Xperia Neo V ICS Kasma Sorunu.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Antisentimental

Antisentimental

Üye
    Konu Sahibi
Xperia Neo V ICS Kasma Sorunu.
3 ay önce aldığım Xperia Neo V telefonuma android 4.0 yükledikten sonra hayattan soğudum.. Telefon sürekli kasıyor ilk 4.0 güncellemesinde mesajlardaki gönder simgesinin r harfi aşağıdaydı son güncellemeyle sadece bunu düzeltmişler galiba. Update service ile denedim, tekrar tekrar yükledim, onar dedim, hafıza kartını biçimlendirdim ama telefonuma oyun yüklemeye korkuyorum artık mesajlarda bile bu kadar kasıyorsa onu düşünemiyorum. Boş ram 133 mb şu anda, ama genelde hep 80 falan oluyor oyun-uygulama pek kullanmadığım halde. Önerdiğiniz bir ayar program vs varsa söylerseniz çok makbule geçer, çünkü root vs ile uğraşmak istemiyorum.

Antisentimental

Antisentimental

Üye
    Konu Sahibi
ama kimsenin mi bir fikri yok?

tayshaun_61

Üye
Ben de xperia neo v kullanıcısıyım.Zaten bu telefondan cok büyük seyler beklemek aptallık olur.Ekran parlaklıgı,ICS kasma sorunu,ana 3 tusun yıpranması,kameranın beklentilerin altında kalması.2.3.4 Gingerbread hız olarak ICSden cok daha iyi.Telefona önbellek temizleyici yükle ve bir de hafıza kartını cıkarıp öle kullan.Farkı anında görürsün :)

Antisentimental

Antisentimental

Üye
    Konu Sahibi
Ben de xperia neo v kullanıcısıyım.Zaten bu telefondan cok büyük seyler beklemek aptallık olur.Ekran parlaklıgı,ICS kasma sorunu,ana 3 tusun yıpranması,kameranın beklentilerin altında kalması.2.3.4 Gingerbread hız olarak ICSden cok daha iyi.Telefona önbellek temizleyici yükle ve bir de hafıza kartını cıkarıp öle kullan.Farkı anında görürsün :)

o 3 tuş ve ses açıp kapama tuşu bende de çok aşındı boyası aktı falan. bunları sorun etmiyorum ama korkunç derecede kasıyor sanırım tekrar 2.3 yükletmem gerekecek:/

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
Grafik işlemcisi yani gpu rom yazılırken güncellenmemiş. Bu da kasmaya yol açıyor. Ben de orajinal ics yüklü(Xperia Pro) bir kaç modifikasyondan sonra kasma azalıyor
Not: Neden az bende 60'a yakın uygulama yüklü o yüzden kasıyor. :)

Ali58_58

Ali58_58

Üye
bence cynogenmod yani custom romlar yükle bende galaxy w kullanıyorum senin telefon özelliklerini bilmiyorum ama aşağı yukarı aynıdır diye tahmin ediyorum custom rom kullandım adreno grafiği güncel stabilite için herşey yapılmış ve linaroda eklendi ki telefon 2 kat hızlanıyor beni dinler sonynin kendi programlarıyla şişirdiği bi romu kullanıp kendini kısıtlama android gelişti gelişmeye devam ediyor ama dersen ben yapamam root olarak marketten superuseri indir titanium backup ile sonynin ram yiyen programlarını dondur yine işe yaramyan progrmları doldur ramda yer açılsın telefon rahatlasın onun dışında kolaylıkla bişey olmuyo ya rom atıcaksın yada root

yakogg

Üye
arkadaslar xperia pro kullanıyorum. bende ics nin her sürümünde aynı kasmaları yaşadım. 2.3 e dönüncede mercedesten şahine binmiş gibi oluyo oda beni sarmıyodu. şimdilik yeni bir ics update i çıkana kadar geçici bir çözüm buldum. ayarlar - geliştirici seçeneklerden arka plan işlem sınırını 4 yapın kasmalar büyük ölçüde azalıyor. zaten 512 ramin tamamını kullanamıyoruz bize kalan kısımlada 5-6 tane programı arkaplanda çalıştırmamz mümkün değil o yüzden gayet mantıklı. önceden 60-70 arası olan boş ramim şu an 110 dan aşşağı düşmüyo deneyin derim. bu arada telefonu yeniden başlattıktan sonra tekrar yapmanız gerekebiliyor.

• Beğen
Tepkiler: Ali58_58
dedereis123

dedereis123

Üye
neo v ics 4.0.4 kullanıyorum kasma ile karşılaşmadım acıkcası ilk zamanlarda yukledim , ramde gayet yeterli yer var 2.3 den sonra ics bana ilaç gibi geldi batarya % 30 da internet parlaklık gunluk msj ve azcık oyun ile 1gün 16 saat 58 dk gittiğini söyleyebilirim

- - - Eklendi - - -

tek sıkıntı wifi onu söyleyebilirim , arkada standart ayarlarda benimki çok sorun olmuyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...