X-Plore CFW Modu aranıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
    Konu Sahibi
X-Plore CFW Modu aranıyor
Merhaba arkadaşlar.

Bana çok acil X-Plore-u CFW-ye gömmek için olan mod lazım. Bir türlü dosyalarımın ve mod arşivlerimin arasında bulamadım ve o modu tekrar yapacak kadar da vaktim kalmadı elimde.

Eğer o mod hazır olarak elinizde yoksa, en azından o mod gömülü olarak gelen CFW linkleri verin lütfen, ordan çıkarayım. Delight CFW-de malesef kötü bir şekilde entegre edilmiş X-Plore modu, bana bizim forumdan bir arkadaşın paylaştığı gerçek "X-Plore on Z drive" modu lazım (direk entegrasyon olmuyor, Z-ye yazmaya çalışıyor).

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
@sinan yüksel @MAERKEK Bir el atın anlıyorsanız. Ben pek anlamıyorum. Ama neden bunu gömeceksin ki? Amaç nedir? Sonradan da yükleme imkanı var.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Merhaba arkadaşlar.

Bana çok acil X-Plore-u CFW-ye gömmek için olan mod lazım. Bir türlü dosyalarımın ve mod arşivlerimin arasında bulamadım ve o modu tekrar yapacak kadar da vaktim kalmadı elimde.

Eğer o mod hazır olarak elinizde yoksa, en azından o mod gömülü olarak gelen CFW linkleri verin lütfen, ordan çıkarayım. Delight CFW-de malesef kötü bir şekilde entegre edilmiş X-Plore modu, bana bizim forumdan bir arkadaşın paylaştığı gerçek "X-Plore on Z drive" modu lazım (direk entegrasyon olmuyor, Z-ye yazmaya çalışıyor).
@DarkredBlue61
@Hasand.

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
@DarkredBlue61
@Hasand.
aklımda bir fikir var tüm symbian konularını toplayalım ve bir özet sayfa hazırlayalım ve devamlı güncelleyelim. diğer konuları da sonlandıralım çünkü eski konular bizi aşağı çekiyor maalesef

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Nuru TaşDemir
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
    Konu Sahibi
@sinan yüksel @MAERKEK Bir el atın anlıyorsanız. Ben pek anlamıyorum. Ama neden bunu gömeceksin ki? Amaç nedir? Sonradan da yükleme imkanı var.
O mod çok özel bir mod ve sadece burada var şu an. Gömülme sebebi ekstra yüklemeye ihtiyaç kalmaması, her telefonda olması gereken bir program zaten :)

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
BEn Tam Anlamadım.Var Olan Cfw ye Mi Ekleyeceksin Çıkaraksın? Sis Contect Miydi Neydi Onunla Dosyaları Çıkartıp Uda ya Atıp Denedin Mi

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir ve Hasand.
Hasand.

Hasand.

Üye
Siscontet ile xplore paketini aç içindeki dosyaları çıkart cfwye ekleyebilirsin diye hatırlıyorum
Mesaj birleştirildi:

BEn Tam Anlamadım.Var Olan Cfw ye Mi Ekleyeceksin Çıkaraksın? Sis Contect Miydi Neydi Onunla Dosyaları Çıkartıp Uda ya Atıp Denedin Mi
Aynen +1

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve DarkredBlue61
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
    Konu Sahibi
İşte sorun şu ki, X-Plore-u direk CORE, ROFS2 ve ya ROFS3-e gömmek o kadar kolay değil. Öyle atınca gömdükten sonra ayarları değiştirmek imkansız oluyor. UDA-ya atmak zaten C diskine kurmakla aynı, format sonrası gidecektir. MiniCMD ile her formattan sonra X-Plore-u C (ve ya E-F) bölümüne kopyalayan bir script yazmak mümkün, ama o yöntem de zaten tüm uygulamalar için kullanılan çok amatör bir yöntem.

Zamanında burada bir C5-03 CFW-si vardı, istediğim şeyi gerçekleştirmişdi: X-Plore Z bölümünde olsa bile ayarları C bölümünden okuyordu.

Python-u kendim Z-ye gömdüm - araştırma, tersine mühendislik, kodlama derken kan-ter içinde kaldım. Ama değdi, çünki gerçek bir Python 2.0.0 modu yaptım neticede (direk yazılıma kopyalama metodu ile yapılması mümkün değil). Şimdi tek bir uygulama için aynı uğraşlara girmek vakit kaybı gibi görünüyor. Galiba MiniCMD-ye muhtaç kaldık...

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Üst Alt