wpstore'un önlenemez yükselişi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
wpstore'un önlenemez yükselişi

Windowsphone uygulama direktörü Todd Brix 2012 yılı icin windowsphone store hakkında bazı degerlendirmelerde bulundu.

Todd Brix; bu yıl 75.000 oyun ve uygulama 300.000 güncelleme sertifikalandï ve windowsphone store'da yayınlandı. Son bir yıl içinde cihaz başına uygulama indirme ortalama 56 adet olarak gercekleşti. Tabi bu rakamlar yıl geneline yayıldıgında pek bir şey ifade etmeyebilir. Fakat windowsphone işletim sisteminin gectigimiz Nisan ayında cıkan Nokia Lumia900 ile gercek bir ivme yakaladıgını düşünürsek 7 aylık dönemde bu rakamlar oldukca buyuk bir başarıyı işaret eder. Ayrıca gectigimiz ay wp8 SDK'sının yayınlanmasından sonra markete yüklenen uygulama sayısında %40 artış gercekleştigini de göz önünde bulundurmak gerekir. Joe Belfiore'un yaptıgı açıklamada da belittigi gibi tüm platformlardaki en popüler 50 uygulamanın 49'u şu anda wpstore'da kullanılabilir durumda. (o bir tane uygulama da instagram)
Bu durumda windowsphone işletim sistemli telefonları eleştirmek için marketini bahane etmek artık büyük haksızlık olur. Zira 20 Eylül itibariyle 120.000 uygulamayı gecen wpstore 2012 yılınï büyük ihtimalle 140.000 rakamının üzerinde tamamlayacaktır. Windowsphone8 telefonlara olan ilgi ve satış grafikleri de sisteme olan geliştirici ilgisi daha da artacaktır ve bu da uygulama sayïsı ve kalitesine direk etki edecek başka bir etkendir.

Sonuc olarak windowsphone işletim sistemi cok saglam bir altyapısı olan, önü açık ve geliştirilmeye müsait iş,sosyal, multimedya cözümlerini bir arada sunabilen etkileşimli ve kullanıcısıyla birlikte yaşayan yegane mobil işletim sistemidir.

komando04

komando04

Üye
haber için teşekkürler abi

nanotex

nanotex

Üye
Güzel haber. Ancak instagram gelmedikçe ben yükseliş saymam bunu arkadaş :D

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Güzel haber. Ancak instagram gelmedikçe ben yükseliş saymam bunu arkadaş :D

instagram gelse bile microsoft uygulamayi onaylayip markette yayinlamaz. Cunku kullanici sozleşmesine eklenen maddeler uygulamanin kişisel bilgilerinizi ucuncu taraf anlaşmalarda kullanabilecegini kabul ettiginizi varsayiyor. Zaten instagram bu yuzden kullanicilar tarafindan abd'de mahkemelik oldu.

Strange

Strange

Üye
:tşk:

Mazlum Somer

Mazlum Somer

Üye
Valla Ben Aradigim Uygulamalarin Neredeyse %30'unu Tek Buluyorumm ..

Hele Hele Ekran Kaydedici Uygulama Yok (ScreenShot) ..

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Hani bir şarkı vardı ya "Güzel günler göreceğiz, güneşli günler" diye...
İşte o şarkı bu ara tam da Windos Phone'un arkaplan müziği olması gereken şarkı... :kıskıs:
Güncellemeler ve mağazanın gelişimi, WP'nin önünü açıyor giderek... :oke:

yasirtaha

yasirtaha

Üye
Yakında uçuşa geçeceğiz demektir

pirenuri

pirenuri

Üye
Gerçekten güzel Haber bu instagram bence hiç içaçıcı bir uygulama değil sonuçta özel diye bir olay kalmamış

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Valla Ben Aradigim Uygulamalarin Neredeyse %30'unu Tek Buluyorumm ..

Hele Hele Ekran Kaydedici Uygulama Yok (ScreenShot) ..

kardeşim elindeki cihaz yanliş hatirlamiyorsam lumia900 ve wp7.x ekran goruntusu almayi desteklemiyor. Bunun dişinda tabi ki aradigi bir uygulamayi bulamayanlar olacaktir fakat bunlar istisna kalir zira yeni bir telefon alan kişi kullandigi dider sistemde surekli elinin altinda olan 50 uygulamadan 49'unu hemen yukleyebiliyor.

KKIVANCC

KKIVANCC

Üye
Lumia 920 hastasıyım kendi ellerimle topladığım özel dağ bisikletime kıyabilsem satıp alıcam ama kıyamıyorum ya ama Lumia 920'de cok istiyorum off 2 arada 1 derede kaldım resmen :(

rapman

rapman

Üye
bu gameloft oyunlarından hala bir tanesi bile çıkmadı wp8'e o biraz canımı sıktı. tarih falan da yok. bilgisi olan var mı ?

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
İnşallah devamı gelir ve marketi daha büyük olur. İşte o zaman Lumia'nın neresini kötüleyecekler merak ediyorum.

Recep Özmen

Recep Özmen

Üye
Unlock çıkmadıkca yükseliş saymam. Neden para verip almıyorsun diye soracak olursanız bir oyuna 11 tl veremem ve diğer uygulamalar ateş pahası. Para kolay kazanılmıyor kusura bakmayın.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye

instagram gelse bile microsoft uygulamayi onaylayip markette yayinlamaz. Cunku kullanici sozleşmesine eklenen maddeler uygulamanin kişisel bilgilerinizi ucuncu taraf anlaşmalarda kullanabilecegini kabul ettiginizi varsayiyor. Zaten instagram bu yuzden kullanicilar tarafindan abd'de mahkemelik oldu.

:evet: :oke:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt