Yoğun istek üzerine: 1308.0002 sürümünün getirdiği yenilikler.

 • 8 Mart 2013
 • 956 Okunma
 • 10 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Herkese merhabalar.

  Merakınızı anlayabiliyorum bunca eksikliğin arasında yeni bir şeylerin olduğunu duymak doğal olarak hepimizi meraklandırıyor.

  Ben de bu konuyla merakınızı bir miktar da olsa gidermeye çalışacağım. Umarım yardımcı olabilirim sizlere.

  Öncelikle belirtmem gerekir ki bu güncelleme ile görsel olarak herhangi bir ekleme veya çıkarma söz konusu değil. İlk yüklediğiniz bir önceki sürümden farksız olduğunu düşünmeye başlıyorsunuz. Ancak durum tamamen farklı.

  Yükleme sonrasında gözüme ilk çarpan, kameradaki yenilik oldu. Bir miktar daha netleme söz konusu. Ön kamera dahi biraz daha aydınlık resimler çekebiliyor. Bunun dışında video olarakta yaptığım testlerde uzun süreli yakın çekimden sonra meydana gelen odaklanma sorunu giderilmiş.

  Kamera dışında işletim sistemi performans geliştirmeleri yapıldığı kendini belli ediyor. Zannediyorum pil süresi de bu geliştirmelerle birlikte artan kararlılıkla paralel orantıda gidiyor.

  Konu mankeni olarak kullandığım Asphalt 7 oyununu 2 saat boyunca oynadım ve diğer konularda bahsedildiği gibi herhangi bir takılma, duraksama veya donma söz konusu olmadı. Isınma bir problem midir (ki bana göre değil) bilemiyorum ancak, bu oyunu uzun sure oynadığınızda gayet güzel ısınabiliyor :).

  Ayrıca şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Oyun oynayan herkes mutlaka karşılaşmıştır. Oyun oynarken aynı anda müzikte dinliyorsanız müzik değişimlerinde oyunda kısa süreli takılmalar olur. Alsphalt 7 de dahi bu sorunla karşılaşmadım (AE 3D Motor oyununda oluyordu bende).

  Bunlar dışında diğer konularda bahsedilen depolama vb. gibi gelişmeleri üzülerek belirtmeliyim ki maalesef yok öyle bir şey.

  Şu an bende 60 uygulama ve 30 adet oyun yüklü ve Diğer bölümü 3,60 GB oldu.

  Tema renk seçimi paleti de hala aynı, onda da herhangi bir değişiklik söz konusu değil.

  Bir de küçük bir düzeltme yapmam gerekiyor. Ali Kemal abiye SMS ile çağrı reddetme özelliğinin kaldırıldığını söylemiştim. Hatta ekran görüntüsü atmıştım. Ancak sanırım ekran görüntüsündeki numara sms alımını desteklemiyor. Ondan dolayı bu özellik devre dışı kalmış olabilir. Normal bir numara aradığında hala sms ile reddedebiliyorsunuz.

  Sizlere aktarabileceklerim şimdilik bu kadar. Umarım merakınızı bir nebze olsun giderebilmişimdir.
   


  Yazan: Lumiance
  bulutsuzgece bunu beğendi.
 2. Emeğine sağlık dostum, beklenti içinde olan arkadaş olabilir, fazla beklentiye girmemek en iyisi. :oke:
   
 3. Teşekkürler dostum
   
 4. eyvallah kardeşim

  Flash işleminden sonra ekran+dokunma güncellemesi aldım ancak sadece ekren ve dokunma ayarı birbirinden ayrıldı. Henüz palet yok


  - - - Eklendi - - -

  rica ederim
   
 5. Bilgilendirmeler için teşekkürler.
  Evet beklentilerimiz var ama ben acele etmeyelim diyorum biraz sabır :) Bilelim ki yavaşta olsa güzelleşme içinde ilerliyor. Kötüye gidiş yok iyiye gidiş var.
   
 6. :tşk:

  daha çok sey beklerdim ama 2013ün sonlarını bekleyecegiz anlaşılan..
  Uygulamaları Hafıza kartına yükleme seçenği en cok bekleyeceğim seylerden..
   
 7. Bilgilendirme için teşekkürler.
  Ağırdan gitse de güzel gelişmeler bunlar. :oke:
   
 8. Hepinize rica ederim arkadaşlar.

  Evet, yavaş ama emin adımlarla, her adımda kendine bir şeyler katar yoluna devam ediyor wp.
   
 9. Merhaba uzun uğraşlar sonucu güncelleme dosyasına ulaştım 1232.5957.1308.0004 versiyon yüklü bir takım yenilikler var pil süresini şuan test aşamasında kamerada ciddi değişiklikler var kararlılık kapanma sorunları ortan kalmışgibi görünüyor 1 günlük deneyimlerim şuaan için bu kadar ama bahsi geçen 1004 ü bulamadım 1308 olması yeteli diye biliyorum yüklemek isteyenler pm atsın yardımcı olurum upload edicem bulduğum dosyayı 0017 ve 0004 kurdum 17 de 4g aktif oluyor 0004 en yüksek 3g herkese iyi günler eğer 1004 10001 ile ilgili bilgisi olan varsa denemesini yaparım
   
 10. 1308 den sonrası ülkelerin kendi varyantları galiba. TR varyantı 2 idi onu indirdim ben. Diğerlerine de bakmıştım ama tam hatırlamıyorum 4 numaralı olan Hollanda varyantıydı galiba. Zaten 1308 de 5'e kadar varyant vardı en son. Sonradan eklenmişse bilemem
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
21/11/2018 - 10:45