Youtube Kısıtlı Mod Nasıl Kaldırılır ?


Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Her gün yüz binlerce farklı videonun paylaşıldığı dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan Youtube her geçen gün yeni içerikler ve yeni üyeler ile büyümeye devam ediyor. Günümüzdeki artık bir gelir kapısı olarak görülen ve birçok kişinin mesleği haline gelen Youtube platformu her ne kadar yararlı içeriklere sahip olsa da bir taraftan çocuklar için zararlı olabilecek birçok videoyu da içerisinde barındırıyor.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Bu durum karşısında Google her türlü şikayeti büyük bir titizlik ile değerlendirse de insanların video yüklemelerine engel olamadığı için çok sayıda çocuklar için zararlı olabilecek videonun da Youtube ortamında yer aldığını belirtmem gerekiyor. Google farklı çözüm yolları sunmaya çalışarak kullanıcıların en az zararla kötü videolardan kurtulmalarını sağlamaya çalışıyor.

Youtube Kısıtlı Mod Nedir ?

Google tarafından Youtube platformunda kullanılmak üzere sunulan Youtube Kısıtlı Mod özelliği sayesinde Youtube içerisinde yer alan bütün zararlı veya yetişkin içeriklerini gizleyebilir ve sadece çizgi film veya çocuklar için yararlı olabilecek zararsız videoların Youtube üzerinde görüntülenmesine izin verebilirsiniz. Youtube Kısıtlı Mod özelliği genellikle topluma açık WiFi ağlarının bulunduğu ortamlarda veya eğitim kurumlarında kullanılıyor.

Youtube Kısıtlı Mod Nasıl Kapatılır ?

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız


Öncelikle eğer bir ev kullanıcısı iseniz Youtube Kısıtlı Mod kapatma bir hayli kolay olacaktır. Diğer taraftan topluma açık WiFi ağlarında, Apart veya Eğitim kurumlarında ise kısıtlı mod kapatmak için öncelikle ana bilgisayara erişiminiz olması gerekiyor. Ana bilgisayar üzerindeki hesap sayesinde kısıtlı modu kapatabilir ve bu sayede sınırsız bir şekilde Youtube videolarına erişebilirsiniz.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
 

Ekli dosyalar

tuna200

tuna200

Üye
Ufak bir ekleme MEB Tabletlerinde kapatılmıyor . O arkadaşlar DNS programı kullanarak google dnsleri ile sorunu halledebilir
 
  • Beğen
Tepkiler: Buğra
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Ufak bir ekleme MEB Tabletlerinde kapatılmıyor . O arkadaşlar DNS programı kullanarak google dnsleri ile sorunu halledebilir
Kapatmak için alternatif olarak VPN servisleri kullanılabilir fakat bu sefer de videolar çok yavaş yüklenecektir
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt