Yeni Nesil Nokia 603, 700, 701 ve 808 Pureview Telefonlara Flash Atmak

Sponsorlu Bağlantılar

kaptanx77

Üye
başka bir konuyada yazmıştım ama 808 de aşağıdaki sorunlar oluşuyorsa flash atmaya gerek yok,ben 2 defa attım hala devam ediyordu,sonunda sorunu buldum netten,alıntıdır lumianokiadan,bildirmek istedim,bu arada ellerine sağlık arkadaşım sayende telefonları servise yollama eziyetine düşmüyoruz.
“Aşağıdaki durumların Nokia 808 Pureview model telefonda 3G/HSPA (High Speed Packet Access) veri bağlantısı esnasında yaşanması durumunda:

• Telefonun ekran siyaha dönmesi fakat ekran altındaki fiziksel tuşların ışığının yanması
• Telefonu çalışır hale getirmenin tek yolunun bataryayı çıkarmak olması

Bu şikayeti gidermek için çalışmalar yapılmaktadır fakat şu anda en hızlı çözüm, ‘yüksek hızlı paket erişimi’ni (‘high speed packet access’) Ayarlar -> bağlantı -> yönetici ayarları -> mobil veri -> yüksek hızlı veri erişimi -> kapalı ( Setting -> connectivity -> admin setting -> mobile data -> high speed packet access -> disabled) olarak değiştirmektir.

Not: Bu işlemi yaptığınızda 3G veri bağlantısını kullanılabilecek fakat HSPA kapatılacaktır.

• Beğen
Tepkiler: serdar_gs

serdar_gs

serdar_gs

Üye
    Konu Sahibi
Vallahi kardeş upload edersen çok mutlu edersin beni :) Benimkide siyah. Bir türlü bulamadım. Bir zaman ayırıp yaparsan çok makbule geçer :)

Tamam en geç pazar günü yüklemeye çalışırım iyi geceler

chatluck07

Üye
Sağolasın kardeş yardımından dolayı. Bekliyeceğm

serdar_gs

serdar_gs

Üye
    Konu Sahibi
İstek üzerine elimde bulunan 603 siyah modeli için olan fp2 yazılımı flash dosyalarını ana konuya ekledim. Diğerleri bendede mevcut değil. Linkler kırılana kadar indirebilirsiniz :)

mustafablade91

Üye
phoenixi kurmaya çalışırken "the wizard was interrupted before phoenix service software could be completely installed.
your system has not been modified. to complete installation at another time,please run setup again.
click finis to exit the wizard."
diye bir uyarı çıkıyor. ve kurulum kapanıyor. bunun bir çözümü varmı işletim sistemi 64bit win8.

tncl23

Üye
arkadaşlar yardımmmmm !:bye2:

Buts

Üye
Merhabalar . N8 cihazımın yazılımını pcsuite aracılığı ile tekrar yüklemek istedim. Herşey normal iken telefon yeniden başlatma aşamasında kaldı ilk başta şarj olduğunu belirten ışık yanıp söndü ve kapandı , telefonun şarjı hem hemde priz e takılıydı şarjının bitme imkanı yok . Ne olduysa burda oldu ve telefon açılmadı ve hiçbir şekilde açılmıyor . Datapackagemanager a product type i giriyorum ve Error while retrieving a list of variant packages uyarısını alıyorum . Telefon u usb ile pc ye bağladığım zaman tanıma sesi geliyor ancak hiç bir uyarı gelmiyor bağlandı veya bağlanmadı diye . Başka program da denedim usb den telefonu görmüyor . Başka forumlar da yazılımsal sıkıntıyı yaşayanlar bataryayı çıkartıp 5 dk sonra takıp çalıştırmışlar onu da denedim olmuyor . Bu program da da product kodu giriyorum sorun veriyor . Herşey i denedim, bütün programlarda sorun veriyor benmi yapamıyorum acaba daha önce yapan varsa teamviewer üzerinden yardımcı olabilirmi bana ?

serdar_gs

serdar_gs

Üye
    Konu Sahibi
Hard format çek sonra tekrar flash at açılması lazım

Buts

Üye
Telefonum hiç açılmıyor . Datapackagemanager,frimware vs programları denedim telefonumun dosyaları çıkmıyor , daha doğrusu hiç bir data çıkmıyor . Bu site üzerinden indirdiğim dosyalar var phoenix adlı programın dosyalarına attım ordan da sorun veriyor . Daha önce yapan biri teamviewer üzerinden yardımcı olsa çok sevinirim .

Edit: Dosyaları indirmeyi başardım ancak bu sorunu yaşıyorum .

serdar_gs

serdar_gs

Üye
    Konu Sahibi
Telefonun için olan doğru dosyaları indirdiğine ve doğru dizine attığına emin misin? Yaptığın gözden kaçan bi yanlışlık olabilir.

Buts

Üye
Dosyalarda bir sıkıntı yok . Çünki işlem yapamıyorum ordan yola çıkarak diyorum . Yazılan herşey i yaptım fakat yapamadığım birşey olabilir diye yardım istiyorum .

manolyam63

manolyam63

Üye
ben flash attım fotograf duzenleyıcım gıttı lınkını atar mısınz

veysel_68

Üye
nokia suite kaldırmadan yapıyo degil mi

bjkseyhun

Üye
Teşekkürler

styled

Üye
Abi senden allah razı olsun ne muradın varsa versin :D:D

caner5583

Üye
telefonun orjinal ayarlarını yükledim ama mağazadan yükleme yaptığımda yüklenemiyo diyo.

muradalien

muradalien

Üye
[COLOR=""][SIZE=""]navi firm product codu bulamiyor[/SIZE][/COLOR]

habbuj

habbuj

Üye
flash atarken telefonun kapalı olması gerekmiyor mu?

UstadCroyTR

Üye
Allah ne muradın varsa versin Ustad :good:

Üst Alt