yaşlanınca sıkıntı çekmemek için gençken ne yapılmalı

Sponsorlu Bağlantılar

aLoNeAnqe

aLoNeAnqe

Üye
    Konu Sahibi
yaşlanınca sıkıntı çekmemek için gençken ne yapılmalı
cevaplar

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Düzgün bir iş bulmak, düzgün bir eşe sahip olmak, düzgün çocuklar yetiştirmek, ev/evler almak... gibi klasik ama gerçek klişelerin yanında bireysel emeklilik vs yapabilirsin. He tabi sigara alkolden uzak duracak ve spor yapacaksın.

Sıkıntıdan kastın nedir bu arada ? Maddi mi manevi mi ?

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Gençken yaşlanılmamalı...

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine-
The Shadow

The Shadow

Üye
Hayatını yaşamalısın, istediğini yapmalısın... Yaşlandığında yapmak istediğin ama yapamadığın şeylerin üzüntüsünü yaşamamalısın bence.

• Beğen
Tepkiler: Rainesto
Hasand.

Hasand.

Üye
Hayatını yaşamalısın, istediğini yapmalısın... Yaşlandığında yapmak istediğin ama yapamadığın şeylerin üzüntüsünü yaşamamalısın bence.
tabi bunları yapmak için para gerekır para kazanmak icin iş gerekır ,ılım gerekır ve en önl. İman gerekir

• Beğen
Tepkiler: abandonware
aLoNeAnqe

aLoNeAnqe

Üye
    Konu Sahibi
Düzgün bir iş bulmak, düzgün bir eşe sahip olmak, düzgün çocuklar yetiştirmek, ev/evler almak... gibi klasik ama gerçek klişelerin yanında bireysel emeklilik vs yapabilirsin. He tabi sigara alkolden uzak duracak ve spor yapacaksın.

Sıkıntıdan kastın nedir bu arada ? Maddi mi manevi mi ?
maddi nedense 15 yaşımda bel ve boynumda rahatsızlıklar başladı
manevide olabilir

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Spor şart benim gördüklerime göre bizim TV'de ki dedelere bakın birde BBC deki.

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
arkadaş çevrem yok
okulum uzak servisle gidiyorum yürüme şansımda az oluyor
Muhtemelen spor salonuna gidersen çekinirsin insanlardan. O halde evine kısa-uzun bar, ağırlık, eliptik bisiklet, barfiks barı vs alabilirsin. Kapı barfiksleri ucuz mesela. Odamın kapısının altından geçerken her seferde barfiks çekip geçiyorum. Başta 1-2 tane zor yapabilir ya da hiç yapamayabilirsin. Zamanla vücut kendini alıştırıyor dirence.
Okçuluk, yüzme, atçılık vs kulüplere katıl. Şehir kulüpleri var mesela. Hem arkadaş edinirsin

zombaka

zombaka

Üye
Çocuk

aLoNeAnqe

aLoNeAnqe

Üye
    Konu Sahibi
Muhtemelen spor salonuna gidersen çekinirsin insanlardan. O halde evine kısa-uzun bar, ağırlık, eliptik bisiklet, barfiks barı vs alabilirsin. Kapı barfiksleri ucuz mesela. Odamın kapısının altından geçerken her seferde barfiks çekip geçiyorum. Başta 1-2 tane zor yapabilir ya da hiç yapamayabilirsin. Zamanla vücut kendini alıştırıyor dirence.
Okçuluk, yüzme, atçılık vs kulüplere katıl. Şehir kulüpleri var mesela. Hem arkadaş edinirsin
barfiks aletinin linki var mı
ne alaka

abandonware

abandonware

Üye
Bisiklet sürerek, doğa gezisi veya yürüyüş yaparak formda kalabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
genç iken mensubu olunan dinin gerekleri yerine getirilmeli diye düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: El~PisToLeRo, ŞenolTÜRK, aLoNeAnqe ve 1 kişi daha
aLoNeAnqe

aLoNeAnqe

Üye
    Konu Sahibi