xSuite 1.0.1 - Simge Değiştir- Türkçe-[XPosed Modülü]

Sponsorlu Bağlantılar

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
    Konu Sahibi
xSuite 1.0.1 - Simge Değiştir- Türkçe-[XPosed Modülü]

Yukarıda gördüğünüz xSuite simgesini Aşağığıda gördüğünüz simge ile değiştirdim..

Hemen hemen çoğu kısmı kişisel ihtiyaçlar için ayarlanabilir.
Buna uygulama simgeleri de dahil.

Play Store'dan indirdiğiniz bir uygulama ikonu hoşunuza gitmiyorsa onu değiştirebilirsiniz.
Bunun birkaç yolu var.
Uygulamanın adını ve simgesini değiştirmek için ayarlama yapılabilir, ama smali ve XML kodları buna engel olabilir.
İkinci bir yol ise temalar. Tema motorları ise ayrı sorun çıkartabiliyor.

Yukarıda bahsettiğim yöntemler rahatsız edici.
Neyse ki kullanışlı bir Xposed modülüyle aynı işlem gerçekleştirilebilir.
XDA'nın geliştiricilerinden GalaxyInABox'ın xSuite'ni indirmek gerekiyor.
xSuite uygulamaların ikonlarını ve isimlerini değiştirmekte kolay bir yol sunuyor.
Cihazı root'lamak ve Xposed Framework'u da yüklemek lazım.

Detaylar için sizi aşağıdaki incelemeye alalım.

Basitçe (biliyorum, bu sonsuz gibi gelir) listenin yüklenmesini bekleyin,
Uygulamayı açın ve Ses Odak işlevini devre dışı bırakın veya simgeyi yeniden adlandırmak için bir uygulamaya tıklayıp değiştirmek için ayarlar düğmesine basın.

Ayrıca yüklemesini önlemek için uygulamayı açıp, uygulama adı bilgisine basarak ayrıntılı görünümüne gidebilirsiniz.

Cihazı yeniden başlatılırken değişiklikler uygulanacaktır.

Uygulama HERHANGİ uygulaması yeniden adlandırın ve hemen hemen her (uygulamaların 5 ila 150 üzerinden) simgesini değiştirebilirsiniz.

NOT:
Youtube simgesini değiştirdiğinizde ve yanlışlıkla bir youtube linki açtığınızda müzik durmayacak, Ses Odağı devredışı bırakmak mümkün olmayacaktır.

İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: rear2011, By YusufEMRE ve seyits

SHS

SHS

Üye
eline sağlık

aycan54

Üye
Teşekkürler.

seyits

Üye
eklin saglık.Aygün dostum tlf numuzda menümüzdeki uygulama simgelerimizi,gurup gurup klasörlere ayırıp,Ve klasörlere ayırdıgımız uygulama simgelerini,format atmamız sonrası, aynı klasörler içinde olacak bildiğin Türkçe iyi bir uygulama veya xposed modül var mı?..

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
    Konu Sahibi
eklin saglık.Aygün dostum tlf numuzda menümüzdeki uygulama simgelerimizi,gurup gurup klasörlere ayırıp,Ve klasörlere ayırdıgımız uygulama simgelerini,format atmamız sonrası, aynı klasörler içinde olacak bildiğin Türkçe iyi bir uygulama veya xposed modül var mı?..
Bunu ancak Next Launcher ile yapabilirsin, klasörleri gruplandırıp yedek alabiliyorsun

• Beğen
Tepkiler: seyits

seyits

Üye
Bunu ancak Next Launcher ile yapabilirsin, klasörleri gruplandırıp yedek alabiliyorsun
tşk ederim ama,next launcher olmadan, tlf nun kendi orjinal masaüstü klasörleri ile guruplandırıp,format sonrası tekrar gelme ihtimali yok mu?

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
    Konu Sahibi
tşk ederim ama,next launcher olmadan, tlf nun kendi orjinal masaüstü klasörleri ile guruplandırıp,format sonrası tekrar gelme ihtimali yok mu?
Araştırırım XDAdan öyle bir modül varsa paylaşırım

• Beğen
Tepkiler: seyits

unalsrkn

Üye

merhaba,

Titanium Backup kullanıyorsan toplu yedekleme den Touchwiz in yedeğini alırsan ana sayfan ve menü deki klasörlerin aynı şekilde geri yükleyebilirsin.

• Beğen
Tepkiler: AKDELİKAN
Morpheuz

Morpheuz

Üye
Ben APK editörde apk'ya giriyorum ve şu yolu takip ediyorum : res/drawable/appicon.png dosyasına geliyorum, basılı tutup değiştir diyorum ve oluyor. Bu da bi yolu ama illa APK olması gerektiği için biraz düşük kalıyor. Neyse konu için :tşk:

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
    Konu Sahibi
Ben APK editörde apk'ya giriyorum ve şu yolu takip ediyorum : res/drawable/appicon.png dosyasına geliyorum, basılı tutup değiştir diyorum ve oluyor. Bu da bi yolu ama illa APK olması gerektiği için biraz düşük kalıyor. Neyse konu için :tşk:
Tabiki Apk Ediitor ile değiştirilebiliyor hatta resimler bile değiştirebilirsin (hatta ApkEditör ile simge değiştirme-Resimli anlatım yaptım) ama ApkEditör ile, ya Apk Editorü kullanamayanlar veya tek tek uğraşmak istemeyenler napcek? İşte bu proğramla 1dk hallidicekler :)

• Beğen
Tepkiler: KsmCN
Morpheuz

Morpheuz

Üye
Tabiki Apk Ediitor ile değiştirilebiliyor hatta resimler bile değiştirebilirsin (hatta ApkEditör ile simge değiştirme-Resimli anlatım yaptım) ama ApkEditör ile, ya Apk Editorü kullanamayanlar veya tek tek uğraşmak istemeyenler napcek? İşte bu proğramla 1dk hallidicekler :)
Haklısın :) Bu daha kolay :)

Bir sorum var : Xposed'in sisteme bir zararı olurmu, yani yanlış bişey yaptık mesela, telefon brick falan olur mu ?

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
    Konu Sahibi
Haklısın :) Bu daha kolay :)

Bir sorum var : Xposed'in sisteme bir zararı olurmu, yani yanlış bişey yaptık mesela, telefon brick falan olur mu ?
Kullanması çok basit ve gayet güzel modülleri var. Telefon bu "hiçbirşey olmaz" diyemeyiz de ama indirmek istediğun modülü güvenilir kaynaktan indirirsen ve (paylaşımlarımızdan) anlatımları doğru uygulardan birşey olacağını sanmıyorum. Ama yedek alırsın, bir köşede dursun. Bende Xposed Yükleyici, Xblast Tools vb gibi modüller yüklü, zaman zaman da Türkçeleştirdiğimiz modülleri telefonumuzda deniyoruz.

Morpheuz

Morpheuz

Üye
Kullanması çok basit ve gayet güzel modülleri var. Telefon bu "hiçbirşey olmaz" diyemeyiz de ama indirmek istediğun modülü güvenilir kaynaktan indirirsen ve (paylaşımlarımızdan) anlatımları doğru uygulardan birşey olacağını sanmıyorum. Ama yedek alırsın, bir köşede dursun. Bende Xposed Yükleyici, Xblast Tools vb gibi modüller yüklü, zaman zaman da Türkçeleştirdiğimiz modülleri telefonumuzda deniyoruz.
Teşekkürler. Peki yedek almaktan kastın nedir ?
Ve nasıl yedek alırım ?

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
    Konu Sahibi
Telefonun marka ve modelini bilmediğim için genel anlatacağım.
Öncelikle telefonun ROOTlu olmalı
Sonra telefonunda Clock Work Mod Recovery yüklü olmalı
İşte telefonunu CWM Recovery modunda açmalısın
CWM Recovery açtıysan ''Backup and Restore'' seçeneği ile yedepini SD Karta alıyorsun
SD Kartta ''clockworkmod'' adlı bir klasör oluşurur ve içinde ''backup'' klasörü içinde de senin yedeğin vardır.
Bu kadar..

Morpheuz

Morpheuz

Üye
Telefonun marka ve modelini bilmediğim için genel anlatacağım.
Öncelikle telefonun ROOTlu olmalı
Sonra telefonunda Clock Work Mod Recovery yüklü olmalı
İşte telefonunu CWM Recovery modunda açmalısın
CWM Recovery açtıysan ''Backup and Restore'' seçeneği ile yedepini SD Karta alıyorsun
SD Kartta ''clockworkmod'' adlı bir klasör oluşurur ve içinde ''backup'' klasörü içinde de senin yedeğin vardır.
Bu kadar..
Saolasın kardeşim. Anlattığın için :tşk: Bu arada telefonum Alcatel Onetouch Pop C7. Ama aynıdır diye umuyorum. Tekrar teşekkürler.

Davut420042

Davut420042

Üye
Güzel bir konu Teşekkürler :) Simgeleri değiştirdiğimizde sistemin standart simgeleri mi oluyor yoksa modülü silip cihazı yeniden başlatınca eski simgeler geri mi geliyir???