Yardım Yeni yurtdışı htc one m8 aldım yazılım güncelleme gözükmüyor

Sponsorlu Bağlantılar

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi
Yeni yurtdışı htc one m8 aldım yazılım güncelleme gözükmüyor
herkese merhaba bugün m7 den m8 e geçiş yaptım cihazı sıfır aldım yurtdışı ve imei çakılı durumda ayarlara girip hakkında kısmına girdiğimde yazılım güncellemeleri sekmesi gözükmüyor bu durumu nasıl düzeltebilirim şuan android 4.4.4 var cihazda bazı uygulamalar eksik sanki fm radyo uygulaması yok mesela google chorme yok kendim indirdim bu durumda ne yapayım yardımlarınızı bekliyorum

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
Cihazın modeli nedir tam olarak Sprint , Harman kardon , verizon ,lte

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi
boot menüsünde m8_wlv yazıyo araştırdım biraz ama verizon sanırım
boot menüsünde m8_wlv yazıyo araştırdım biraz ama verizon sanırım
şuan unclocked durumda bide cid farklı ben bu modele göre bir türlü ruu bulamadım yüklemeside çok karışık mesela bu telefon verizon benim bunu değiştirme şansım var mı m8 wlv yerine ul yazsa mesela ona uygun exe var direk çift tıklayıp yüklenir gider ama buna göre yok bu konuda yardımcı olabilir misin teşekkürler

yakuperdgdu

Üye
Arkadaşım bu işin en basiti şu şekilde yeni rom yükleyeceğiz vede bunu tamamen telefon üzerinden yapacağız.vereceğim linkteki dosyayı indir.
bu dosya avrupa versiyon 6.0 stock romdur. indirdiğin zip dosyasının adını
0P6BIMG olarak değiştir ve hafıza kartının ana dizinine at. telefonu yeniden başlatırken ses kısma tuşuna basılı tut. Bootloader menü açılacak o menü zaten senin yüklediğin dosyayı bulup yüklemen için onay isteyecek ses açma tuşuna basarak onay ver bu kadar kendisi yükler 10 dk falan sonra yeniden başlatmak için power tuşu ile onay ver ve yeni stoc 6.0 sürümünün tadını çıkar.

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşım bu işin en basiti şu şekilde yeni rom yükleyeceğiz vede bunu tamamen telefon üzerinden yapacağız.vereceğim linkteki dosyayı indir.
0P6BIMG olarak değiştir ve hafıza kartının ana dizinine at. telefonu yeniden başlatırken ses kısma tuşuna basılı tut. Bootloader menü açılacak o menü zaten senin yüklediğin dosyayı bulup yüklemen için onay isteyecek ses açma tuşuna basarak onay ver bu kadar kendisi yükler 10 dk falan sonra yeniden başlatmak için power tuşu ile onay ver ve yeni stoc 6.0 sürümünün tadını çıkar.
eyvallah teşekkür ettim ben rom yükledim şu birkaç gün önce bu m8 ul yazıyor da avrupa değil mi bu benim cihaz verizon
eyvallah teşekkür ettim ben rom yükledim şu birkaç gün önce bu m8 ul yazıyor da avrupa değil mi bu benim cihaz verizon

gunesinoglu

gunesinoglu

Üye
Arkadaşım bu sistem her m8 için mi yoksa kilidi açmış ş off tarzı cihazlar için mi

kanat_58

kanat_58

Üye
benim telefonda aynı durumda bunun için öteki telefonlar gibi wipe vs gibi işlemleri var mı yoksa direk yüklüyor mu
telefon brick olmasın sonra bilelim de

silivriserdar

silivriserdar

Üye
benim telefonda aynı durumda bunun için öteki telefonlar gibi wipe vs gibi işlemleri var mı yoksa direk yüklüyor mu
telefon brick olmasın sonra bilelim de

Bu resimdeki cihaz verizon sizinde aynı ise ve s of ise ilk önce mid değiştirin mid Türkiye yapın. sonra yukarıda verilen linkten yazılımı indirip hafıza katına atın. Cihazı fastboot ile açın ve yükleme onay verin. Şarjınız %60 üstü olsun.

Alıntı ile cevaplayın.

kanat_58

kanat_58

Üye
herşeyi aynı mid nasıl yapılıyor onuda bilmiyorum

mikrotim

Üye
resimdeki cihazın aynısı var 1 e 1 ama dosyı kabul etmiyor mid değiştirmediğimden mi yardımcı olabilecek biri war mı?

silivriserdar

silivriserdar

Üye
resimdeki cihazın aynısı var 1 e 1 ama dosyı kabul etmiyor mid değiştirmediğimden mi yardımcı olabilecek biri war mı?

Muhtemelen mid değiltirmediğinden. Cihaz s of ise mid değiştirin. Bunun işin google mid değiştirme yazarsanız bir çok makale görebilirsiniz.

Alıntı ile cevaplayın.

mikrotim

Üye
yukarıda resimdeki ekran aynı

tam verdiği hatayı yazayım mid değişmediğinde de aynı hatayımı veriyor?
ilk yüklermiş gibi yapıyor
image update fail yazıyor
sonra

model id incorrect!
update fail!
device halted due to large image update fail!
press <POWER> to reboot

serdarbaysu77

Üye
***unlocked***
MELS_TUHL PVT SHIP S-OFF
CID-HTC__M27(kendim değiştirdim)
HBOOT-3.19.0.0000
RADIO-1.29.213311711.15G
OpenDSP-v48.2.2-00564-M8974_FO.1211
OS-4.31.425.2
şeklinde bir yazı var. telefonu yeni aldım. imei çakma. sürüm 4.4.4
android 6 ya nasıl geçiş yapabilirim.