Xperia Sp Ana Ekran Takılması Ve Telefonun Yeniden Başlaması

 • 25 Eylül 2013
 • 3557 Okunma
 • 13 Cevap

 1. Arkadaşlar ekranı açmak için bazen güç tuşuna 3 kere baslmam gerekiyor. Birinci basmadan ekrana hafif güç geliyor ama açılmıyor ikinci basmadan ekran kilitleme sesini duyuyorum,üçüncü basmamda ekran açılıyor.fm radyoda favoriler ve güç simgeleri takılıyor. Chrome tarayıcıdan çıkınca simgeler geç geliyor ve bugun internette gezerken telefon birden kapandı ve kendinden yeniden açıldı.kaldığı yerden devam etti.sony pc companion ile güncelleme yaptım ama yine sorunlar devam ediyor.servisemi gondermeliyim? Bu problemlerle karşılaşan var mıdır?
   


  Yazan: jack_jacky
 2. Aynı konuyu konuşmuştuk sanki :D

  Demek ki çözüm 'onar' olayı işe yaramadı?
  ama önceden simgeler geç geliyor filan dememiştin, çok net kasıyor telefon ama kasmaması gerekir. İstersen servise gönder, istersen flashtool ile stock romu tekrar flashla.
  ---
  Fabrika ayarlarına dönmeyi dene
  olmadı...


  Hacı, hatırladım da şimdi zaten yeni almıştın bence götür. Hiç uğraşma. Kasıyor de, tarayıcıdan çıkınca simgeler geç geliyor de, rest attı de. Kilitten çıkarken takılıyor de. Her zaman değil ama bazen oluyor de. Rahatsız ediyor de. Kasmaması gerekir zaten.
  İlk yazılımını atsınlar, düzeltip versinler, devam ederse yine sorunun tekrar git. Gerekirse cihazı değiştirmek zorundalar.
   
 3. Hocam adamlar ilk sürümü yükselince güncelleme yapamıyacakmıyım?
   
 4. Yapabileceksin, bir sorun olmaz.
  ---
  Sen daha önce güncelleme yaptın mı bu cihaza pc comp. ile?
   
 5. Evet yaptım
   
 6. Tam emin değilim, ama önceden gördük. Adamlar pc comp. dan güncelleme yapıyor cihazım kasıyor diye başlıyor, benim başıma gelmedi* ama oluyor neden bilmiyorum.

  Aynı sürümü netten bulup, indirip, flashtool ile flashlarsan kısacası baştan kurmuş oluyorsun. Düzelebilir, bence.
  ---
  Aynı şey değil mi diyeceksin: aslına bakarsan aynı şey.
  ---
  Dene istersen ya da üşenmiyorsan git servisine ver, kasıyor bu de. Onlar yapsın.
   
 7. Olabilir hocam guncellwdikten sonra res attı ardından yine onar dedim.2 gb sd kart vardı onu cıkardım.bugun sadece ekran olayını yaptı 1 kere. Radyodaki takılmalar azaldı baya.simgeler geç gelmiyor.biraz yükleneyim bakalım yine yaparsa götürürüm servise.aslında servislerde vermek istemiyorum ama bakcaz artık.
   
 8. Şuan kullandığın sürüm 12.0.A.254 mü?
   
 9. Evet hocam
   
 10. 254ün .ftf dosyasını bulup, flashlayabilirsin flashtooltan, bir ihtimal sorunun çözülür.
   
 11. Su an oyundan çıkınca ve web browserden çıkınca kasıma olmuyor ama chrome da gezerken bazen sayfa kaymıyor tam yükleyemiyor herhalde geri tuşu falan calışıyor ama sence ne yapayım biraz kullanayımmı böyle cünkü adamlara verince cihazı açacaklar sorun yok deyip geri gönderecekler
   
 12. Bilemedim ki, şimdi. Belki de bir sorun vardır :/ Adamlara verince direk cihazı açmazlar, herhangi bir telefoncuya verme. Garantisi yok mu? Kendi servisine götür.
   
 13. yok abi telefonu açacaklar derken çalıştırcaklar bakcaklar takılma falan yok yollayacaklar geri olmazsa vereyim ya baksınlar bi. şimdi götürecem ya telefonu takılmıyor ;)
  ---
  Arkadaslar telefonu servisten aldım yazılım atmışlar kalibrasyon ayarı falan yapmışlar geri göndermişler. Ekranın bazen geç açılması sorunu devam ediyor. Donanım testinde bişey çıkmamış. Test aşamasında da bişey çıkmamış. Vatan bilgisayardaki teknik servis elemanı abi sürekli denedim takılmadı diyor. arka planda çalışan işlemler olduğunda oluyor herhalde. telefon servisten geldikten sonra sadece mail hesabı facebook whatsapp kurdum bide kurulumla hazır gelen sony nin programları var. mail eşitleme işlemi yaparken telefonun ekranını kilitledim tekrar açmaya çalıştığımda yine gride kaldı sonra yine kilitleme tuşuna bastım asdından bir kez daha basınca açıldı ekran bu arada ekran koyu gri olduğu zamanda doknmtiği çalışıyor kilidi kaldırabiliyorum ama görüntü olmuyor herhalde yazılımsal bir olay.
   
 14. Biraz idare et, o zaman güncelleme gelicek zaten. :/
  Ya da custom rom kur.
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
20/01/2019 - 07:31