wp8.1 şifremi unuttum

Sponsorlu Bağlantılar

StartTheGame

StartTheGame

Üye
    Konu Sahibi
wp8.1 şifremi unuttum
Arkadaşlar telefonum wp8.1 developer hesaplı 920 , şifremi bugün değiştirdim ve unuttum nasıl kurtarabilirim bilgilerimi kaybetmeden ? Hayat memat meselesi değerinde bilgiler var , resimler var telefonda nasıl parolayı kaldırabilirim yada e mail ile bir yolu yok mu bunun hard reset atmadan kurtarmanın bi yolu var mı ? Şimdiden çok sağolun

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Aynısı benim de başıma geldi. Ama değerli bilgilerim olmadığı için çakmıştım formatı.
OneDrive ile ilgili bir çözüm olabilir e-posta ile falan fakat sanmıyorum.

emz

emz

Üye
Geçmiş olsun. Ne yap et bir şekilde hatırla yoksa giderler. Hiç şansın yok. Beş kere falan yanlış girince kilitleniyor ya telefonu kapa aç tekrar gir şifreyi. Ama gir yoksa gider hepsi.

StartTheGame

StartTheGame

Üye
    Konu Sahibi
Hocam denedim 128 dakika oldu
Pc ye bağlasam tanır mı acaba pc ya ?
@bulutsuzgece hocam sizce kurtarma şansım var mıdır :(\

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
Şifremi unuttum deyince telefona mesaj atıyorlar diye biliyorum.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Kilit ekranı koruması kullanıcının verilerini koruma amaçlı olduğu için Microsoft Live desteği yardımcı olamaz. Burada üç tane çözüm yolu var. Birincisi şifreyi hatırlamak. Bu verilerinizi kurtarmanın tek yolu. İkincisi hard format atarak cihaz sıfırlama. Sonuncusu ise Lumia Software Recovery Tools ile flash atmak. Bunlar dışında kilit ekranı şifresini aşmanın başka bir yolu yok. Fazla güvenlik bazen böyle başınıza iş açabilir malesef.

Bu arada beş kere yanlış şifre girerseniz sonraki denemelerde doğru şifreyi de girseniz 24 saat geçmeden açılmaz. O yüzden beş yanlış şifre girdikten sonra 24 saat beklemeniz gerekir.

StartTheGame

StartTheGame

Üye
    Konu Sahibi
Kilit ekranı koruması kullanıcının verilerini koruma amaçlı olduğu için Microsoft Live desteği yardımcı olamaz. Burada üç tane çözüm yolu var. Birincisi şifreyi hatırlamak. Bu verilerinizi kurtarmanın tek yolu. İkincisi hard format atarak cihaz sıfırlama. Sonuncusu ise Lumia Software Recovery Tools ile flash atmak. Bunlar dışında kilit ekranı şifresini aşmanın başka bir yolu yok. Fazla güvenlik bazen böyle başınıza iş açabilir malesef.

Bu arada beş kere yanlış şifre girerseniz sonraki denemelerde doğru şifreyi de girseniz 24 saat geçmeden açılmaz. O yüzden beş yanlış şifre girdikten sonra 24 saat beklemeniz gerekir.
Peki lumia software recovery tools ile flash atınca bilgi kaybına uğrar mıyım abi çok sağol geri dönüşün için :(

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Peki lumia software recovery tools ile flash atınca bilgi kaybına uğrar mıyım abi çok sağol geri dönüşün için :(
Kesinlikle, tüm verileriniz silinir. Yedekleme açıksa Microsoft hesabını tanımladıktan sonra yedeği geri yükleyerek verilerinizi kurtarırsınız. Bu durumda tek kaybınız bazı oyun saveleriniz olur.

StartTheGame

StartTheGame

Üye
    Konu Sahibi
Kesinlikle, tüm verileriniz silinir. Yedekleme açıksa Microsoft hesabını tanımladıktan sonra yedeği geri yükleyerek verilerinizi kurtarırsınız. Bu durumda tek kaybınız bazı oyun saveleriniz olur.
Maalesef yedek kapalıydı hatırladığım kadarıyla neyse abi çok sağolasın yardımların için ben o zaman hard reseti atıyorum :( Yapacak bişey yok abi çok sağol son bi şifre var aklımda onuda deneyip atıyorum cidden çok sağol abi :(
telefona hard resette atamıyorum oda ilginç :(

emz

emz

Üye

Yok abi öyle bi'şey kusura bakma ama bende zamanında nereye kadar diye 64'e kadar denedim hep ili kat artarak devam ediyor sonu yok ama istersen dene hemen doğru girdiğin anda açıyor. Hiç bekleme falan yok. Şifre girmene izin verdimi sorun yok. Ama ilk 5'den sonra her denemede 1-2-4-8-16 .... devam ediyor :)

emz

emz

Üye
Maalesef yedek kapalıydı hatırladığım kadarıyla neyse abi çok sağolasın yardımların için ben o zaman hard reseti atıyorum :( Yapacak bişey yok abi çok sağol son bi şifre var aklımda onuda deneyip atıyorum cidden çok sağol abi :(

Bir ara nokianın sitesinde vardı sonra ms siteyi taşıyınca kayboldu. Çok ilginç bir kombinasyonu var yazmıştım dur hemen söyleyeyim. Çok zır geliyor ama ünlem işareti. Önce ses kısma ile güç tuşuna Nokia yazısı gelene kadar basılı tutuyoruz. Devamını bakıp yazacağım.

emz

emz

Üye

Bir ara nokianın sitesinde vardı sonra ms siteyi taşıyınca kayboldu. Çok ilginç bir kombinasyonu var yazmıştım dur hemen söyleyeyim. Çok zır geliyor ama ünlem işareti. Önce ses kısma ile güç tuşuna Nokia yazısı gelene kadar basılı tutuyoruz. Devamını bakıp yazacağım.

emz

emz

Üye
Buldum tekrar. Buraya atmışlar.

mp2934

mp2934

Üye
Microsoft hesabını hiçbir kayıp yani satın alma ve uygulamalarım kaybı olmadan rahatça değiştirebilir miyim

emz

emz

Üye
Microsoft hesabını hiçbir kayıp yani satın alma ve uygulamalarım kaybı olmadan rahatça değiştirebilir miyim

Bildiğim kadarıyla öyle bi'şey yok. Hepsi gidiyor. Hem telefonu sıfırlayınca değişiyor hem de satın alma geçmişi eski hesapta kalıyor. O nedenle yedek falan da olmuyor.

Üst Alt