Yeni MIUI 12 sürümü tehlike saçıyor

Sponsorlu Bağlantılar

gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
Yeni MIUI 12 sürümü tehlike saçıyor
Geçen ay MIUI 12 yüzünden batarya konusunda sorunlar yaşadığını söyleyen birçok kişi, istediği yazılımsal desteği bir türlü elde edemiyor.

Çinli firmanın bu yazılım aracılığı ile tasarımsal değişikliklere odaklanması hoş karşılanmadı.

MIUI 12 güncellemesi Xiaomi modelleri için neden tehlikeli?​

Android 11 tabanlı olan yeni yazılımın kamera uygulamasını yeni modlar ile donattığı duyurulmuştu ancak bu modlar yüzünden stabilizasyon sorunları meydana gelmeye başladı. Xiaomi artık MIUI 12.2.1.0 isimli yazılımın yüklenmesini tavsiye etmiyor.

Redmi K30, Mi 10
ve Mi 10 Pro kullanıcıları bu yazılım yüzünden ikinci SIM eşliğinde İnternet’e bağlanamadığını söyledi. Ayrıca şarj işlemi sırasında ekranın dokunmatiği bozulabiliyor ve oyunlarda düşük FPS sıkıntısı baş gösteriyor.

Bataryanın çok çabuk bittiğini belirten Xiaomi kullanıcıları, ekran görüntüsü alındığı sırada telefonun yavaşladığını ve aşırı ısındığını ifade etti. MIUI 12.2.1.0 sayesinde yayımlanan yeni kamera modlarının gece çekimleri, gökyüzü çekimleri, doğa çekimleri ve parlaklık gibi önemli konularda çok iyi avantajlar sağladığı belirtildi.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

umuti1975

umuti1975

Üye
Ben bir xiaomi kullanıcısı olarak bu güncelleme yi yüklemedim bazı sorunları olduğunu bende takip ediyorum.Bu sorunlar düzenlenene kadar beklemedeyim.Yuklemeden önce iyi araştırın sonra eski versiyona dönmek için cihazınızın garanti kapsamından çıkması sözkonusudur.Boatloader kilidinin açılması gerekmektedir.Buda cihazınızı garanti dışı bırakmaktadır.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve teknolojibaronu

derya1978

Üye
bende redmi note 8 mıuı 11 kullanıyordum mıuı 12.0.1 güncelleme indirdim telefonun pil berbat oldu pil çabuk su gibi bitmeye başladı

sonra mıuı 12.0.2 güncellemeyi de indirdim oda çare olmadı artık mıuı 12.5 13 bahsediliyopr o güncelleme ile düzelir inş

• Beğen
Tepkiler: as816as ve MAERKEK
gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
bende redmi note 8 mıuı 11 kullanıyordum mıuı 12.0.1 güncelleme indirdim telefonun pil berbat oldu pil çabuk su gibi bitmeye başladı

sonra mıuı 12.0.2 güncellemeyi de indirdim oda çare olmadı artık mıuı 12.5 13 bahsediliyopr o güncelleme ile düzelir inş
İşte bu yüzden
güncelleme yapmadan önce forum sitelerinden yorumlardan araştırmakta fayda var.

• Beğen
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
gül saçacak değiller ya. Tabi ki tehlike saçacak. Güncelleme yapmayın diyince geri kafalı diyorlardı bana bir de.

• Beğen
  • Kahkaha
Tepkiler: MAERKEK ve gonyalı
gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
corus54

corus54

Üye
Aynen öyle sorunlar bende de var

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Miu 12.07 sürümü yüklü ve evet batarya çabuk bitmeye başladı. Ancak onun dışında hiçbir sorunla karsilasmadim. Batarya konusunu düzeltmeleri gerekiyor.

• Beğen
kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
MIUI gibi ağır modifiye edilmiş arayüzlerde iki sorunlar karşılaşırsın, batarya ve performans
Xiaomi yazılım ekibi amiral mi serileri hariç diğerlerine üvey evlat muamelesi yapıyor.

Xiaomi alacaksanız 2 şeye dikkat edeceksiniz
-Telefon Çin'de çıkmışmı ?

-Cİhaz alt markalardan değil de direk Xiaomi Mi serisi mi?

ikisi de evetse cihazı alabilirsiniz.
alt markalarda ben donanım alır sonra XDA'da romdan roma koşarız. Symbian neslindeniz biz :D

• Beğen
Tepkiler: gonyalı
bilisimler

bilisimler

Üye
Merhaba . Dün bir haber çıktı redmi note 10 kullanıcılarına kötü haber dendi çip sıkıntısı varmış. Redmi note 10 üretim durduruldu deniliyor . Ben bu elimdeki telefonu 5 - 6 senee kullanabilicekmiyim? Bu konuda bilgisi olan arkadaş var mı ?:hmmm

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Bataryasının çabuk bitmesi dışında hiçbir problem yaşamadım. Batarya maaleesef çabuk bitiyor.

• Beğen
Tepkiler: bilisimler

Üst Alt