Yunanistan, Türkiye'deki yasağı delecek!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Yunanistan, Türkiye'deki yasağı delecek!
http://www.maxicep.com/vbimghost.php?do=displayimg&imgid=3929

Yunan kruvaziyer şirketi Louis Cruises, Türkiye'deki kumar yasağını Montrö Anlaşması'na göre uluslararası su sayılan İstanbul Boğazı'nda gemide kumar turları düzenleyerek delmeye hazırlanıyor.

Türkiye'deki kumar yasağını Yunan kruvaziyer şirketleri delmeye hazırlanıyor. 2010 yazında Türkiye'ye seferlere başlamak için hazırlık yapan Pire merkezli Louis Cruises şirketi, İstanbul Boğazı'nda gemide kumar turları düzenleyecek. Karaköy Limanı'ndan kalkacak olan gemi, İstanbul Boğazı'ndan geçerek Karadeniz sularına kadar ilerleyip akşam saatlerinde limana geri dönecek.

Bu yolculuk sırasında ise kumar oynatılması planlanıyor. Bir turizm yetkilisini verdiği bilgiye göre Louise Cruises isimli şirket Louis Cristal adı verilen gemiye bu turları düzenlemeyi planlıyor. Aslında İstanbul'a gelen tüm kruvaziyer gemilerin içinde kumarhane de bulunuyor. Ancak Louis Cruises'un bu turları sadece kumar amaçlı olarak düzenleyeceği öğrenildi. Kruvaziyer gemisi ile boğazda oynanacak kumar turlarında herhangi bir tur ücreti alınmayacak. Bunun yanı sıra şirket 15 TL olan yurtdışı çıkış harcını da kendi karşılayacak. Ancak tura katılmak isteyenlerin dünyanın her yerinde olduğu gibi belli bir ücret karşılığında kumar fişi almayı garanti etmesi gerekiyor. Bu şekilde kruvaziyer gemisi içindeki yemek, içki ve tüm şovlar da bedavaya geliyor.

MONTRÖ İLE YASAĞI DELECEK

İstanbul ve Çanakkale Boğazları, Montrö Anlaşması uyarınca uluslarası su yolu kabul ediliyor. Bu nedenle de boğazlardan geçen ticaret gemileri dokunulmazlık taşıyor. Türkiye'deki kumar yasağı ülke kara sınırları içinde geçerli bulunuyor. Yunan şirket ise Boğaz'ın uluslarasası su yolu olmasında hareketle bu yasağı delmeye hazırlanıyor. Pire merkezli Louis Cruises, Yunanistan, Güney Kıbrıs, İtalya, Fransa, Hindistan ve Kızıl Deniz'e turlar düzenliyor ve bünyesinde 12'ye yakın gemi bulunuyor. Şirketin diğer turlarında da kumar oynanabiliyor. Ancak riğerseferlerden farklı olarak İstanbul çıkışlı düzenlenecek seferler sadece kumar turizmi amacıyla yapılacak. Şirketin, Boğaz'da kumar oynatmak için herhangi bir merciden izin almadığı da öğrenildi.

Bakanlık: Hukuk kurallarımız belli

KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı yetkilileri, Louis Cruises Şirketi'nin 2010 yılında gemiyle İstanbul Boğazı'nda kumar oynatacağı iddialarına ilişkin, "Zaman zaman bu konuda iddialar ortaya atılır. Sonra arkası gelmez. Uluslararası hukuk kurulları bellidir, Türkiye'nin hukuk kuralları bellidir" değerlendirmesinde bulundu.

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
yani Montrö çok eskidi artık her ülkenin kanunları var iyi ben gidiyim istediğim ülkede istediği yapıyım var mı öyle birşey..

A1234567A

A1234567A

Üye
saçmalık yav bu yunanistan fazla ileriye gitmeye başladı geçen günde Tr bayrağı yakmış ..... lar

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
Güçsüz Ülke olursan elalem senin kurallarını takmaz deler geçer

Catty

Catty

Emekli Yönetici
Hakan Bey sizin gibi düşünenler yüzünden bu durumdan kurtulamıyorum, siz eğer düşünceleriniz ile bile destek verseniz Türkiye bir numara ülke olur bunu unutmayın, böyle güçsüz diyerek aşağılama hakkına sahip değilsiniz, Türkiyede sizden ayrı 70 milyon insan yaşıyor.

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
gereksiz tartışmalara girmek gerekmiyor ama bazı arkadaşlar nedense bu ülke vatandaşı değilmiş gibi ülkemizi karalayıp duruyor lütfen dikkatli olalım hepimiz bu ülkenin evladıyız,hepimiz ülkemizi çok seviyoruz her yerde onu kötülemekle sevilmez..madem bir eksiklik görüyorsunuz düzeltmek için çalışırsınız..

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Böyle birşeye izin bile verileceğini düşünmüyorum. Devletimizin büyüklerinin cezasını keseceğini düşünüyorumç

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
Hakan Bey sizin gibi düşünenler yüzünden bu durumdan kurtulamıyorum, siz eğer düşünceleriniz ile bile destek verseniz Türkiye bir numara ülke olur bunu unutmayın, böyle güçsüz diyerek aşağılama hakkına sahip değilsiniz, Türkiyede sizden ayrı 70 milyon insan yaşıyor.

O zaman aşşağılanacak kadar düşmediğinizi bana gösterin kanıtlayın kardeşim milletin üstünde ölü topraga serpili halkım aç yoksul ve fakir.Sen diyorsun ki o kadar düşmedik.Seni yönetenlere patlayacagına gelip bana laf sokuşturuyorsun.ben mi yönetiyorum ülkeyi.Bağırsan da çağırsanda küfretsende Türkiye Cumhuriyeti Devlerti 85 yıldır patinaj çeken ilk günden beri gelişmekte olan ve bir türlü gelişemeyen bir Ülkedir sıradan bir 2.5/3. dünya ülkesidir Atom bombası yemiş bir Ülke Daha dünün bir avuç pirincine muhtaç ülkeler bile seni ikiyle toplayıp Dört ile çarpmış.Atı alan üsküdarı geçmiş sen diyorsunki aşşağılama sizin gibi her şeyi kabullenenler yüzünden bu ülke bu hallerde beyefendi
DeadSiLeNCe kardeşim ben istemez miyim yasağı kuralı uygulasınlar ama yok Adam AB menteşeşini alıp içten içten tehtitlerle Girdirecek gemiyi oynatacak kumarı.Karşı gelirsen dayatacak sana AB yi, İnsan haklarını sınırlandırılıyor diye ötecekelr sende mecburen boyun eğeceksin:pro:

Catty

Catty

Emekli Yönetici
Beyfendi...! Destur!
Sizin Türkiye Cumhuriyeti'nde ne işiniz var ? Bu bir özeleştiriden çıkıp Türkiye Cumhuriyetine ve Türk Halkına Hakarettir !

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
Beyfendi...! Destur!
Sizin Türkiye Cumhuriyeti'nde ne işiniz var ? Bu bir özeleştiriden çıkıp Türkiye Cumhuriyetine ve Türk Halkına Hakarettir !

Peki senin ne işin var? Bölücülük yapmıyoruz merak etme Gerçi siz bölücüleri kucaklıyordunuz değil mi?
Bak kardeşim benimle ne alıp veremediğin var bilmiyorum ama bana göre böyle sana görede Öyle sen yoluna ben yoluma.Tepkini seni yönetenlere dile getir içindeki kini bana kusma.Bana göre Türkiye zayıf bir ülke sana göre ise güçlü.Ben ülkenin gerçeklerini söylerek hakaret etmiyorum.Hakaretinde ne oldugunu çok iyi bilirim.İster kabullen İster reddet.Türkiye Cumhuruyeti Dış güçler tarafından yönlendirilen gelişemeyen ve kendi anayasal haklarını İç ve Dış güçlere karşı koruyamayan Bir ülkedir. sana bir örnek 1 yıl içinde Yunanistan 140 küsür kez senin hava sahanı ihlal ediyor ve sen ülke olarak çıt çıkartamıyorsan bu ülkenin acizliğini gösterir.İstediğin kadar hakaret ve Küfür etsende bu sonucu değiştirmez.Ben senin yerinde olsam bana değil Bu ülkeyi bu hale getirilenlere hainlik ile suçlarım

Catty

Catty

Emekli Yönetici
Durumu çarpıtmada bir numarasın ..! Size önerim bu söyledilerinizi başka yerde sesli düşünmeyin..Sizinle bir alıp veremediğim yok , ayrıca benim başka işim yok seninle mi uğraşacağım ..?..Hiç işim olmaz , ama bir Türkiye vatandaşı olarak buna karşı çıkmam lazımdı...Bana seni yönetenlere dön diyorsun ama benim yönetenlerle bir işim olmaz çünkü o kişileri halk seçmiştir, bir toplumda 1 kişinin değil 5 kişinin dediği olur, iyi forumlar Teşekkürler.

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
gereksiz tartışmalara girmek gerekmiyor ama bazı arkadaşlar nedense bu ülke vatandaşı değilmiş gibi ülkemizi karalayıp duruyor lütfen dikkatli olalım hepimiz bu ülkenin evladıyız,hepimiz ülkemizi çok seviyoruz her yerde onu kötülemekle sevilmez..madem bir eksiklik görüyorsunuz düzeltmek için çalışırsınız..

Vayy Vayy sizde mi sayın ayın üyesi?Ben çok basit birşeyi anlamıyorum.Bu güzelim ülkeyi mahvedenler suçlu değil ben gerçekleri dile getirence suçlu ve hain ilan ediliyorum Ne diyeyim Helal yakışan budur Boşuna dememişler gerçekler acıdır ve doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar diye:pro:

Symbiont

Üye
Eğer Bunuda Yaparlarsa Selpağa Yunan bayrağı basar onunla işimi görürüm

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
Durumu çarpıtmada bir numarasın ..! Size önerim bu söyledilerinizi başka yerde sesli düşünmeyin..Sizinle bir alıp veremediğim yok , ayrıca benim başka işim yok seninle mi uğraşacağım ..?..Hiç işim olmaz , ama bir Türkiye vatandaşı olarak buna karşı çıkmam lazımdı...Bana seni yönetenlere dön diyorsun ama benim yönetenlerle bir işim olmaz çünkü o kişileri halk seçmiştir, bir toplumda 1 kişinin değil 5 kişinin dediği olur, iyi forumlar Teşekkürler.
seninle daha fazla tartışmaya girmek istemiyorum yoksa sonu hayra gitmeyecek merak etme ben her yerde aynıyim

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
Vayy Vayy sizde mi sayın ayın üyesi?Ben çok basit birşeyi anlamıyorum.Bu güzelim ülkeyi mahvedenler suçlu değil ben gerçekleri dile getirence suçlu ve hain ilan ediliyorum Ne diyeyim Helal yakışan budur Boşuna dememişler gerçekler acıdır ve doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar diye:pro:
peki bu sorunlar için ne yapıyorsun boş çeneden başka birşey değil..insan sorunları çözmek için uğraşır tamam sorunlar konuşulur ama herkes gibi boş çene çalmakla sorunlar çözülmez herkes üzerine düşen görevi tamamıyla yerine getirse sorun kalmaz güzel kardeşim..hergün çetelerin,mafyanın ülkemizi nasıl talan ettiğini görüyoruz önce kendimiz dürüst olmalıyız değil mi?

Cynical

Cynical

Üye
Her sene hazineden bi dünya para akıttığımız Kıbrıs'ta yasal olarak oynanıyor zaten kumar.
Türkiye'de yasak deniyor ama el altından oynanıyor. Kabahatler kanununa göre de son derece az bir miktarda para cezası var bildiğim kadarıyla.
Bu ne hışımdır anlam veremedim.
Eğer anlaşmadan doğan böyle bir açık varsa bu açığı bizim yaratıcı zekalı insanımız çoktan fark ederdi. Yada halihazırda çoktan fark edildi ama bizim ruhumuz bile duymadı. Bu iş de olabilse bizim ruhumuz duymadan olur biterdi.
Topraklarımızın içinden geçen iki boğaz nasıl uluslararası su sayılıyor, bu anlaşmayı neden ve hangi şartlarda imzaladık, orası da ayrı bir tartışma konusu...
Bu arada, hep laf değil biraz da icraat lazım...

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
Her sene hazineden bi dünya para akıttığımız Kıbrıs'ta yasal olarak oynanıyor zaten kumar.
Türkiye'de yasak deniyor ama el altından oynanıyor. Kabahatler kanununa göre de son derece az bir miktarda para cezası var bildiğim kadarıyla.
Bu ne hışımdır anlam veremedim.
Eğer anlaşmadan doğan böyle bir açık varsa bu açığı bizim yaratıcı zekalı insanımız çoktan fark ederdi. Yada halihazırda çoktan fark edildi ama bizim ruhumuz bile duymadı. Bu iş de olabilse bizim ruhumuz duymadan olur biterdi.
Topraklarımızın içinden geçen iki boğaz nasıl uluslararası su sayılıyor, bu anlaşmayı neden ve hangi şartlarda imzaladık, orası da ayrı bir tartışma konusu...
Bu arada, hep laf değil biraz da icraat lazım...
aslında Birazda mecbur bırakıldık Hatta ikinci dünya savaşı ayagına BM başvuruyu kabul ettide asker bulundurabiliyoruz.Bildiğim bir ülkeye ait tek iç deniz marmara denizi ve oda uluslararası sulara dahil ediliyor ilginç bir durum.Tabi o şartlarda böyle bir antlaşma yapmak bile bizim lehimizeydi

Catty

Catty

Emekli Yönetici
Olayı çarpıtmayalım,üyeler yorum yapamadan çıkıyorlar...!

By Y@VUZ

By Y@VUZ

Üye
arkadaşlar sitede yeniyim lütfen nasıl program ve tema koyabileceğimi bana mesaj olarak anlatırsanız size yararım dokuna bilir yardımcı olursanız sevinirim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...