunes güncelleme war deyince onayladım gerisi ...... bundan ibaret :((

berktezkosar

berktezkosar

Üye
arkadaşım aynı hataya ben de düştüm maalesef. baseband'im yükseldi. yapacağın tek şey ipad baseband'li 4.1 yükledikten sonra snowbreeze ile baseband'ını koruyarak 3GS'e custom fw atmak. şuan gayet rahat kullanıyorum ancak tek sorunum GPS çalışmadığı için location services çalışmıyor :(

husnu16

husnu16

Üye
    Konu Sahibi
ya hocam nasıl desem ben aslen bilgisayarcıyım yani teknoloji hakkından yakından bilgim war fakat bu iphone konusunda 0 = 0 desem yeridir. bana bi yol gösterirseniz yapmam gerekenlerin anlatamı falan olsa bu işi halledebilirim ama bi konu hakkında çok detaylı bilgi olmayınca araştırmakta bi o kadar zorlaşıyor.

----------Eklendi @ 17:55:46 ---------- Yazıldı @ 17:54:10 ----------

yani ipad baseband lı 4.1 sürümünü yükleyeceksin demişsin ya onu nasıl yapıcam daha sonra da snowbreeze ile basebandımı koruyarak custom fwyi nerden tedarik ederek nasıl atıcam :S
:(

husnu16

husnu16

Üye
    Konu Sahibi
şu saate kadar 75 kişi görüntülemiş ancak tık yok maşallah..

Üst Alt