Yeniden 4.1.1 JB + CM10 4.1.2 + Siyah Kernel ' e heveslendim !

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Yeniden 4.1.1 JB + CM10 4.1.2 + Siyah Kernel ' e heveslendim !
arkadaşlar bildiğiniz gibi birkaç gün önce 4.1.2'ye özenmiştim önce İngiltere'nin 4.1.1'ini yükleyeceğime yanlışlıkla resmi 4.0.4 romunu indirmiştim sonra alternatif olarak kendime Alman Vodafone'unun Romunu belirlemiştim ama oda 4.0.4 çıkmıştı son olarak forumda en çok sevdiğim arkadaşlarımdan birisi olan Süleyman bana 4.1.1 İngiltere Romunun linkini verdi fakat oda bir operatör romu çıktı ve içinde o operatöre ait bir sürü zımbırtı vardı ve bende artık yeter dedikten sonra tekrar 4.0.4 Türkiye Romuna Dönüp Siyah kernel atmıştım ama bugün tesadüfen facebook'ta

i9300 Galaxy S3 I9300XXDLIH Resmi Almanya Sürümü 4.1.1

şeklinde gördüm ve şuanda romu indiriyorum,81,4/794 MB,2 saat kaldı diyor bilgisayarım :eller:

şimdi arkadaşlar sizce problem olur mu telefonu zaten ben Almanya'dan almıştım Türkiye Romuyla Arasında Neredeyse Hiç Fark Yok :evet: neden Türkiye'yi bekletiyorlar onuda anlamış değilim zaten de :evet:

yükleme bittikten sonra sırasıyla şunları yapmayı planlıyorum ;

1-Romu Odinle Normal Bir Şekilde Yüklemek
2-Siyah Kernelin Son Sürümünü Normal Bir Şekilde Odinden Yüklemek
3-gerisi için Badmus arkadaşımın yönergelerine uymak

oncelikle yedek al :D

sonra telefonuna indirmis oldugun (artik hangi ulkeninkiyse) stock romu kuruyorsun odinden. daha sonra siyah kernelin son surumunu yine odinden veya cwm recoveryden kuruyorsun. telefonda olan stock romu yedekliyorsun. sonra cyanogenmodu kuruyorsun tekrardan siyah kerneli kuruyorsun. telefonu actiginda STweaks programi gelecek. giriyorsun programa yukaridaki cubugu sağa cektiginde dualboot diye bi menu olmasi lazim gir ona
orda seceneklerde reboot into 2nd rom utils secenegi var ona basiyorsun siyah kernelin recoverysi aciliyor
orda dual boot settings olmasi lazim ona giriyorsun sonra clone 1 to 2nd rom olmasi lazim. (yani su an yuklu olan romu 2. bolume kopyaliyorsun. 2. rom cyanogenmod olacak.) islem bittikten sonra siyah kernelin recoverysinden cikip. cwm recoverye giriyorsun ve stock romun yedegini telefona yukluyorsun. daha sonra telefonu acip tekrar siyah kerneli yukluyorsun. en son telefonu resetliyorsun ve acilirken bir ekran geliyor 3 saniye icinde home tusuna basarsan cyanogenmod basmazsan stock rom aciliyor hayirli olsun.

umarim faydali olur. :oke:

sizce yanlış yaptığım birşey var mı ?

- - - Eklendi - - -

birde arkadaşlar şuanda kurulu olan sistemimin yedeğini nasıl alabilirim ?

badmus

badmus

Üye
son sorun icin cevap verim. cmw recovery ye gir sonra restore and backup var gir ona backup de o yedegi aliyor zaten.

- - - Eklendi - - -

geri kalani zaten yazdigim gibi yapabilirsin.

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
son sorun icin cevap verim. cmw recovery ye gir sonra restore and backup var gir ona backup de o yedegi aliyor zaten.

- - - Eklendi - - -

geri kalani zaten yazdigim gibi yapabilirsin.

:tşk: kardeşim :sarıl:

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
iyi ya bitsinde görelim :D

304/794 MB, 1 saat kaldı,ben CM9'u yüklediğimde iki dosya vardı birisi cm-9.1.0-i9300 rom dosyası birde gapps-ics-20120429-signed diye dosyalar vardı ama CM10'u indirdiğimde sadece cm-10,20121017-NIGHTLY-i9300 diye bir dosya var yani yanında gapps diye bir dosya çıkmadı problem olur mu ?

CM9'u da zaten Fatih'le beraber yüklemiştik nasıl yüklediğimizi tam olarak bilmiyorum :evet: :(

badmus

badmus

Üye

304/794 MB, 1 saat kaldı,ben CM9'u yüklediğimde iki dosya vardı birisi cm-9.1.0-i9300 rom dosyası birde gapps-ics-20120429-signed diye dosyalar vardı ama CM10'u indirdiğimde sadece cm-10,20121017-NIGHTLY-i9300 diye bir dosya var yani yanında gapps diye bir dosya çıkmadı problem olur mu ?
CM9'u da zaten Fatih'le beraber yüklemiştik nasıl yüklediğimizi tam olarak bilmiyorum :evet: :(

cm9 ice cream sandwich'di yani gapps4.0
cm10 ise jelly bean yanında gapps4.1 i indirmen lazım jellybean için

cm10 160 mb civarı zaten zip şeklinde cwm recovery'den yükleyeceksin install zip from sdcard 'dan.

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
cm9 ice cream sandwich'di yani gapps4.0
cm10 ise jelly bean yanında gapps4.1 i indirmen lazım jellybean için

cm10 160 mb civarı zaten zip şeklinde cwm recovery'den yükleyeceksin install zip from sdcard 'dan.

gapsis 4.1 i nereden indirebilirim ? link verebilirmisin rica etsem ? :)

badmus

badmus

Üye
sana yardımcı olmak için gapps jellybean linkini verim :D

• Beğen
Tepkiler: avcitalip
Black

Black

Üye
bitmedimi hala kalpten gitcem:naughty:

• Beğen
Tepkiler: avcitalip
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt