Yavru Kedi Bakımı

Sponsorlu Bağlantılar

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
rütbe altı yazını kedi ustası diye değiştir bence :D

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Her şeyde ustayımdir :pro:

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
helal :d:

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Enes'e katkılarından dolayı teşekkürler.

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Ne teşekkürü Abicim :) Bildiğini paylaşmak gibisi var mi :)

Yağmur

Üye
paylaşım için teşekkürler ata... çok yararlı oldu ama kedilerimi çaldılar konuyu okuyunca yine aklıma geldi :ağlarım:

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Yaa kusura bakma ama : zuhahahaha :ehe :ehe :ehe Adamlara bak kedi çalıyorlar :ehe

Yağmur

Üye
sorma enes ya gece dışarı çıkmıştım annem dışarı koymuş çok miyavlıyorlar diye geldim baktım kedi yok ortada sinir oldum...

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Bencil insan doğası...
Denebilecek çok şey yok:
Pislikler...

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
3-5 lira kazanmak uğruna ... Şeytanın aklına gelmez, git banla soy bari büyük denizde boğul ...

Yağmur

Üye
:oke:

lülüş10

Üye
ben kedi buldum sokakta ve annesi terketmişti hemen biberon aldım ve pastörixe süt verdm cok az içiyor annesini gördüm ve 3 tane yavrusu yanındaydı suan benm buldugumn aynısı annesinin görebilecegi bir yere koydum gördü ama süt vermedi almadı digerlerine verdi onu da anlamadım suan tekrar aldım kediyi ve yazınızı okudum süte yumurta sarısı ve kesme seker koydum içti biraz sevdi sanırım ama ne yapacagımı bilmiyrum üzerinde pire de var ve benm hiç zamanım olmuyr bakabldigim kadar bakıyrum yürürken düşüyor kac haftalık bilmyrum ..

--------------- Ekleme ---------------

ben kedi buldum sokakta ve annesi terketmişti hemen biberon aldım ve pastörixe süt verdm cok az içiyor annesini gördüm ve 3 tane yavrusu yanındaydı suan benm buldugumn aynısı annesinin görebilecegi bir yere koydum gördü ama süt vermedi almadı digerlerine verdi onu da anlamadım suan tekrar aldım kediyi ve yazınızı okudum süte yumurta sarısı ve kesme seker koydum içti biraz sevdi sanırım ama ne yapacagımı bilmiyrum üzerinde pire de var ve benm hiç zamanım olmuyr bakabldigim kadar bakıyrum yürürken düşüyor kac haftalık bilmyrum ..

4rchEneMy

4rchEneMy

Üye
Yavru Kedi almayı düşünüyordum , çok teşekkür ederim bu bilgiler çok işime yarayack :)

goll

Üye
ya benim kedim 15 20 gün önce doğum yaptı yavruları süt içiyor oda emzirior ama bazı memeleri sertleşti süt içmemişler ordan ve şimdide delikler meydana geldi içi gözüküyor çok kötü oldum hiç bi bilgi bulamadıma cil cvp alabilirmiyim veterinerde kapalı suan

scriptr

Üye
Selam. Çatı katında 2 tane yavru kedi ve anneleri vardı. arada bir anneleri orda değilken onlara bakmaya giderdim. ama son bir haftadır anneleri yanlarına hiç gelmiyor. gece yarısı gidiyorum yok sabah gidiyorum yok. bende bugün gittim biberon aldım. şu sütaşın sütlerinden aldım. içine yumurta sarısı felan koymadım ama içine az biraz su koyup sütü ılık hale getirdim içine şeker koydum. 2 kediden biri iştahla içiyordu ama diğeri pek fazla içmedi. azönce gidip tekrar süt vereyim dedim. bu sefer çok içen nerdeyse hiç içmedi. diğeri ise yeterince içti sanırım. karınlarına biraz masaj yaptım fazla zaman geçmeden etrafı batırdılar :D dışkı renkleri kahverengi. yani çok şükür bir sıkıntı yok. Çatı geceleri biraz soğuk oluyor. Eve getirip kendi odamda beslemeyi ailemden talep ettim fakat karşı çıktılar istemediler. mecburen onları bir kutu içine koydum. altlarınada yumuşak bezlerden doldurdum üstlerinede aynı yumuşak bezden koyuyorum güzelce uyuyorlar. Sanırım 4 haftalıklar. Birinin gözleri tam manasıyla açıldı ve hareketli. Diğeride hareketli ama sanki gözleri tam açılmamış gibi. acaba sürekli uyuduklarından dolayımı gözleri tam açılmamış görünüyor.
Yaptığım yöntemlerde bir sıkıntı var mı ? Bilgilendirir misiniz ?

Ve süt verdikten sonra suda vermem gerekiyor mu ? Biraz düşününce sordum kendime acaba anneleri yavrularını beslerken su veriyor mu diye. mantıksız geldi bende bugün hiç su vermedim. Bilgilendirin lütfen....

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Yöntemleriniz gayet başarılı, dostlarımızla bu kadar ilgili kişiler olduğunu görmek onları aracını tekerlekleri altında ezmekten zevk alanların yaşadığı dünyamızda gerçekten mutluluk verici.

Kedinizin gözleri açılmış... Açıkçası su sütün yerini tutmaz o nedenle sütü asla kesmeyin ama gün içinde su da verin kedinize.
Kolay gelsin.

scriptr

Üye
Hocam bugün sabah gittim yanlarına kaskatı olmuşlardı. hemen getirip sobanın yanına koydum. sütlerini hazırladım getirdim. ilk başlar süte tepki vermediler. sonraları biri içti kendine gelir gibi oldu ama halsizdi yerinden oynayacak hali yoktu. hemen gözlerini kapatıyordu. diğerinede içirmeye çalıştım az birşey içti sonra içmedi fakat diğerinden daha hareketli oldu. ama geçen günler gibi değiller. ne yapacağımı şaşırdım. veteriner desen adam gibi bir veteriner yok burada. ölüp gidecekler mi acaba. 4 haftalıklara 6 saatte bir süt verin diye yazıyor. onları ısıttıktan sonra hemen yerlerine koydum altlarına sıcak bir bez koydum kutularınıda güneşe çevirip içeri güneş girmesini sağladım. birazdan tekrar bakmaya gidecem. inş olumlu sonuçlar alırım.

--------------- Ekleme ---------------

Maalesef kedilerden biri elimde öldü. baştan belliydi halsizliğinden belliydi. diğeri hala yaşıyor ama bu geceyi atlatabileceğini sanmıyorum. Annem onlara pastörize süt verdiğim için rahatsızlandıklarını söyledi fakat sulandırıp veriyordum sütü. anlamıyorum. bugün hiç süt içmediler. Hayırlısı Allah tan.
Allah kimseyi böyle sınamasın !

asiye80

Üye
yavru kedi beslenmesinde bence whiskas yavru kedi maması kullanılmalı.

Pass1flora

Pass1flora

Üye
iyi günler 1. katta balkonunun bir kısmı kapalı bir kısmı açık bir evim var kapalı balkonun penceresini açık unutmuşum ve bir baktım 30 mayıs günü viyak viyak miyavlayan 4 tane minicik yavru =) daha yeni doğmuş olmalılar ama annesi çok ürkekti ben viyaklamalara bakayım derken yıldırım gibi fırlayıp gidiverdi ki daha kutuya bile yaklaşmamıştım.. kedi sahibi bir dostumu aradım o bilir ne yapmam gerektiğini diye o bana anlattı anneleri gelmezse bir kedi sütü ve kedi biberonu almam gerektiğini vs vs.. annesi geri döndü ama ertesi gün çok hapşıran 1 kediyi ölü buldum.. onu kutudan çıkarmam gerektiğini öğrenip o şekilde yaptım.. ancak kalan 3 kediden 1 tanesi diğerlerine göre daha yavaş büyüyor ve daha az süt emiyor hatta bazen emmiyor bile kardeşleri emerken.. ben iğnesi çıkarılmış bir enjektörle laktozsuz süte biraz su karıştırarak vermeye çalıştım ancak onu da içmekten kaçındı.. ne yapmam gerekiyor bu minik yavruya? gerçekten endişeliyim o da ölecek diye :(

Bora Kanıt

Üye
ya yardım edin benim 1 yıllık çok küçük kedim doğurdu çocuklarının biçoğu ölü doğdu diğerleride ezilip ve halsizlikten öldü ve aynı kedi şuanda yine hamile ne yapmalı lütfen çabuk yardım edin

Üst Alt