Xiaomi, Bir MIUI Özelliğini Devre Dışı Bırakacağını Açıkladı

Sponsorlu Bağlantılar

Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
    Konu Sahibi
Xiaomi, Bir MIUI Özelliğini Devre Dışı Bırakacağını Açıkladı


Son dönemde piyasaya sürdüğü fiyat/performans cihazlarıyla adından söz ettiren Çinli teknoloji devi Xiaomi, telefonlarında kullanıcılara sunduğu MIUI Call Message isimli özelliği kullanım dışı bırakacağını açıkladı. Özelliğin süresiz olarak mı yoksa bir süreliğine mi kullanılamayacak olduğu hakkında herhangi bir bilgi duyurulmadı.

Akıllı telefonların yanı sıra tüketici elektroniği ürünleri konusunda da iddialı bir üretici olan Xiaomi, bu cihazlarında sunduğu yazılımlarla kullanıcıların işlerini kolaylaştırmaya çalışıyor. Xiaomi ve Redmi markalı akıllı telefonlarda kullanılan arayüz olan MIUI da bu yazılımlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

En güncel sürümü MIUI 11 olan ve şu anda bazı cihazlarda kullanılabilen bu arayüz, sahip olduğu özelliklerle kullanıcıların ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Çok bilinmese de MIUI Call Message isimli özellik, MIUI kullanan telefonların kapsama alanı dışında olduklarında arayanlara kolayca mesaj bırakma imkânı veriyor ancak Xiaomi, bugün yaptığı bir duyuruyla bu özelliğin kullanım dışı kalacağını açıkladı.

MIUI Call Message özelliği, 2018 yılının ağustos ayında duyurulmuştu:

MIUI kullanıcılarının 'Global Internet Access' uygulamasından erişebildikleri bu özellik, bundan yaklaşık 1 yıl 4 ay önce duyurulmuştu. Kullanıcılara sunulan ilk güncellemeyle telefonlara entegre edilen özellik, telefonun kapalı olması durumunda "Aradığınız kişi şu an müsait değil, lütfen 2'ye basın ve mesaj bırakın" şeklinde bir mesaj iletiyor ve arayanların kolayca mesaj bırakmalarını sağlıyordu.

Özellikli Çin'deki kullanıcılar arasında çok popüler olan bu özellik, artık hiçbir kullanıcı tarafından kullanılamayacak. Özelliğin geri dönme ihtimalinin bulunup bulunmadığı bilinmiyor ancak Xiaomi, bu özelliği geliştirip tekrar kullanıma sunabilir. Bunu önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz.

Bilindiği gibi Çinli teknoloji devi, kullanıcıların az para ödeyerek premium özelliklere ulaşabilmelerini mümkün kılmayı hedefi hâline getirmiş bir şirket. Bu yüzden bu tür ekstra özellikler, firmanın telefonunu kullanan kişilerde iyi bir telefon kullanıyor hissi oluşturuyor. MIUI 11'de gelen yeniliklerde de olduğu gibi Xiaomi, bu yol haritasında ilerleyecek gibi görünüyor.

İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.
 
  • Beğen
Tepkiler: Mesut Aktaş ve arslan3332


Üst Alt