Borsacı Yanlış Tuşa Bastı Zarar:300 Trilyon

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

S1FR3K1R1C1

Üye
    Konu Sahibi
(alıntı)

made in capan bu sefer hata yaptı


Finans kuruluşu, çalışanının yanlış tuşa basarak 600 bin hisse senedini satmasıyla 345 milyon YTL zarara uğradı.
09 Aralık 2005 Cuma 14:06
Japonya'da bir finans kuruluşu, çalışanının yanlış tuşa basarak 600 bin hisse senedini satmasıyla 345 milyon YTL zarara uğradı.

Dünyanın önde gelen finans kuruluşlarından Mizuho'nun, adı açıklanmayan borsacısının ''şişman parmak sendromu'' adıyla bilinen yanlış tuşa basma hatası nedeniyle büyük zarara uğradığı belirtiliyor.

''Şişman parmak sendromuna'' neden olan borsacı, J Com adlı yeni bir telekom şirketine ait bir hisseyi 600 bin Japon Yeni'ne (yaklaşık 8 bin YTL) satmak istedi. Ancak, borsacı talimatını, 1 Japon Yeni karşılığı 600 bin hisse senedi satılması olarak verdi.

Mizuho finans kuruluşunun hatayı onarma çabalarına karşın, zararın şirket aleyhine geliştiği ve çalışanların da yılbaşı ikramiyelerinin kesildiği belirtiliyor.

Şirketin üst yöneticisi, kayıplarının 27 milyar yen civarında olduğunu, ancak 30 milyar yene kadar yükselebileceğini söyledi.
 

depresif

Üye
offf abi işe bak boşuna borsacılar kafayı yemiyo
 
van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Paraya bak be..
 
Gokhan43

Gokhan43

Üye
Para
 
DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
daha sabah werildi bu konu
 
D3N1Z

D3N1Z

Üye
way way wayy adam baya bir yanlış tuşa basmış yani
 
cepix

cepix

Üye
O adamı keserdim ben ( Yanlışlıkla)
 
ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
O adamın yerinde olmak istemezdim.
 
hidayet

hidayet

Üye
tüh gitti paracıklar
 
Caine

Caine

Üye
işyeri çalışanlarının yılbaşı ikramiyelerini keseceklermiş zarar yüzünden???
acaba kaç bin kişi çalışıyorda parayı kurtaracaklar ki anlamadım
 

damadada

Üye
iktisat fakültesınden sonra broker olmayı planlıyordum ama vazgectım basıma boyle bırolay gelırse herhalde cıldırırım ınsan içine çıkamam yaw iktisatçı olan kardeslerım varsa nedemekistedıgımı anlarlar
kalınsaglıcakla ankara gazi iktisat 4.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

Doğuş Pertez
Cevap
0
Görüntüleme
2K
Doğuş Pertez
Cevap
2
Görüntüleme
623
darkred
Mali Özdemir
Cevap
0
Görüntüleme
1K
Mali Özdemir
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt