YGS Yarın Yapılacak

 • 23 Mart 2013
 • 306 Okunma
 • 4 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. < Resmi açmak için tıklayın >


  YGS, yarın yapılacak. Saat 10.00'da başlayacak olan sınav, 160 dakika sürecek.

  Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), yarın yapılacak. Saat 10.00'da başlayacak olan sınav, 160 dakika sürecek.

  Adayların, yanlarında 2013-YGS Giriş ve Kimlik Belgesi ile nüfus cüzdanı veya pasaport bulundurmaları zorunlu olacak. Üzerinde fotoğraf ve TC kimlik numarası bulunmayan nüfus cüzdanları kabul edilmeyecek. Adaylara, sınav sırasında gerekli olan kalem, silgi, kalemtıraş, şekerleme ve peçeteyle sınavın yapıldığı her salona bir duvar saati ÖSYM tarafından verilecek. Sınav başladıktan sonra adayların ilk 120 dakika ve son 15 dakika içinde sınav salonunu terk etmeleri, sınav sırasında konuşmaları, kopya çekmeleri veya kopya vermeleri, salondaki görevlilere soru sormaları, birbirlerine kalem, silgi gibi şeyler alıp vermeleri, sınav düzenini bozacak davranışlarda bulunmaları da yasak olacak. Bu yasaklara uymadığı belirlenen adayların sınavları iptal edilecek. Sınav salonları kamerayla kayıt altına alınacak.

  YGS'de uygulanacak testler, bir kitapçık halinde olacak. Soru kitapçıkları adaylara, salon görevlileri tarafından kapalı poşet içerisinde ve rastgele dağıtılacak.

  YGS'de en az bir puan türünde 140 ve üzeri puan alamayan adayların, bir yükseköğretim programını tercih etme ve Lisans Yerleştirme Sınavları'na (LYS) girme hakları olmayacak. Sınavda 140-180 arası puan alan adaylar sadece meslek yüksekokulu ön lisans programları ile açık öğretim programlarını tercih edebilecek. YGS puanlarının en az biri 180 olan adaylar LYS'ye girmeye hak kazanabilecek.

  Adaylar, YGS sonuçlarını TC kimlik numaraları ve şifreleriyle "http: //sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden öğrenebilecek.

  ANKARA VALİLİĞİ'NDEN SINAV YASAKLARI

  Ankara Valiliği de, 23 Mart Cumartesi günü saat 18.00'den itibaren 24 Mart Pazar günü saat 13.00'e kadar olan süre içerisinde "otoların klakson çalmalarının, her türlü resmi ve özel törenler vesilesiyle dışarı yayın yapılmasının, düğün, asker uğurlama vs. konvoylarının oluşturulmasının, bina hafriyat ve yıkımları ile seyyar satıcı gürültüleri ve buna benzer her türlü çalışma yapılmasının" Ankara sınırları dahilinde yasakladığını bildirdi. Valilik, sınavların yapıldığı okullar ve kamu binalarının bahçelerine ve çevrelerine sınav günü ve saatlerinde hiçbir vasıtanın park ettirilmeyeceği, saat 10.00-13.00 saatlerinde sınavların yapılacağı tüm okullar ve çevrelerinde emniyet önlemlerinin polis ve jandarma tarafından önceden planlanacağını, sınav merkezlerine gidecek güzergahların levhalarla belirleneceği ve toplu taşıma seferlerinin aksaksız sürdürüleceğini, YGS'ye girecek öğrencilerden kimlik cüzdanını kaybeden veya unutan öğrencilerin mağdur olmamaları için yarın İlçe Nüfus Müdürlükleri'nin hizmet vermek üzere açık tutulacağını duyuruldu. - Ankara
   


  Yazan: ANIL
 2. Sınava girecek tüm arkadaşlara başarılar inşallah istediğiniz puanı alırsınız :good:
   
 3. İnşallah iyi bir puan alırsınız
   
 4. Girecek Herkese başarılar dilerim.:good:
   
 5. Sınava girecek tüm arkadaşlara başarılar dilerim.
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
17/01/2019 - 14:02