Yaylalar Yaylalar... Praetor Gider Askereeee Diloo Diloooo Yaylalar...

Sponsorlu Bağlantılar

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Gören de 50 kere askere gitti sanır :ehe
Sen büyü hele bizim yaşımıza gel, tekrar konuşuruz :d:

Askerde büyüklük sökmez koçum. Yersin şamarı :D

Hacı çok defa şamar yemiş gibi konuşuyorsun :D
Hem askere 50 kere gitmiş gibi, hem de çok dayak yemiş gibi :D
Birinden biri doğru ya, çözemedim daha :D

Askere giden tüm tanıdıklarım dayak yemeden gelmedi gardaş, aynı talihi senin için de öngörüyorum. Hem mitinglerde az dayak yemedik doğrudur da Atacım; hiç birisi çavuşun şamarı kadar etkili olmuyor. :D :D

Gerçi sen hergelekoncusun, yırtarsın paçayı. :d:

:ehe:ehe:ehe:ehe:ehe

Avukatlık duyguların kabarır da komutana savunma yaparsan :catcat:

Nöbette uyursan :catcat:

Mesela komutanın ben olsaydım intihar ettirene kadar takardım sana :d:

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
gözlemleriyle hareket ediyor tecrübeleriyle değil :D
Vekâleti mi vardı sende :hmmm
Askere giden tüm tanıdıklarım dayak yemeden gelmedi gardaş, aynı talihi senin için de öngörüyorum. Hem mitinglerde az dayak yemedik doğrudur da Atacım; hiç birisi çavuşun şamarı kadar etkili olmuyor. :D :D
Gerçi sen hergelekoncusun, yırtarsın paçayı. :d:
Hocam o senin tanıdıklarının sorunu :D Ben de çevremdeki onlarca insandan, eğer akıllı isen, İstanbul'da adam gibi yaşayan bir kişiysen hele bir de avukatsan çok rahat yaparsın, sana olan davranışları bile çok farklı olur oldu. Avukat olarak giden tanıdıklarım da var. Çevremdeki insanlar arasında 1 tane dayak yiyen yok.
Ben "Kars"tan gitmeyeceğim hocam askere :D
Avukatlık duyguların kabarır da komutana savunma yaparsan Nöbette uyursan Mesela komutanın ben olsaydım intihar ettirene kadar takardım sana
Onları sen yaparsın ancak Enes :zuhaha:
Akıllı adamız biz merak etme sen :naughty:
He komutan sen gibi olursa her şey olabilir.
Bkz. Burçlar konusu, ikizler-dengesizlik meseleleri. :zuhaha:

Samsun55''

Samsun55''

Üye
Praetorun Şafağına Kaç Gün Kaldı ? yarışmasının ödülü ne kadar adminim :ehe

aRdiLê

aRdiLê

Üye
Şimdi senin iÇin zoR oLur Askere gitmek sevdiklerinin oLmadığı bir yere gidiyorsun sevmediklerini bile özlersin Abim öyLe diyordu sevmediğim insanları bile özledim derdi eğer Doğu'ya düşersen belki bizim oralara gidersin Van yada Siirt oralaR çoK qüzeLdir ama asker iÇin aynı şeyi söyleyemem Allah kazasız belasız gelmeni nasip etsin (.

Yasminozz

Yasminozz

Üye
Askere giden tüm tanıdıklarım dayak yemeden gelmedi gardaş, aynı talihi senin için de öngörüyorum.

Askerdeyken gereksiz dikbaşlılık yapmayan kimse durduk yere dayak yemez (eğer sadist bi komutana sahip deilse tabi) nerden mi biliyorum ? dediğim gibi 2 erkek kardeşim,kuzenlerim,ark.larım ve dayı amcalarımdan biliyorum...hiç biri dayak yememiş...usulüne göre davranan,az hata ile askerliğini tamamlayan bi çok insan da dayak yemez die düşünüyorum... :)

Teşekkürler :)
Vallahi uzun dönem çıkma ihtimali var bana... Düştüğü yer ve komutanın çok önemli. Kolayı - çilelisi ona göre değişiyor. Allah hayırlısını versin :)

bildiğim kadarıyla şubede form gibi bişi dolduruyo olmanız gerekiyo ve orada uzun dönem mi kısa dönem mi tercih edersiniz die bi soru olmalı...(ya da ona benzer bi soru)eğer orda hangisini işaretlediysen %95 ihtimalle o çıkar...ben hala kısa dönem çıkar umarım diyorum gözlemlerime dayanarak...

kısa dönemde er oluyosun evet ama yine de diğer uzun dönem erlerden farklı oluyomuşsun...diğer erlerin zorunlu olduğu bi çok şeye sen zorunlu olmuyomuşsun...bi astsubay kdr kolay deil ama uzun dönem er kadar da zor deilmiş...

astsubaylar maaş alıyolar ve bir sene görev yapıyolar..haftasonları izinliler...hattaa evine yakınsa haftasonları evine gidip haftasonunu orda geçirebiliyolar...doğuda astsubaysan daha yüksek maaş batı da yapıyosan daha az maaş alıyosun...bi taburdan sen sorumlusun..hepsiyle sen uğraşmak durumundasın...ve bir sene ne kdr güzel olsa da uzun geliyomuş..kıbrıs ta astsubay olarak yaparsan da tatil gibi...(ama orda 3 birlik varmış bi tanesi tatil gibi..kuzenim orda astsubaydı da ordan biliyorum...paso denizdeydi... :D)

osmisyum

osmisyum

Üye
Hayırlı nöbetler abi :oke:
Senin için de oyun açarız artık :naughty::naughty:

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Praetorun Şafağına Kaç Gün Kaldı ? yarışmasının ödülü ne kadar adminim :ehe
Vallahi üyeler açar mı bilemem, benim öyle bir oyun açma düşüncem yok :)
Şimdi senin iÇin zoR oLur Askere gitmek sevdiklerinin oLmadığı bir yere gidiyorsun sevmediklerini bile özlersin Abim öyLe diyordu sevmediğim insanları bile özledim derdi eğer Doğu'ya düşersen belki bizim oralara gidersin Van yada Siirt oralaR çoK qüzeLdir ama asker iÇin aynı şeyi söyleyemem Allah kazasız belasız gelmeni nasip etsin (.
Özleyeceğim tabii ki sevdiklerimi...
Van da Siirt de Bitlis de Bingöl de Hakkari de Şırnak da Diyarbakır da BENİM VATANIMIN toprağı. O yüzden her yer cennet bana, merak etme sen.
İnşallah.
Askerdeyken gereksiz dikbaşlılık yapmayan kimse durduk yere dayak yemez (eğer sadist bi komutana sahip deilse tabi) nerden mi biliyorum ? dediğim gibi 2 erkek kardeşim,kuzenlerim,ark.larım ve dayı amcalarımdan biliyorum...hiç biri dayak yememiş...usulüne göre davranan,az hata ile askerliğini tamamlayan bi çok insan da dayak yemez die düşünüyorum... :)
bildiğim kadarıyla şubede form gibi bişi dolduruyo olmanız gerekiyo ve orada uzun dönem mi kısa dönem mi tercih edersiniz die bi soru olmalı...(ya da ona benzer bi soru)eğer orda hangisini işaretlediysen %95 ihtimalle o çıkar...ben hala kısa dönem çıkar umarım diyorum gözlemlerime dayanarak...
kısa dönemde er oluyosun evet ama yine de diğer uzun dönem erlerden farklı oluyomuşsun...diğer erlerin zorunlu olduğu bi çok şeye sen zorunlu olmuyomuşsun...bi astsubay kdr kolay deil ama uzun dönem er kadar da zor deilmiş... astsubaylar maaş alıyolar ve bir sene görev yapıyolar..haftasonları izinliler...hattaa evine yakınsa haftasonları evine gidip haftasonunu orda geçirebiliyolar...doğuda astsubaysan daha yüksek maaş batı da yapıyosan daha az maaş alıyosun...bi taburdan sen sorumlusun..hepsiyle sen uğraşmak durumundasın...ve bir sene ne kdr güzel olsa da uzun geliyomuş..kıbrıs ta astsubay olarak yaparsan da tatil gibi...(ama orda 3 birlik varmış bi tanesi tatil gibi..kuzenim orda astsubaydı da ordan biliyorum...paso denizdeydi... :D)
Aynen öyle yasimnozcum. Benim çevremde askerlik yapan en az 25-30 kişiyle konuştum bu meseleleri, biri de çıkıp fiske yediğini söylemedi bana. :) Yiyen kendinde arasın suçu... (İstisnai bir komutana denk gelme şanssızlığı hariç tabii ki).

Açıkçası ben o soruya "uzun dönem" dedim. 6 değil 6+6 ay gitmek istiyorum. Kafamı dağıtmam lazım, çok bunaldım son zamanlarda.
Pişman olur muyum... Orasını zaman gösterecek :)
Bu arada ben yine de bana uzun dönem çıkacağını zannetmiyorum :ehe
Hayırlı nöbetler abi :oke: Senin için de oyun açarız artık :naughty::naughty:
Sağolasın :)
Sen bilirsin :ehe

zaza

zaza

Üye
dayak konusu şöyle mesela ben askerde hiç dayak görmedim :ehe ama nasıl görmedim şöyle görmedim tak görmedim:ehe zaten bir anlık o anı yakalarsan görürsün:kop:

Yasminozz

Yasminozz

Üye
Aynen öyle yasminozcum. Benim çevremde askerlik yapan en az 25-30 kişiyle konuştum bu meseleleri, biri de çıkıp fiske yediğini söylemedi bana. :) Yiyen kendinde arasın suçu... (İstisnai bir komutana denk gelme şanssızlığı hariç tabii ki).

Açıkçası ben o soruya "uzun dönem" dedim. 6 değil 6+6 ay gitmek istiyorum. Kafamı dağıtmam lazım, çok bunaldım son zamanlarda.
Pişman olur muyum... Orasını zaman gösterecek :)
Bu arada ben yine de bana uzun dönem çıkacağını zannetmiyorum :ehe

vallaa dediğim gibi bnm kuzen kıbrıs ta astsubaydı paso denizdeydi haftasonları da istediğini yapabiliyodu ama son 4 ay "sıkıldım..bitse de gitsem...ne geçmez günlermiş..pff" vs.. diyodu..sana hangisi çıkar bilmem ama umarım göz açıp kapayıncaya kdr ve rahatlıkla geçer... ;)

konyarapp

Üye
Allah yardımcın olsun adminim.İnş rahat bir yere gidersin ;) site 15 ay adminsiz kalacak desene :(

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
vallaa dediğim gibi bnm kuzen kıbrıs ta astsubaydı paso denizdeydi haftasonları da istediğini yapabiliyodu ama son 4 ay "sıkıldım..bitse de gitsem...ne geçmez günlermiş..pff" vs.. diyodu..sana hangisi çıkar bilmem ama umarım göz açıp kapayıncaya kdr ve rahatlıkla geçer... ;)
Allah bee :D
Öyle askerliğe can kurban :D Keşke ben de sıkılsam :D Çalışma hayatının ölümcül temposunu iyi bilirim, işverenden beter komutan olacağını sanmıyorum :)
Tabii varsa da Allah bize göstermesin, o ayrı :ehe
Allah yardımcın olsun adminim.İnş rahat bir yere gidersin ;) site 15 ay adminsiz kalacak desene :(
Sağolasın.
15 değil yahu, ya 5 ay ya 12 ay :)

Yasminozz

Yasminozz

Üye
ne zaman belli olcak peki... ?? :D

haltie

haltie

Üye

ikimiz içinde hayırlısı olsun kardeşim biz askere gidecezzzzzzzz

kral tertip:zuhaha:

minoo

minoo

Üye
:ağlarım:

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
ne zaman belli olcak peki... ?? :D
1-2-3 Aralık'ta astsubaylık sınavı var. O sınavı müteakip uzun-kısa ve yer belli olacak.
Yanılmıyorsam 12'sinde de birliğe teslim olacağım :)

ikimiz içinde hayırlısı olsun kardeşim biz askere gidecezzzzzzzz kral tertip:zuhaha:
Kral tertip :ehe
En iyisini yaptık yahu :D
Bir de bakmışsın aynı yere düşmüşüz :ehe
:nono:

seçkin batu

seçkin batu

Üye
hayırlısıyla gidip gelmek nasip olur inşallh.

Üst Alt