Haber Xiaomi Artık 19 Dakikada Bataryayı Tamamen Şarj Edecek!


tuna200

tuna200

Üye
    Konu Sahibi
Xiaomi'nin piyasada 55 W hızlı şarj sunan bir şarj cihazı zaten vardı. Ancak görünüşe göre bu Xiaomi'ye göre yeterince hızlı değil. Şirket, 19 dakikada bataryayı tamamen doldurabilen 80 W kablosuz hızlı şarj cihazı geliştirdiğini açıkladı. Ayrıca yeni şarj cihazının yakın zamanda tanıtılması beklenen 40 W Huawei SuperCharge kablosuz şarj modelinden iki kat daha hızlı olması nedeniyle dünya rekorunu kırdığını iddia etti.

55 W hızlı şarj cihazı, Ağustos ayında 50 W hızları destekleyen Mi 10 Ultra ile birlikte tanıtılmıştı. Testlerde 4.500 mAh bataryayı 26 dakikada % 0'dan % 100'e çıkardığı görülmüştü. Xiaomi'nin yeni kablosuz şarj cihazı ise 4000 mAh bataryaya sahip prototip bir telefonu 19 dakikada tamamen doldurduğu görüldü.
 
  • Beğen
Tepkiler: RooD

M.F.E

Üye
Pili bu kadar hızlı şarj etmek pili nasıl etkiliyor acaba?
 
sinan yüksel

sinan yüksel

Üye
Pili bu kadar hızlı şarj etmek pili nasıl etkiliyor acaba?
Kablosuz şarj genelde yavaş olur ama belki mühendisler radikal bir sistem geliştirmiştir ve hızlı dolum olanağı sağlıyor olabilir :hmmm
 
  • Beğen
Tepkiler: M.F.E
tuna200

tuna200

Üye
    Konu Sahibi
Ben bu işlerin uzun ömürlü olduğunu sanmıyorum. Zira bitmeyen bataryalar geldiğinde dolum süresinin bir anlamı kalmayacak.
 
baaran34

baaran34

Üye
okuyunca güzel geliyor ama. Telefona ne kadar zarar verecek yada batarya ya orası da ayrı bir konu
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt