Xperia S Rom Soru

Sponsorlu Bağlantılar

selllman82

selllman82

Üye
    Konu Sahibi
Xperia S Rom Soru
xperia s için dualshock 3 çalıştıran bi rom varmıdır acaba...playstation sertifikası var hiçbi işe yaramıyor bunu aktif etmeyi düşünüyormu sony acaba?

zızzz

zızzz

Üye
Roma gerek yok hocam. Telefonun Rootlu olması yeterli.

Gerekli donanım ve yazılımlar:

1. Sixxasis dualshock 3 Wireles PS3 kolu
2. Bilgisayar
3. Sixaxis Compatibility Checker Uygulaması
4. Sixaxis Controller Uygulaması
5. Rootlu telefon
6. SixaxisPairTool

İlk önce Google Play den Sixaxis Compatibility Checker Yükleyin. Bu telefonun ve romun kol uyumlu için uyumlu olup olmadığını gösterir. 'Error: Missing required protocol' yazıyorsa desteklemiyor demektir.

Olumlu bir yazı aldıysanız. Sixaxis Controller adlı programı indirip kurun. İnternetten bulabilirsiniz Tam versiyonunu.

Google Play Linki:

ve Aşağıdan SixaxisPairTool u bilgisayarımıza indirip kuruyoruz.

Yazılımsal herşey tamamsa şimdi donanımsal bir iki ayar var onları yapmamız lazım.

Kolu bilgisayara bağlayıp SixaxisPairTool Pair tool u Açıyotuz.

Küçük bir pencerede Current Master: Searching... yazısı yazar ve onun driverının kurulmasını ve birazdan 00:00:00:00:00:00 gibi bir şeyin gelmesini bekleleyin. Bu sıfırların yerinde harf ve sayılarda olabilir.

Change Master : Yazan yerin yanında Bir Boşluk var. İşte oraya Telefonun Local Bluetooth Addressini yazmak için telefonu elimize alıyoruz ve Sixaxis Controller uygulamasını açıyoruz Super Su dan yetki isterse Grant ya da izin ver diyerek izin veriyoruz.

Sonra Start a basıyoruz ve en altta Local Bluetooth Address : 00:00:00:00:00:00 yazar yine yerinde harf ve sayılarda olabilir.
İşte onu Change Master : yazan yere yazıyoruz. Yani şöyle olacak
Change Master : 00:00:00:00:00:00

üstünde yazan yazıda

Current Master: 00:00:00:00:00:00

şekinde olunca tamamdır Bilgisayarla işimiz bitti.

Şimdi bilgisayardan çıkarabiliriz kolu ve PS Tuşuna basın.(Telefonda Sixaxis Controller uygulamasında Starta bastıysanız Tabii ki de)

VE kolda 1. ışığı yanarsa tamamdır.

Bu arada uygulamadan Change IME Sixaxis Controller yazana tıklayın ve tamam.
Ayrıca oyunları oynamak için Active Touch Profile : Yazan yere yazan siteden profile indirmeniz gerekiyor ve bunu Dahili Depolama(ya da SDCARD)\data\com.dancingpixelstudios.sixaxiscontroller\profiles içine atın o zaten Active Touch Profile : Yazan yerde çıkacaktır ordan Hangi oyunu oynayacaksanız onu seçin ve Oynamaya başlayın.
.
Böyle uzun uzadıya yazdım ama 5 dakikalık bir olay en fazla. Zaten bir kere bilgisayar dan bluetool adresini değiştirdikten sonra sadece star ve change IME den açmanız yeterli.
Bu cevap iyi oldu bunu resimli bir anlatımda yapabilirim.
Kolay gelsin ve iyi eğlencelerHaa arkadaşlar özür dilerim. Bağlamayı öğrettim de çıkarmayaı öğretmedim. Onun için Sadece Sixaxis Controller uygulamasından Stop a basın yeter.
Ayrıca bu Olay da Micro usb li HDMİ ile telefonu bilgisayara bağlayıp telefonu PlayStation a çevire bilirsiniz.

Video :

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

bu da TV bağlama videosu:

Bu kollu tvde telefonla oynama videosu da vardı da bulamadım nou.İşte onu da buldum.

Üst Alt