Yumurtadan 4 Bacaklı Civciv Çıktı

 • 21 Eylül 2012
 • 919 Okunma
 • 11 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. < Resmi açmak için tıklayın >


  Zonguldak ‘ın Alaplı ilçesinde, bir tavuk çiftliğindeki 4 bacaklı civciv görenleri şaşırtıyor.
  4 BACAKLI CİVCİV
  Doğancılar köyünde faaliyet gösteren tavuk çiftliği sahibi Recep Karahan, bir firmadan yetiştirmek üzere satın aldığı civcivler arasında 4 bacaklı iki hayvanın olduğunu gördü. Diğer civcivlerden ayrı bir yerde beslediği hayvanlarından biri 10 günlükken telef olurken diğeri ise yürüme güçlüğü çekmesine rağmen hayatta kaldı.
  Recep Karahan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 4 bacaklı civcivleri görünce şaşkınlık yaşadığını, ilk kez böyle bir durumla karşılaştığını söyledi.

  İki civcivden birinin telef olmasının ardından diğerine daha özenle bakmaya başladığını ifade eden Karahan, “Şu anda 20 günlük olan civcivimi diğerlerinden ayrı bölümde besliyorum. Çünkü farklılığı nedeniyle ona zarar vermelerinden korkuyorum. Çiftliğimde 4 bacaklı civciv olduğunu duyanlar hayvanı görmeye geliyor. Şu an civciv 2 ayağını yere basarak yürüyor. Diğer iki ayağı ise yere değmiyor. Yürüdüğü zaman 10-15 adımdan sonra düşüyor” dedi.
  Alaplı Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde görevli veteriner hekim Tacettin Ata da 4 bacaklı civcivin çok nadir görüldüğünü ifade ederek, “Genetik bir bozukluk söz konusu. Kümes hayvanlarında bu duruma milyonda bir de olsa rastlanıyor. Hayvanın yaşaması çok düşük ihtimal” diye konuştu.
   


  Yazan: Kingmortall
 2. Çift sarılı olduğu zaman böyle oluyor
   
 3. İlginc :hmmm
   
 4. kabız civciv olmasın!
   
  Cezzbedici3 ve yaren_dede bunu beğendi.
 5. ilginç
   
 6. But tavugun en lezztli yeri bu tavuktan dört tane but çıkar
   
 7. Yazık hayvana bence ötenazi gibi bişey yapması lazım hem kafası görünmüyor resimde?Birde benim civciv aklıma geldi videosunu paylaşmıştım forumda resimleri vardı memlekete gidiyoduk onuda götürdük o şimdi bir horoz :D ama nasıl bişeyse bana saldırmıyo :D arada atlıyo falan ama ötüyo yani şimdilerde istanbuldayım göremedim beneğimi kardeşim koymuştu benek koydu adını :D çok akıllıydı ya :D
   
 8. GDO'ya uğramış bu civciv ...
   
 9. < Resmi açmak için tıklayın >


  - - - Eklendi - - -

  Alemsiniz ya :kop:
   
 10. yüzü nerde
   
 11. 4 bacakla çok hızlı koşar yakalayabilirsen kesersin :D
   
 12. 10 yıl boyunca toptan ve perakende yumurta sattım ki yumurtanın her türlü şekillisini nerdeyse gördüm ama böyle bi sey ne duydum ne de gördüm ilginç
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
20/11/2018 - 04:04