WP7.8 ve WP8 Ne Zamana Kadar Desteklenecek? Ayrıntılar İçeride...

 • 16 Mart 2013
 • 1582 Okunma
 • 23 Cevap

 1. < Resmi açmak için tıklayın >


  Plaffo.com'un haberine göre WP7.8 sistemine sahip telefonlar 9 Eylül 2014 tarihine kadar, WP8 sistemine sahip telefonlar ise 8 Temmuz 2014 tarihine kadar güvenlik güncelleştirmesi almaya devam edecek.


  Söz konusu tarihler Microsoft'un sistem için gerekli güvenlik güncelleştirmelerini de içeren genel güncelleştirmeleri ne kadar süre sunacağını gösteriyor. Görüldüğü üzere söz konusu süreler, telefonların satıldığı tarihten değil güncellemelerin ilk başladığı tarihten itibaren esas alınmış.

  Bu şu anlama geliyor. Örneğin Temmuz 2013'te satılan bir WP8'li cihaz, yalnızca bir yıl boyunca bu güncellemeleri alabilecek.


  Microsoft ayrıca şunu ekliyor:

  Güncellemelerin dağıtımı, operatör ya da telefonu satın aldığınız üretici tarafından değiştirilebilir. Ayrıca güncelleme erişebilirliği de yine ülke, bölge yada donanım özelliklerine göre farklılık gösterebilecektir.


  Diğer taraftan, İşletim Sistemi destek süresi, herhangi bir yeni sistem sürümüyle sıfırlanabiliyor. Örneğin Kasım 2013'te gelecek Windows Phone 8.5 veya 9 güncellemesi, aynı zamanda kendi 18 aylık güvenlik güncelleştirmesi desteğini de getirecek.


  Bilindiği üzere Microsoft zaten mevcut tüm WP8'li cihazların, gelecek olan büyük sistem güncellemesini alacağını belirtmişti.
   


  Yazan: bulutsuzgece
  Sensation bunu beğendi.
 2. WP7.8 daha uzun süre güncelleme alacak görünüyor. WP8 daha uzun olmamalı mıydı?
   
 3. WP8 ileride WP8.5 yada 9 olacağı için o süre kendiliğinden uzayacak ;)

  Ama maalesef WP7.8 yüklü cihazlar, başka majör güncelleme alamayacağı için 2014 Eylül'ünde toprağa verilecek :)
   
  OttomaN TigeR bunu beğendi.
 4. Yazın sonlarına doğru 8 olur 8,5 seneye yazın da 9 olur derken 2016nın başlarına kadar güncelleme alırız
   
 5. tabi wp7.9 dedikodulari gercekleşmezse:D
   
 6. O kadar da abartmazlar
   
 7. bir açıdan çok bile aslında. Misal 2014'un ortalarında lumia920'ye bir guncelleme verilse bu da demektir ki 16'ya kadar guncelleme destegi devam edecek. 2012 kasimda ciktigini duşunursek bu kadar destegi şimdilik sadece ios veriyor o da kısıtlı.
   
 8. O tarihe kadar yeni telefon alırız yahu :)
   
 9. slm microsoft bütün wp8 li cihazlarina wp9 güncelleme garantisi veriyor böylece temmuz 2014 de bitecek olan wp8 destegi 18 ay daha destek alacak wp9 adi altinda.
   
 10. Telefonlar, majör güncelleme (işletim sistemi güncellemesi) aldığı sürece, onun minör güncellemelerini (düzeltme ve iyileştirme güncellemelerini) de alacak arkadaşlar. Sıkıntı yok, içiniz rahat olsun.

  WP10 ya da adı ne olursa, onu alır mı bilmiyoruz ama telefonların şimdilik WP9 majör güncellemesini alacağı hemen hemen kesinleşti.
  Ondan sonra WP9'un düzeltme ve iyileştirme güncellemelerini de alırız 18 ay boyunca.

  Sonrasına bakarız artık. Zaten o zamanlara geldiğimizde de akıllı telefon piyasasındaki teknoloji yarışı bambaşka bir boyuta taşınmış olur muhtemelen...
   
 11. Haber için teşekkürler, Evet önümüzde uzun bir zaman var. Şu an için kullandığımız WP8, iyileştirme güncellemelerini alıyoruz çok şükür. Hele bi WP8'in hakkını verelimde WP9'u düşünmek için çok erken, WP7.8'e gelince donanım sorunu teşkil etmiyorsa, gerçi bunun için geç kalındı.. Bu cihazlarada WP8 Güncellemesi Verilmesini İsterdim....
   
 12. wp7.X cihazlar icin sorun donanim degildi. Wp8'in guncelleme ile yuklenmesi imkansiz. Wp8 wp7 cihazlara pc yardimiyla yuklenebilirdi.
   
 13. WP8, WP9 güncellemesini alacağı söyleniyor. Bu yerinde ve iyi bir karar, WP7.X Cihazlar WP8 nimetinden yoksun kalması biraz o işletim sistemine verilen desteğin yavaş, yavaş.. çekildiğini gösteriyor. Dediğim gibi donanım yetersizliği söz konusu olmadığı sürece Microsofr bütün akıllı cihazları eş değer bir sistem ile birleştirmesini isterdim.. :)
   
 14. bunu daha once defalarca acikladim. Wp8 wp7 cihazlara yukleyebilmek icin guncelleme olarak verilmezdi. Yapilacak şey satilan cihazlari servise cagirip serviste yukletmeyi saglamakti. E milyonlarca cihazi da servise geri cagirmak mantikli degil. :)
   
 15. WP var, sıkıntı yok arkadaşlar ...
   
 16. :d:
   
 17. wp7 Windows embedded yani ce kernelini kullanıyor wp8 ise Windows nt. İki farklı kernel = iki farklı işletim sistemi. Şöyle ki androide güncelleme ile ios veya başka bir sistem yüklemek ne kadar imkansızsa wp7'nin 8'e yükseltilmesi de o kadar imkansız. Ali kemal abinin dediği gibi ancak flashlama yöntemiyle yüklenebilirdi
   
 18. E bu bile güzel değil mi? Flash yöntemi ile yüklenmesi.. Genede bir sonuca varılıyor. Hadi bütün WP7.X Cihazları WP8'e davet ediyoruz :p
   
 19. once yazilimin wp7.X cihazlardaki donanima optimize edilmesi gerekiyor. Yoksa biz hic dururmuyduk bu kadar:kıskıs:
   
 20. yani bu durumda ben 620yi şubatın sonlarında aldım 18 ayda temmuzda doluyor ben wp9 güncellemesini alabilirmiyim
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
18/02/2019 - 07:37