xperia x8 hard brick oldu yardimmmmmmm

Sponsorlu Bağlantılar

nikenroll.kz

nikenroll.kz

Üye
    Konu Sahibi
xperia x8 hard brick oldu yardimmmmmmm
merhaba arkadaslar xperia x8imin bootloaderini acmaya calisirken telefon kapandi bidahada acilmadi su an telefonda tik yok.... ne sonyericsson yazisi geliyor ne flashmoda aliniyor .. bunun icin bi program yokmu yada olu yazilim felan ,,,, yardim ederseniz cok sevinirim ,,,, ,,, ,,, , ,, ,,, ,, ,, ,,

retrutnemege

Üye
bilen birinin bakması lazım , hard brick tek çözümü telefonun içini açıp işlemcinin üstüne atan pimi çizmektir.

Invoke

Invoke

Üye
hard brickse eğer programla filan çözülmüyor öyle. jtag diye bir şey okumuştum tam olarak ne olduğunu bilmesem de ama bir ücret karşılığında yapıyorlarmış, araştırın bir, geçmiş olsun.

nikenroll.kz

nikenroll.kz

Üye
    Konu Sahibi
Jtag biraz paahali geldi bana x8 in fiyati ile ayni jtag almaktansa yeni x8 almak daha mantikli olurdu.. Ilgin icin tskkrler ..

Invoke

Invoke

Üye
Jtag biraz paahali geldi bana x8 in fiyati ile ayni jtag almaktansa yeni x8 almak daha mantikli olurdu.. Ilgin icin tskkrler ..

Yeni X8 alınmaz, bu saatten sonra :D Eski bir model. Öyle kalsın daha iyi

nikenroll.kz

nikenroll.kz

Üye
    Konu Sahibi
Dogru soyluyosun . Şu an xperia ray ile mutluyum

taylan08

Üye
merhaba arkadaslar xperia x8imin bootloaderini acmaya calisirken telefon kapandi bidahada acilmadi su an telefonda tik yok.... ne sonyericsson yazisi geliyor ne flashmoda aliniyor .. bunun icin bi program yokmu yada olu yazilim felan ,,,, yardim ederseniz cok sevinirim ,,,, ,,, ,,, , ,, ,,, ,, ,, ,,

bootloader kilidini açarken demişsin kardeşim eğer fastboot - flash mode ve x8 driverleri yüklü değil ise bilgisayarında flashmode ye girip çıkar ve telefon şarj olmaya başlar istersen driverleri yükle flashlamaya çalış. driverleri yükledikten sonra bi kaç kere flashlamaya çalış ilkinde olmaz telefonun pc tam tanımamıştır 3. 4. seferde olur anca

nikenroll.kz

nikenroll.kz

Üye
    Konu Sahibi
allah razi olsun ilginiz icin . dediklerinizi deneyecegim

blastx

blastx

Üye
akadaşlar sanırım benim cihazda hb oldu ben boot loader i başarılı şekilde kırdım fakat android jb yükleyecektim ama aptal program indirdiğim karnel i görmedi x8 karnel atacağıma x10 karnel yüklemişim açılımıyor şu an telefon yokmudur bi çözümü yardım edin :(

Invoke

Invoke

Üye
akadaşlar sanırım benim cihazda hb oldu ben boot loader i başarılı şekilde kırdım fakat android jb yükleyecektim ama aptal program indirdiğim karnel i görmedi x8 karnel atacağıma x10 karnel yüklemişim açılımıyor şu an telefon yokmudur bi çözümü yardım edin :(

Hardbrick olduysa yapabilecek pek bir şey yok gibi. Tekrar x8 kerneli atmayı denedin mi? Olmuyor mu? Açılmıyor derken hiç mi tepki yok?

blastx

blastx

Üye
Hardbrick olduysa yapabilecek pek bir şey yok gibi. Tekrar x8 kerneli atmayı denedin mi? Olmuyor mu? Açılmıyor derken hiç mi tepki yok?
evet sıfır tepki hiç bi hareket yok :( karnel deneyebilmek için flahsmod da açmak gerekiyor ama flashmoda geçmiyor :(

Invoke

Invoke

Üye
Hiç hareket yoksa eğer hardbrickse flashtool ile filan çözülmez. Farklı yöntemleri var, ben de çok bilmiyorum ama x8'e de değmez bence. :/

blastx

blastx

Üye
Hiç hareket yoksa eğer hardbrickse flashtool ile filan çözülmez. Farklı yöntemleri var, ben de çok bilmiyorum ama x8'e de değmez bence. :/
yani cihaza değmez ezik ötesi belki ama daha 1 yıl dile dolmadı ve ben 310 tl para verdim zoruma giden kısmı bu :(

Invoke

Invoke

Üye
yani cihaza değmez ezik ötesi belki ama daha 1 yıl dile dolmadı ve ben 310 tl para verdim zoruma giden kısmı bu :(

Bilmiyorum, masrafı da çıkacak ondan dedim. Jtag diye bir yöntem var, tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ama o şekilde açıyorlar susmuş cihazları. Araştır istersen; ama üstteki yoruma bakarsan onu yapana kadar yeni x8 alırım demiş adam :(