Duyuruyu Kapat

Yarı İnsan Yarı İnek! İlk Yarı İnsan Yarı Hayvan Embriyosu İngilterede Üretildi!

 • 2 Nisan 2008
 • 10689 Okunma
 • 8 Cevap

0/5, 0 Oy
 1. Yarı İnsan Yarı İnek! İlk Yarı İnsan Yarı Hayvan Embriyosu İngilterede Üretildi!

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Bilim dünyası ve din adamları arasındaki etik tartışmaları arasında İngiltere'nin ilk yarı insan yarı hayvan embriyosu (hibrid) üretildi. Bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz garip yaratıklara ilk adım bu...

  İnsanlığı ürküten bu adımı İngiltere'de Newcastle Üniversitesi'ne mensup bir grup bilim adamı attı. İnsan ve hayvan hücrelerinden melez olarak embriyo üretildi.

  İnsan ve sığır hücrelerinden oluşturulan embriyoların üç gün kadar yaşatılabildiği ve çeşitli hastalıkların tedavisi için yapılan tıbbi araştırmalar çerçevesinde geliştirildikleri açıklandı.

  İNSAN EMBRİYOSUNA BENZİYOR
  Benzer uygulamaların yaygınlaştırılmasına olanak sağlayan ve daha Avam Kamarası'na getirilmeden sert tartışmalara neden olan ilgili yasadan önce elde edilen embriyoların mikroskop altında aynı dönemdeki herhangi bir insan embriyosuna benzediği bildirildi.

  Katolik Kilisesinin itiraz ettiği ve İngiltere kabinesindeki Katolik bakanların istifasına bile yol açabileceği belirtilen uygulamayı destekleyen tıp çevreleri ise hastalıkların anlaşılabilmesi ve tedavi edilebilmesi için bu tür araştırmalara mutlaka izin verilmesi gerektiğini kaydetti.

  Söz konusu çevreler, uygulamanın Parkinson ve Alzheimer gibi hastalıklara yeni tedavi yöntemleri bulunmasına yardımcı olabileceğine de dikkat çekti.

  NASIL YAPILDI?
  Embriyoların insan cildinden alınan DNA'ların sığır yumurtalarına enjekte edilmesiyle elde edildiğini belirten bilim adamları, araştırmalarda sığır yumurtalarının kullanılmasının nedeninin, bağışçılardan alınan insan yumurtalarının "kıt" ve "değerli" olmasından kaynaklandığını ifade etti.

  14 GÜN SINIRI
  İngiltere'de çıkartılması düşünülen yasaya göre, insan-hayvan melezi embriyolar sadece araştırma amacıyla geliştirilebilecek ve bu embriyoların 14 günün ötesine geçmesine asla izin verilmeyecek. Bilim adamları, bu embriyolardan vücudun temelini oluşturan kök hücreleri almak ve bunlar üzerinde sebebi bilinmeyen ve tedavisi bulunmayan hastalıklar konusunda araştırma yapmak istiyor.

  Newcastle Üniversitesi'nin insan-hayvan melezi embriyoların geliştirilmesine olanak tanıyan yasanın Avam Kamarası'nda görüşülmesi ve oylanmasından önce yaptığı bu deneyin Üremesi Sağlığı ve Embriyoloji İdaresinin özel izniyle yapıldığı açıklandı.


   


  Yazan: ALpeRenBuGRa
 2. daha neler ya bilime bak aklım almıyor artık
   
 3. Ya manyak mı bu bilim adamları anlamadım neler yapılyor böyle.Dünyanın dengesini sanayi fabrikaları bacaları ve vurdum duymazlıklarıyla bozdukları yetmmemiş gibi...
   
 4. Allah sonumuzu hayr etsin .
   
 5. Dünyanın Sonunun Gelmesini Hızlandırma Calışmaları Olarak Görüyorum. Amaçları Kıyameti Yakınlaştırmak Olmalı.
   
 6. kıyamet gelsede kopsak:kop:
   
 7. tam bu konuyu açacaktım iikene arama yapmışım :)
  paylasım için tşk dostum :)
   

 8. Hastalık tedavidsi açısından olumlu karşılanabilir ancak yine de çok ürkütücü. 14 gün sınırını nasıl kontrol altında tutacaklar ? Kesinlikle inanmıyorum bu projenin 14 günle sınırlı kalacağına!
   
 9. yaaa Allaaa Allaaa ne gerek var orataya karışık bişiler yapmaya...insan insan olarak inekte inek olarak gezsin işte dünya da...şimdiye kadar nasıl yaşadılarsa mutlu mesut bundan sora da yaşarlar...töbeee töbeee yaa...neler görceeezz daha acaba... :) :)
   
Yüklüyor...
Benzer Konular - Yarı İnsan Yarı
  Yardım Turbobit Premium Hesap Acil Konu Dışı 12 Ağustos 2017
  Dava Dosyasındaki Delil Hakkında Yardım Konu Dışı 1 Ağustos 2017
  Daha once kredi cekenlerden yardim bekliyorum Konu Dışı 10 Temmuz 2017
  Gelir Testi Borcu Çıktı! Yardım!!! Konu Dışı 12 Aralık 2016
  İyi forumlar toplanın arkadaşlar bi yardım . Konu Dışı 23 Kasım 2016
Yüklüyor...
24/09/2017 - 20:53