Yardım Yeni Whatsapp Sözleşmesi Tehlikeli Mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Yeni Whatsapp Sözleşmesi Tehlikeli Mi?
Whatsapp'a gelen yeni sözleşmeyi okumadan onaylamıştım fakat öğrendiğim kadarıyla orada her ne nane yiyordak 3. Parti şirketlerle resmi olarak paylaşma izni alıyormuş. Bunu zaten yapıyorlardı muhtemelen fakat ben resmi olarak kendim onaylamak istemiyorum. Geri iptal şansım var mı?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Onayladıktan sonra tek çare hesabı silmek olur. Ayrıca bu sözleşmeden önce sadece facebook içerisinde kalıyordu ama bundan sonra facebook bağlı tüm kuruluşlarda alacak.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 777448, gonyalı ve TheNightMare.
PALA.

PALA.

Üye
Babayiğidin malı meydanda olur, gizlisi saklısı yoktur, korkma bişey olmaz (h)
Her taraf rezillikten yıkılıyor, amerika kendi rezilliğine yansın, bizim araştırılacak neyimiz var ?
Kullanıcı mahremiyetini ihlal ederlerse bu durumda büyük suç işlemiş olurlar, buna hakları yok.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 777448 ve MAERKEK
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Ben bu işi çok umursamıyorum. Verilerimizi bir havuzun içindeki su, telefonumuzu da havuz olarak düşünürsek telefonumuz delik deşik bir havuz. Her taraftan veri kaçırıyor. Whatsapp'ı silsek sadece 1 deliği kapamış oluruz.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Yeni WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi'nden sonra, Artık diğer Anlık Mesajlaşma uygulamalarına yönelmek zorunda kalacağız gibi görünüyor. Örneğin; Turkcell Bip, Telegram Vb. Olabilir.

• Beğen
Tepkiler: gonyalı

Oswaldd

Üye
launcher vs kullaniyorsaniz izinleri veriyorsaniz whatsappin sozlesmesini okumaya bile gerek yok tamam deyin gecin.

• Beğen
  • Kahkaha
Tepkiler: gonyalı ve MAERKEK
Buğra

Buğra

Admin
Benim açımdan tehlikeli değil.

• Cool
Tepkiler: gonyalı ve PALA.
mkrts

mkrts

Üye
Sigara paketlerinin üzerinde "sigara sağlığa zararlıdır" yazıyor ya hani onun gibi bir şey

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
ben ayda yılda bir gerekli bir konuyu falan tartışırken kullandığım için dert değil.
whatsapp benim için sms gibi. arada sırada kullanıyorum.

Wandeta

Wandeta

Üye
WhatsApp tarafından yapılan yeni bir açıklama, yeni gizlilik sözleşmesinin onaylanmaması durumunda Türkiye'deki kullanıcıların uygulamayı kullanmaya devam edemeyeceğini doğruladı. Ancak yapılan açıklamaya göre, bu durum AB ülkelerinde geçerli olmayacak.

Whatsapp gizlilik ilkeleri için son gün 8 Şubat​

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Okul sınavları Whatsapp üzerinden atıyor ina çare bulduğum anda sileceğim üniversiteyi ikna etmem lazım :D. CIA ajanı mısın diye tepki gösteriyorlar, o zaman özel hayatın gizliliğiyle alakalı yasaları kaldırıp ajan hayatının gizliliği olarak değiştirelim :dry:.

PALA.

PALA.

Üye
Ancak yapılan açıklamaya göre, bu durum AB ülkelerinde geçerli olmayacak.
Anlayan anladı, neden bizim insanımızın mahremiyeti ihlal ediliyor. Ben senin herşeyine bakarım diyor.
Bizde şöyle yapalım; madem 8 şubattan sonra bizim herşeyimize bakacaklar, hepimiz sağlam şekilde whatsapp üzerinde bunlara sövelim.
Whatsapp grupları kurulsun, bu gruplardan tüm vatandaşlar bunlara iyice bir sövsün, izlesinler bakalım ne tepki verecekler. Hiçbir tepki veremezler.

• Beğen
  • Kahkaha
Tepkiler: Silinen Üye 2526643, Wandeta ve gonyalı
gonyalı

gonyalı

Üye
Anlayan anladı, neden bizim insanımızın mahremiyeti ihlal ediliyor. Ben senin herşeyine bakarım diyor.
Bizde şöyle yapalım; madem 8 şubattan sonra bizim herşeyimize bakacaklar, hepimiz sağlam şekilde whatsapp üzerinde bunlara sövelim.
Whatsapp grupları kurulsun, bu gruplardan tüm vatandaşlar bunlara iyice bir sövsün, izlesinler bakalım ne tepki verecekler. Hiçbir tepki veremezler.
Küfürlerin alasını edicem
Bütün birikmiş öfkelerimi boşltıcam.
Harika fikir

mertkaya27

Üye
imo diye bir porağram var çokda güzel

gonyalı

gonyalı

Üye
MSB
Bakanlığın paylaştığı bilgi notunda, kararın WhatsApp ile ilgili yaşanan son gelişmeler üzerine alındığı belirtildi. Açıklamada, yeni uygulamaya yarından itibaren geçileceği de ifade edildi.

WhatsApp, 4 Ocak'ta 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemiş ve kullanıcılarına güncellenen ilkeleri kabul etmeleri için bildirim yollamıştı. Hesap bilgileri, mesajlar, konum bilgileri gibi birçok verinin Facebook'a ait şirketlerle paylaşılmasını içeren yeni koşulların onayı için kullanıcılara 8 Şubat'a kadar süre vermişti. WhatsApp, yeni koşulların kabul edilmemesi durumunda uygulamanın kullanılamayacağını belirtmişti.

WhatsApp, bu kararına ilişkin kullanıcılardan yoğun eleştiri alması üzerine yaptığı açıklamada, 'Avrupa Bölgesi' kullanıcılarının bu güncellemeden etkilenmeyeceğini, bu bölgedeki kullanıcıların verilerinin Facebook şirketleriyle paylaşılmayacağını duyurmuştu.

Bu karar Türk kullanıcılar tarafından büyük tepki topladı. Kısa sürede binlerce kişinin Telegram Messenger, Signal ve BİP gibi mesajlaşma uygulamalarına yöneldiği öğrenildi.

phasan

phasan

Üye
Ben WhatsApp dan sonra viber kullanıyorum

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Üniversite de durumu göz önünde bulundurdu whatsapp bırakanlar için ayrı sayfa oluşturuldu ders linkine erişim için ayrıca signalden de grup kurma kararı aldılar

Oswaldd

Üye
ciddi ciddi whatsappi silenler var inanilir gibi degil :)))) napiyorsunuz fbi cia kgb yi rahatsiz edecek konusmalarmi yapiyorsunuz neyin panigi bu? Whatsappin yillarca nasil ucretsiz reklamsiz oldugu bu zamana kadar akliniza gelmedimi ? Ozelinize bu kadar duskunseniz tuslu telefona gecin zaten.

Wandeta

Wandeta

Üye
ciddi ciddi whatsappi silenler var inanilir gibi degil :)))) napiyorsunuz fbi cia kgb yi rahatsiz edecek konusmalarmi yapiyorsunuz neyin panigi bu? Whatsappin yillarca nasil ucretsiz reklamsiz oldugu bu zamana kadar akliniza gelmedimi ? Ozelinize bu kadar duskunseniz tuslu telefona gecin zaten.
Kendi adıma şunu yazayım bu olaylar olmadan öncede ben telegramı kullanıyordum zaten en basit özellik 2 gb yükleme şansın var forumlarda mesela üyeler dosya istendiginde veya çevremde yüklüyorum telegrama ( pc veya mobıl den fark etmez ) link veriyorum gizli veya herkeze açık ordan indiriyorlar oraya yükle bilmem nereye yükle derdin yok istedigin zaman sil indir sonsuz en sevdıgım mesela bu mp3 indirebiliyorsun say say bitmez

Şu uygulama ıyıdır şu kotudur tartısması yapmıyorum reklam zaten yapıyorduda şimdi açık açık senden izin alıp senın izninle yapacak.

Dedigim gibi kullandıgım için yazıyorum ıyıdır kotudur ( çalmıyordur anlamında deyıl ) Telegram gibi bir sürü özelligi bulunan bir uygulama dururken özelligi olmayan WA kullanmak bana saçma geliyor zaten facebook ne oldugu belli iken WA satın almış iken

Niye silmesinler ( ben özellikler bakımından söylüyorum ) dedıgım gıbı eskıdende yapıyordu ama şimdi izin isteyerek yapacak bizim millet alıştıgından kolay vazgeçmez bu kadar kullananı varken nıye bu kadar kafaya takıldı demekde yersiz

• Beğen
Tepkiler: gonyalı

Üst Alt