Haber IMEI Kayıt Ücreti 1500 TL Oldu

Sponsorlu Bağlantılar

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Devletimiz sineğin şeyinden yağ çıkarmaya devam ediyor böyle uygulamalarla
 
  • Beğen
Tepkiler: PALA.


PALA.

PALA.

Üye
Haklısınız, 4,5G gelirken ballandırıp reklam yapıyorlardı. Komik kotalarla başbaşa kaldık. Şimdi de 5G reklamı yapılmaya başlandı. Komik kotalara devam edeceksek 5G gelse ne olur. Operatörler paralarını çarçur etmesin 4,5G yeter böyle eksik olsun.
2 film 2 maç izle bitti kotanın yarısı. 10 gb internet sosyal uygulamalara bile yetmiyor.
İndirme yapmayı zaten unutun. 5G geldi mi operatörler kotaları 2 katına çıkartır ama yine aynı zamanda bitecek...
Devletimiz sineğin şeyinden yağ çıkarmaya devam ediyor böyle uygulamalarla
Her motorlu taşıttan alınan vergi farklı aracın tipi, yaşı, motoru, ağırlığı, şasesi falan filan...

Neden her cep telefonundan kesilen aylık vergi aynı ?
Yani diyorum ki lüks telefonun aylık vergiside lüks olsun.
Böylece lüks cihazı alıp kenara atanlar 2 defa düşünür :hmmm
3310 dan alınan vergi ile iphone X den alınan telsiz kullanım vergisinin aynı olması asıl problem.
 
  • Beğen
Tepkiler: craftx ve Murat Alper
vedat1966

vedat1966

Üye
1 aylık Avrupa turum (Almanya, Belçıka, Hollanda, Fransa, İsviçre. Akrabalarımın yarısı yurt dışında) oldu. Telefon IMEI kayıt 500 liraydı. Bir çok mağaza da dolaştım. Ancak hiç bir telefon fiyatına bakmadım almak niyetinde değildim. Eğer alma niyetim olsaydı ücretini verir. Kayıt yaptırır (daha önce yaptığım gibi) yada 50 TL verip IMEI attırırdım. Ama bunu yaparken eleştireceğim kişi devlet olmaz aç gözlüler olurdu. Neden her konuda devletimizi suçluyoruz.

Hırsızın hiç mi suçu yok.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 

Benzer Konular

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt