Xbox 360 mı, Playstation 3 mü?

Sponsorlu Bağlantılar

osmancolak5334

osmancolak5334

Üye
    Konu Sahibi
Xbox 360 mı, Playstation 3 mü?
Arkadaslar coğu yerde araştırdım xbox 360 kinect sayesinde movelerde daha iyiymiş hem ps3 te bi oyuna 200 tl vericem o oyundan bıkarsam gitti para çöpe xbox 360 ta 5 tl ye korsan cd alıyorsun sıkıldıgın zaman degisebiliyorsun sizin görüşlerinizi alayım dedim [h=2]Xbox 360 mı, Playstation 3 mü?[/h]

fk555897

fk555897

Üye
2. el PlayStation 3 alıp kırdırırsan güzel olur.

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Posta kutun dolmuş olduğundan cevap veremedim özel mesajını.Buradan yazayım cevabı ;

O durum oyun ile alakalı.İlk olarak çıktığı platform portlandığı platforma göre daha iyi görüntü kalitesine sahip oluyor haliyle.Daha eski olması ve daha çok satması dolayısıyla bir çok oyun -başta büyük yapımlar olmak üzere- ilk olarak XBOX 360 için yaratılıp daha sonradan PS3'e portlanıyor.Bu yüzden bir çok oyunda XBOX'ın grafikleri -daha doğrusu çevre detayları- daha başarılı.

Fakat oyunu oynarken bir kaç küçük grafik farkına takılmayacağından emin olduğumdan tercih için bunu pek kriter almamanı öneririm.Daha önemli ayrıcalıklara göre karar ver derim ben.Mesela Kinect - Move durumu ya da her iki konsolunda exclusive oyunları gibi.

osmancolak5334

osmancolak5334

Üye
    Konu Sahibi
yani bu durumda xbox 360 mı ?

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Konsoldan neler istediğine, oyun tarzına bağlı bu durum.İkisininde birbirine karşı avantajları ve dezavantajları var.

osmancolak5334

osmancolak5334

Üye
    Konu Sahibi
Ben online oynamak istemiyorum genellikle battlefield 3 far cry 3 fifa pes vb oyunlar korsan 5 tl geliyor xboxlarda kinect sistemi süper dedikleri gibi ama çogu yerde ps3 ün adı çıktıgı için ps3 daha öndemi ne hangisni alcamı sasirdimm

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Ben online oynamak istemiyorum genellikle battlefield 3 far cry 3 fifa pes vb oyunlar korsan 5 tl geliyor xboxlarda kinect sistemi süper dedikleri gibi ama çogu yerde ps3 ün adı çıktıgı için ps3 daha öndemi ne hangisni alcamı sasirdimm

Korsan alıp sorunsuz fw dertsiz oyunumu oynayayım diyorsan bir Xbox alıp Kinect + Fw yaparsan hem Xbox HDD'sinden hem DVD'den hemde FAT32 formatlı herhangi HDD, flash bellekten oynayabilirsin.Şunuda düşün derim ; move mu Kinect mi (oyunların tarzları farklı) ya da hangi tarafın exclusive oyunları bana daha uygun.God of War, Killzone, Gran Turismo mu yoksa HALO, Gears of War, Forza mı gibi.Üstte dediğin oyunlar zaten her iki konsolda da var.Ufak grafik farklarına da takılmayacağına adım gibi eminim.

osmancolak5334

osmancolak5334

Üye
    Konu Sahibi
pek fazla bilgim yok konsollardan ama benim çevrem alayı ps3 cü o yüzden hepsi ps3 diyor hiç kullanmamıslar galiba xboxu xboxun joyistigi yetermis senin önerin nedir bana kardesim onu söyle :)

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
pek fazla bilgim yok konsollardan ama benim çevrem alayı ps3 cü o yüzden hepsi ps3 diyor hiç kullanmamıslar galiba xboxu xboxun joyistigi yetermis senin önerin nedir bana kardesim onu söyle :)

Kırdıracaksan ve yeni oyunları oynamak istiyorsan XBOX 360 al.God of War III - Killzone II-III gibi playstation efsaneleri son bir kaç aydır çıkan oyunlardan daha değerli diyorsan PS3 daha iyidir.Online oynarım ama arkadaşlarımla diyorsan PS3 al (çevrende daha çok kullanıcısı var) dünya ile online oynarım diyorsan Xbox 360 al.

İlla birisini al dersen ikisinide uzun süre kullanmış birisi olarak XBox 360'ı öneririm.Yanına birde Kinect alırsan tadından yenmez.

enterneoll

enterneoll

Üye
ben ps3 tercih ettim :) sanada öneririm uncharted, god of war gibi oyunlar varken :)