Yabancıların ders kitaplarında türkler ve türkiye

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bessonnitsa

Bessonnitsa

Üye
Arkadaşlar konu ile alakalı bir örnek vermek istiyorum. Moskova'da gördüm, küçük bir kız benimle iskambil oynamak istedi elimde papaz anlamına gelen K harfli kartın üzerinde Fatih Sultan Mehmet'in portesi vardı. Ben bunu gözümle gördüm. Kısaca ecnebi milleti Türk Tarihini karalamaya ve yeni neslimizin beynini yıkamaya çalışıyor. Bilinçlenelim !!!

52asi52

Üye
Zombaka türk olmadığın belli neyin peşindesin ?

rhapsodical

rhapsodical

Üye
hatayı ataturk 7 bın franka fransızlardan satın aldı

- - - Eklendi - - -

ben kendı mılletıme guvenmıyorum avru pa dunya kımın umrunda

Saçmalıyorsun. Hatay eskiden bağımsız bir şehirdi kendi isteğiyle Türkiye ye katıldı, ayrıca Hatay'ın Türkiye'ye katılması Atatürk'ün ölümünden sonra geçekleşti . kendi milletine güvenmemekte haklısın fakat milleti birkaç soysuz din konusunda kandırarak bu hale getirdi. bunu da bilmelisin.

- - - Eklendi - - -

ne saçmalıyorsun kardeş sen azeri türkün aslidir osmanlınin kardeşidir saçma sapan konuşma. Klavyesi olan yazar olmuş

- - - Eklendi - - -

ne kadar biliyoruz?

Azeriler Türklerin aslı değildir. sadece eski türk boylarından biriyle farklı boyların birleşmesiyle oluşup, bir antlaşmayla sovyetler birliğine katıldı. ve sonra ayrıldı da zaten şu anki Azerbaycan kuruldu.

Preloader

Preloader

Üye
harbiden ne saçma eskiden bütün dünya türklerindi hem almanlar yahudilerin içine etti ondan bahsetmemişler amerikalılar kızıl derelilerin soyunu kuruttu onlardanda bahseden yok hem hatay kendi ısteğiyle türkiyeye katıldı

+ 9485162371899596999649511384 :oke:

angry_birdss

angry_birdss

Üye
Saçmalıyorsun. Hatay eskiden bağımsız bir şehirdi kendi isteğiyle Türkiye ye katıldı, ayrıca Hatay'ın Türkiye'ye katılması Atatürk'ün ölümünden sonra geçekleşti . kendi milletine güvenmemekte haklısın fakat milleti birkaç soysuz din konusunda kandırarak bu hale getirdi. bunu da bilmelisin.

- - - Eklendi - - -

Azeriler Türklerin aslı değildir. sadece eski türk boylarından biriyle farklı boyların birleşmesiyle oluşup, bir antlaşmayla sovyetler birliğine katıldı. ve sonra ayrıldı da zaten şu anki Azerbaycan kuruldu.

kardeşim ben azeriyim iranli bir alçak rus bir kaltak değilim türk oğlu türk müslüman oğlu müslümanım o arkadaş ermenilerden neler çektiğmizi bilmiYor onun ben kafasıni düzeltmeye çalışıyorum sende birşey bilmiyorsun konuşma ben yaşıyorum ben biliyorum siz bilmiyorsunuz ben biliyorum özüm biliyor gözüm görüyor siz değil besi?

- - - Eklendi - - -

azeriler farklı bOYLARIN BIRLEŞMESI birleşmesi sövyetlerden ayrılmasiymis bizi sövyetler sömürürken nerdeydiniz ermeniler anamizin bağrini yakarken nerdeydiniz?? bizi çok yalnız bıraktınız çok isin en kötü tarafı kendinizide çok yalnız bıraktınız allah türkü ve kürt olsun arap olsun barış içinde yaşamak isteyen herkesi korusun amin

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Bu ülkelerin yöneticilerinden çok halklarına acıyorum. Ülke liderlerinin ağzından çıkan her lafa inanıyorlar.. İslamda zorlama yoktur o halde Osmanlı nasıl olurda müslümanlığa insanları zorlar.. Amerika teknoloji merkezi, medeniyet merkezi diye dünyaya nam salmış ama yeni yeni görüyorum ki halkı çok cahil koyun sürüsü gibi nereye güdersen oraya gidiyor... 11 eylülün kendi devletleri tarafından gerçekleştirilmiş bir operasyon oldugunu kaç amerikalı biliyor acaba? Sorsan hepsi reddeder... Ama iş islama ve türklüğe laf atmak olduğunda hemen sazan gibi atlıyorlar.. Şu kesinki katil katilliğinden vazgeçmeyecek... Tek dileğim bu uyutulmuş halklar bir gün uyansın ve nasıl bir bataklıkta yaşadıklarını görsünler... Bugün hala Atatürkün hocaları öldürttüğüne inanan kendi milletimiz varken amerikalılara ne hacet...
Atatürkle ilgili bu keşmekeşi şöyle olmuştur; Atatürk hocaları toplar ve kuranı bir tabureye koyar.. Hocalara derki; Bu kuranın üstünden atlamayan canından olacaktır...Orada bir kaç hoca hariç hepsi atlar ve Atatürk derki; Bu atlayan sahte müslümanlara cezasını verin diğer gerçek alimler ise Atatürk tarafından imanları dolayısıyla övülmüşlerdir.. Olayların aslı bu...
Yani tarih kimin nasıl işine geliyorsa öyle yorumlanıyor..

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Ama bu fırtınanın bitmesine az kaldı... Tüm bu pisliği dünyadan temizleyecek ve insanlara herşeyin doğrusunu tüm yalınlığıyla gösterecek biri gelecek inşallah... Doğusundan batısına kuzeyinden güneyine bu pis oyunlar son bulacak... Çok kalmadı inşallah herkez görecek anyayı konyayı..

Samet.25

harbiden ne saçma eskiden bütün dünya türklerindi hem almanlar yahudilerin içine etti ondan bahsetmemişler amerikalılar kızıl derelilerin soyunu kuruttu onlardanda bahseden yok hem hatay kendi ısteğiyle türkiyeye katıldı
Keske Hitler Tüm yahudileri öldürseydide şimdiye israil olmasaydı yaptıgı zulümler olmasaydı.

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Keske Hitler Tüm yahudileri öldürseydide şimdiye israil olmasaydı yaptıgı zulümler olmasaydı.

Hitlern bu konuyla ilgili çok güzel bir sözü var, diyor ki; "Bir gün tüm yahudileri katletmediğim için bana küfredeceksiniz"

Günümüzde ise ne kadar haklı oldugunu görüyoruz..
Bu arada Türk-Kürt diye bir ayrım yoktur..Bilinki kürt kökenli arkadaşlarım, içinizden hanginiz bu kanıdaysa bağımsız olmadığını düşünüyorsa Amerikanın oyununa gelmiştir bu böyle biline... Bizler hepimiz Osmanlının evlatlarıyız... Bilinki o Abdullah Öcalan ne sizdendir ne bizden. O ve onun gibileri Allah bildiği gibi yapsın... Bilinki tvde gördüğünüz polisi taşlayanlar türklüğün aleyhinde protesto yapanlar hristiyanların askeri olmuşlardır.. Onların ne bu dünyada ne öteki dünyada yatacak yerleri yoktur...
Bilinki pkk denen örgüt hristiyan güçlerin oluşumudur...
Ülkemiz cennettir... Ama dış güçler kendi insanlarımızın beynini yıkayarak burayı cehenneme çevirmeye çalışıyorlar lakin bu hiçbir zaman gerçekleşmeyecek.. Bu ülke imkanı yok onların istediği gibi bölünemez..
Bilineki bu toprakların altında şehit yatan atalarımız bugün kalksalar görecekleri tablo karşısında içleri parçalanacaktır.. Dün omuz omuza bu topraklar için çarpışanlar bugün birbirine düşürülüyorlar.. Ne için? Bağımsızlıkmış... Dilmiş... Hah komik... Ülkemiz zaten bağımsız ülkemizin zaten sevgi dolu bir dili var...Olimpiyatlar yapılıyor Allahın izniyle bu güzel Türkçemizi dünya konuşacak bakalım o zaman bu alçak oyunbazlar neyin kafasını yaşayacaklar..
Tvde kürt liderleri diye gezen o kuklalar varya işte onlar doğu halkımız başta olmak üzere milletimizin bağrına çomak sokanlardır... Aman diyorum ey halkım yalvarıyorum gelin bu düzenbazların düzenini birlikte bozalım..
Bilesiniz ki; ya birlikte var olur yeniden dünyayı Allahın kurallarıyla yönetiriz yada bu dış güçlerin oyununa geliriz önce türk kürt diye bizi ayırırlar sonra yavaş yavaş yok ederler...
Bilesinizki o zaman bugün çocuklarımıza taş verip polisimize attıranlar ingilterede amerikada haritacılık oynayıp iğrenç kahkahalarıylz bizlerin koyunluğundan bahsedeceklerdir..
İki eliniz Türkiyedir... Medyada döndürülen bu senaryoya kandığınız her an bilinki bir parmağınız kırılmaktadır... 5 parmağımız gittiği an bir eli yok etmek tereyagından kıl çekmek gibi olacaktır..
Biz bir bütünüz.. Ya bütün kalır dünyayı yönetiriz yada ayrılırız dünya bizi yönetir...

mcnpl4

mcnpl4

Üye
hatayı ataturk 7 bın franka fransızlardan satın aldı

- - - Eklendi - - -

ben kendı mılletıme guvenmıyorum avru pa dunya kımın umrunda
Yalan yanlış öğrenmişin arastirma da yapmamissin ve gelmis kendi milletime guvenmiyorum diyosun. Ben seninle ayni millette oldugum icin cok rahatsiz oldum bu yazilari gectim meyve veren agac taslanir hep cekemedikleri icin kotuluyorlar ama sen baya asmissin. İnşallah şaka yapmışsındır 7 bin mark demissin bi de ev araba mi aliyor.

- - - Eklendi - - -

Bunlar için elimizden gelen en basit şey örnek davranmak. Bunu isteyen herkes yapabilir hic de zor degil. bizi tanimayan istedigini dusunsun bi gun tanidiginda dusuncelerinden utanir nasil olsa

H.TOGAN

H.TOGAN

Üye
Konuyu açan arkadaş güzel , güzel yazmış ; maşallah kimse bu yazılan bilgilerin nereden alındığını kitapların yazarlarının kim olduğunu sormadan yorum yapmışlar :hmmm eğer buraya yazmış olduğun gibi bu ülkelerdeki ders kitaplarında bunlar öğretiliyorsa MİT ne iş yapıyor ? Bu yazılan kitaplardan hukemetin haberi yokmu ; eğer gerçekten böyle ders kitapları varsa Turkiye Cumhuriyeti Devletide bunları bilip bir şey yapıyormu ? Bu tip konular bu kadar basit değildir ; eğer gerçekten bu arkadasın bahsettiği gibi ders kitapları var ise ; uluslararası mahkemelerde TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN dava açma hakkı var! Neden dava açılmıyor. Konuyu açan kardeşim beni yanlış anlama ; senden bu yazmış olduğun yazının kaynağını adam gibi gostermeni bekliyorum (kitapların tam ismi , basım yılı , yazarı) .. ....

mcnpl4

mcnpl4

Üye
Mesela sozde ermeni soykirimini savunan ulkeler var bisey yapamiyoruz olmayan seyi kabul ediyorlar bu tip seyler de olabilir bence. Bu bilgiler bi kaynaga dayanmadigi halde mufredat konusu yapiyorlar

rhapsodical

rhapsodical

Üye
kardeşim ben azeriyim iranli bir alçak rus bir kaltak değilim türk oğlu türk müslüman oğlu müslümanım o arkadaş ermenilerden neler çektiğmizi bilmiYor onun ben kafasıni düzeltmeye çalışıyorum sende birşey bilmiyorsun konuşma ben yaşıyorum ben biliyorum siz bilmiyorsunuz ben biliyorum özüm biliyor gözüm görüyor siz değil besi?

- - - Eklendi - - -

azeriler farklı bOYLARIN BIRLEŞMESI birleşmesi sövyetlerden ayrılmasiymis bizi sövyetler sömürürken nerdeydiniz ermeniler anamizin bağrini yakarken nerdeydiniz?? bizi çok yalnız bıraktınız çok isin en kötü tarafı kendinizide çok yalnız bıraktınız allah türkü ve kürt olsun arap olsun barış içinde yaşamak isteyen herkesi korusun amin

Dediklerinde bir yere kadar haklısın fakat emin ol ben de yarı azeri olmasam kesin konuşmazdım. sana türk değiller demedim türkün aslı değiller dedim, ki fikrimden geri dönmedim. müslümanlığına da laf atan yok. sovyetlerle de aranızdaki bağ hakkında pek bilgim yok ama ermenilerin sizi ne hale getirdiğini ve camilerinizi vs. neye çevirdiklerini biliyorum. türkler eskiden ermeniler ile yaptığı savaşta ermenilerin soylarını kurutmaya kadar gelmişlerdi fakat onlara acıyarak az miktarda nüfuslarını bıraktılar . şu anki ermenistan da onların çoğalmış hali. o yüzden her zaman azeriler yalnız kalmadı. ''yalnız bıraktınız'' derken kimsenin hakkında böyle konuşamazsın çünkü buna halk karar vermiyor. şu anki devlet başkanlarımız amerikan sayılır bu yüzden bunlardan yardım bekleme. az önce belirttiğim gibi bizim isteğimizle olsa çoktan istediklerin olmuştu. barış içinde yaşamayı hepimiz isterdik ama durum belli. bu arada noktalamaya dikkat edersen yazdıkların daha iyi anlaşılır. cevap verdiğin için de teşekkür ederim bilgiler paylaşılarak çoğalır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt