Yanlış Tuş


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

oteb

Üye
    Konu Sahibi
Japonya'da bir finans kuruluşu, çalışanının yanlış tuşa basarak 600 bin hisse senedini satmasıyla 345 milyon YTL zarara uğradı.
Dünyanın önde gelen finans kuruluşlarından Mizuho'nun, adı açıklanmayan borsacısının ''şişman parmak sendromu'' adıyla bilinen yanlış tuşa basma hatası nedeniyle büyük zarara uğradığı belirtiliyor.
''Şişman parmak sendromuna'' neden olan borsacı, J Com adlı yeni bir telekom şirketine ait bir hisseyi 600 bin Japon Yeni'ne (yaklaşık 8 bin YTL) satmak istedi. Ancak, borsacı talimatını, 1 Japon Yeni karşılığı 600 bin hisse senedi satılması olarak verdi.
Mizuho finans kuruluşunun hatayı onarma çabalarına karşın, zararın şirket aleyhine geliştiği ve çalışanların da yılbaşı ikramiyelerinin kesildiği belirtiliyor.
Şirketin üst yöneticisi, kayıplarının 27 milyar yen civarında olduğunu, ancak 30 milyar yene kadar yükselebileceğini söyledi...
 
DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
ne parmakmış yaf
 
darkred

darkred

Üye
öhhhh beee adama napcaklar kim bilir.

e bee kardeşim madem şişman parmak sendromun var senin ne işin var borsada,finans şirketinde öde bakam hadi 30 milyarı
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt