Yaşlı adam ve liseli cocuklar..

Sponsorlu Bağlantılar

toprak00

toprak00

Üye
    Konu Sahibi
Yaşlı adam ve liseli cocuklar..
Yaşlı bir adam emekliye ayrılır ve kendine bir lisenin yanında küçük bir ev alır. Emekliliğinin ilk birkaç haftasını huzur içinde geçirir; ama sonra ders yılı başlar. Okulların açıldığı ilk gün dersten çıkan öğrenciler yollarının üzerindeki her çöp bidonunu tekmelerler, bağırıp, çağırarak geçer giderler. Bu çekilmez gürültü günler sürer ve yaşlı adam bir önlem almaya karar verir.

Ertesi gün çocuklar gürültüyle evine doğru yaklaşırken, kapının önüne çıkar onları durdurur ve;

– “Çok tatlı çocuklarsınız, çok da eğleniyorsunuz. Bu neşenizi sürdürmenizi istiyorum sizden. Ben de sizlerin yaşındayken aynı şekilde gürültüler çıkarmaktan hoşlanırdım, bana gençliğimi hatırlatıyorsunuz. Eğer her gün buradan geçer ve gürültü yaparsanız size her gün bir dolar vereceğim.” der.

Bu teklif çocukların çok hoşuna gider ve gürültüyü sürdürürler. Birkaç gün sonra yaşlı adam yine çocukların önüne çıkar ve şöyle der:

– “Çocuklar enflasyon beni de etkilemeye başladı. Bundan böyle size sadece günde elli sent verebilirim”…

Çocuklar pek hoşlanmazlar ama yine devam ederler gürültüye. Aradan bir kaç gün daha geçer ve yaşlı adam yine karşılar onları.

– “Bakın” der, “Henüz maaşımı almadım bu yüzden size günde ancak 25 sent verebilirim, tamam mı?”.

Çocuklar : – “İmkansız bayım” der.

İçlerinden biri, “Günde 25 sent için bu işi yapacağımızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Biz işi bırakıyoruz”

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir, kanat_58, u_cosar ve 2 diğerleri

sailfish

sailfish

Üye
Aslında çok akıllıca bir yöntem bu ve bunun gibi yöntemler gerçek hayatta bu tarzda olmasa da çok işe yarıyor, güzel paylaşım teşekkürler :)

• Beğen
Tepkiler: Toprak47
NiTr[O]gEn

NiTr[O]gEn

Üye
:alkis Güzeldi

• Beğen
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
Güzel

• Beğen
KARİZMATİX

KARİZMATİX

Üye
Gerçek hayatta bu tarz davranışta bulunan çok nadir bulunur. Normalde geçerli olan ise maalesef bağırarak engellemeye çalışma, hakaret ve sonu kavga hatta cinayet. Bu ülkede yan baktın cinayetleri bile var.

• Beğen
UpOneTR

UpOneTR

Üye
nice

• Beğen
toprak00

toprak00

Üye
    Konu Sahibi
Gerçek hayatta bu tarz davranışta bulunan çok nadir bulunur. Normalde geçerli olan ise maalesef bağırarak engellemeye çalışma, hakaret ve sonu kavga hatta cinayet. Bu ülkede yan baktın cinayetleri bile var.
Dediğin gibi normal hayatta oyleleri cok nadir işte . keske çoğu insan buna benzer olaylarla, aklini ve zihnini kulanabilse kavgasiz olaysiz olayları çozebilse keşke işte ..

• Beğen
Tepkiler: KARİZMATİX
bilgetosba

bilgetosba

Üye
Bunu facebookta paylaşmamda bir sakınca var mı :D çok zekice

• Beğen
KayraBey

KayraBey

Üye
Ben bu taktik ile askerde bulaşık yıkamaktan kurtulmuş biriyim :)

• Beğen
Baydırman

Baydırman

Moderator
ters psikoloji

Lumia1520

Lumia1520

Üye
Güzel :kop:

• Beğen
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
Yaşlıtaşçocuk ve liseli çocuklar

kanat_58

kanat_58

Üye
Zekice düşünmüş ne varsa zaten eskilerde var biz anca uç kagitciliga aklımızı yorariz yanlış anlamayin lafım sizlere degil

• Beğen
toprak00

toprak00

Üye
    Konu Sahibi
Zekice düşünmüş ne varsa zaten eskilerde var biz anca uç kagitciliga aklımızı yorariz yanlış anlamayin lafım sizlere degil
tabi ne yapcan her zaman her yerde iyi kotuler .insallah bıze uc kagıtçılkarın denk gelmememesıyle :D :tşk:
Hayır aklıma bi üye geldi
hmm tamam .

• Beğen
Tepkiler: kanat_58
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Güzel

Üst Alt