yasal uyarı mesajı ( imei ile ilgili )

 • 6 Mart 2013
 • 7494 Okunma
 • 6 Cevap

 1. arkadaşım geçen hafta 4s aldı ikinci el. YASALUYARI mesajı geldi imei ile ilgili. "0130********63 imei no'lu cihaz kayıt dışı lisesinde ... " diye mesaj geldi. fakat telefonun imei numarası ile bu mesajdaki imei tutmuyor. ayrıca mesajda gelen imei numarası 14 haneli. telefonun imei sini sorgulattığımda ise bu telefon pasaport kayıtlı diyor. mesaj da gelen imei numarasını sorgulatınca sonuç çıkmıyor ki zaten 14 haneli. 15 haneli olması gerekiyor. neden böyle bir mesaj geldi şimdi?
   


  Yazan: vefacaglar
 2. Yanlislikla gelmistir *#06# yapinca cikan imei kayitli diyorsa sorun yok
   
 3. Daha önce benimde başıma geldi 2 yıldır uğraşıyorum en kısa sürede emniyete gidip gelen mesaj ve cihazı gösterin derim :(
   
 4. nasıl yani sana da mı böyle oldu? telefonun imei si ile gönderilen mesajdaki imei iler farklı mıydı sende de?
   

 5. Olay şöyle kardeşim;

  Telefon Nokia E71 2011 Haziran ayının 13'ünde alındı

  aradan 1-2 ay geçti yasal uyarı başlığı altında bu imeiye kayıtlı cihaz çalıntıdır en yakın emniyete başvurunuz diye olaya dikkaaat :ünlem:

  mesajdaki imei :35646********20
  Benim imei: 35646********26

  sadece ama sadece 1 rakam farklı telefonu telefoncuya geri verdik o ben halledecem telefonu zaten arkadaştan aldım diyo vs vs bana 1 hafta müsade ver diyo bi adana 2 ay müsade verdik ses seda yok, gittik, abi sizin cihazdan haber yok ben size aynı cihazın bi üst modeliniz veriyom diye aynı telefonu geri veriyo beni 2 ay sonra İstanbuldan emniyet müdürü arayıp telefonu soruyo bende herşey a'dan z'ye anlattım ev adresi vs verdim 1 haftaya evrak gelecek sana ded 5 ay sonra bulunduğum ilçedeki emniyete evrak geliyor ve beni emniyetten arayıp telefonu soruyorlar telefon bendeydi zaten ertesi gün gittim emniyete ifade veriyoz!

  Olaya dikkaaaat :ünlem:

  Emniyete vardık Kocaeli mi Kırıkkalemi ordan biri E71 çaldırmış şikayet eden beni hırsızlıkla suçluyo ama şikayet edenin ifadeyi aldım okudum cihaz aynı cihaz ama adamın çalınan telefonunun imeisi ile benim cihazın imeisi arasında dünyalar kadar fark var, Emniyet müdürü telefonu alın elinden diyo ifademi alan polis amirim ben bu telefonu almam hiç bi numara tutmuyo gücünüz yetiyorsa siz alın dedi amirine vs vs

  Telefon bizde kaldı halende bizde daha emniyetten haber çıkmadı kardeşim :bilmm
   
 6. senin olay bayağı bir karışıkmış.
   
 7. aynen öyle valla, ve emniyetten daha haber çıkmadı telefon halen bizde falan bekliyoz bakalım :)
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
19/02/2019 - 14:15