wireless adaptör önerisi

Sponsorlu Bağlantılar

deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
    Konu Sahibi
wireless adaptör önerisi
Arkadaşlar bana 500-1 km arası çekim gücüne sahip adaptör gerek bütçe sorun değil. Önüm açık yani yüksekteyiz arkadaşın netine bağlanmam gerej. Nette 3 km lik leri gördüm acaba doğrumudur ? Adaptör tavsiyenizi bekliyorum

haydelanduka

haydelanduka

Üye
Arkadaşlar bana 500-1 km arası çekim gücüne sahip adaptör gerek bütçe sorun değil. Önüm açık yani yüksekteyiz arkadaşın netine bağlanmam gerej. Nette 3 km lik leri gördüm acaba doğrumudur ? Adaptör tavsiyenizi bekliyorum
Kardesim bende o cihazalara bakiyordum bizim koy icin fakat cok ucuz geldi bana cihazlar bende arastirmadan almamistim o zamanlar. O zamanlar dedijm gecen yaz.

deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
    Konu Sahibi
Aldım birini 1 km die ark. Evleri var 10 metre bile yok aramızda açık alan pencere önünde durduğu halde 0 dİş gösteriyor. Yarın vermeye gitcem almaya gittiğim yere

haydelanduka

haydelanduka

Üye
Hocam dark benim izlenimlerime gore fiyatina oranla kalitesiz urunler uretiyor.
Ama 1 km 10r metreyi cekmiyorsa hocam sizin urundedir sıkinti bence.

deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
    Konu Sahibi
Ark. Yazdığım arkadaş :D marka değil :)
Değiştirdim bu gün başka bi marka verdiler ama bu tek anten yoldayım eve gidince deneyeceğim
Bunda bir sorun çıkmadı sağlam bu seferde komşunun netinde dns hatası var :)

haydelanduka

haydelanduka

Üye
Ark. Yazdığım arkadaş :D marka değil :)
Değiştirdim bu gün başka bi marka verdiler ama bu tek anten yoldayım eve gidince deneyeceğim
Bunda bir sorun çıkmadı sağlam bu seferde komşunun netinde dns hatası var :)
hocam sizin aldiginiz adaptor nedir? bu adaptoru ne kadar mesafe ve kac duvar oteden kullanacaksiniz?

Jsnow492

Jsnow492

Üye
Konu Dışı Ama Cenix CA-1453 Nasıl Sizce ?

CeRRaNo JoZAeF

CeRRaNo JoZAeF

Üye
Aldığınız usb wifi adaptörün üstünde istersede 100 km yazsın önemli olan modemin gücüdür. Mesela 150 mbps yada 300 mbps gibi. Ayrıca çekim kalitesini sadece modemle usb alıcı değil bulunduğunuz yerde bulunan duvar,diğer wifi sinyalleri,cam,yalıtım,elektronik eşyaların vermiş olduğu elektromanyetik sinyaller ,hava,nem gibi faktörlerde belirler.

haydelanduka

haydelanduka

Üye
Aldığınız usb wifi adaptörün üstünde istersede 100 km yazsın önemli olan modemin gücüdür. Mesela 150 mbps yada 300 mbps gibi. Ayrıca çekim kalitesini sadece modemle usb alıcı değil bulunduğunuz yerde bulunan duvar,diğer wifi sinyalleri,cam,yalıtım,elektronik eşyaların vermiş olduğu elektromanyetik sinyaller ,hava,nem gibi faktörlerde belirler.
hocam o zaman 5 duvar uzakliktaki (yaklasik 20 metre ) bi yer icin ne kadar bir adaptor almaliyimkac dbi? ne marka oneriniz var mi?

haydelanduka

haydelanduka

Üye
Modemin kaç mbps?
hocam modem
kac mbps bilmiyorum ama iyi bi modem degil markasi aztech bugun aksama dogru bi komsuya gider sorarim. benim aklimda asus n14 usb wireles adaptor vardi hocam o nasil?
Hocam ama modemin mbps si o kadar onemli dgil cunku benm pc en fazla 54 mbps destekliyor.
hocam simdi wireless adaptor alirsam 54 mbps yerine benm wireles adaptor ne kadar destekliyorsa o kadar mi alicak? (Hocam mesela Eger benim wireless adaptor 300 mbps destekliyor modem 150 mbps destekliyor bilgiayardaki wireles kartida 54 mbps. destekliyorsa maximum. Benm alacagim en fazla hiz ne olur)

CeRRaNo JoZAeF

CeRRaNo JoZAeF

Üye
Modemin mbps önemli değil olurmu? Asıl o önemli. Senin modemin mbps si ne kadarsa alıcıda o kadar mbps alır. Yani 54 mbps bir modemin var ama 300 mbps alıcın var yine modemin mbps ne kadarsa yani 54 ise o kadar alır. Önemli olan modem. Herşeyi modemin gücü değiştirir. Diyelimki 300 mbps modemin var, 54 mbps alıcın var, 54 mbps hız alırsın. Ama alıcın 300 vericinde 300 se 300 alırsın.

CeRRaNo JoZAeF

CeRRaNo JoZAeF

Üye
Kaliteli ,sıkıntı cıkarmayacak bişey istiyorsan airties bak. Dünyayı sarsan türk network markası. Gerçektende çok kalitelidir. Şu ürüne bakabilirsin:

haydelanduka

haydelanduka

Üye
Kaliteli ,sıkıntı cıkarmayacak bişey istiyorsan airties bak. Dünyayı sarsan türk network markası. Gerçektende çok kalitelidir. Şu ürüne bakabilirsin:
Hocam ama 3 duvar var 2 celik kapi bu yeterli olur mu?

CeRRaNo JoZAeF

CeRRaNo JoZAeF

Üye
Wifi adaptörü kullanacağı yerde cep telefonundan sorunsuzca wifi ye bağlanabiliyorsan sıkıntı olmaz. Rahat rahat bağlanabilirsin.

haydelanduka

haydelanduka

Üye
Hocam telden rahat baglanamiyorum fakat pc bu agi en az 2 dis cekiyor ben adaptoru alirsam pcnin bi duvar onune koyucam yeterli olmaz mi birde hocam size modemin markasini yazacagim komsu evde yokda bugun ogrenir yazarim. Sizde oneride bulunacaksiniz degil mi hocam :D
hocam simdi bana lazim olmasinin sebebi hizli veri indirme ve online oyun oynamak icin bir adaptor lazim.

CeRRaNo JoZAeF

CeRRaNo JoZAeF

Üye
Hocam telden rahat baglanamiyorum fakat pc bu agi en az 2 dis cekiyor ben adaptoru alirsam pcnin bi duvar onune koyucam yeterli olmaz mi birde hocam size modemin markasini yazacagim komsu evde yokda bugun ogrenir yazarim. Sizde oneride bulunacaksiniz degil mi hocam :D
hocam simdi bana lazim olmasinin sebebi hizli veri indirme ve online oyun oynamak icin bir adaptor lazim.
Kardeşim sen modemin marka ve modelini öğren, kaç mbps bi bakalım, ona göre ne yapabiliriz araştırrız.

haydelanduka

haydelanduka

Üye
Kardeşim sen modemin marka ve modelini öğren, kaç mbps bi bakalım, ona göre ne yapabiliriz araştırrız.
tamam hocam en geç yarın öğrenirim teşekkürler hocam :D:alkis
hocam birde sunu söyliyim benim laptopun kendi wireless kartından bağlanmak istediğim wifi ağı 3 diş çekiyor 3 duvar 2 çelik kapı olmasına rağmen.
hocam. Modem 54 mbps mis adida

Aztech DSL1000EW 54 mbps 4 ethernet portlu

CeRRaNo JoZAeF

CeRRaNo JoZAeF

Üye
Sen bian önce modemi 300 yap. Canavar gibi perpormans alırsın.

haydelanduka

haydelanduka

Üye
Sen bian önce modemi 300 yap. Canavar gibi perpormans alırsın.
Hocam modem komsunun benim olsa zaten yaparim ama hocam internet zaten 8 mbps hocam benim odada 2 ve 3 dis arasinda gidiyor 300 kbpsindirme hizi oluyor ama kopuyor cogunlukla baglanti gidip geliyor oneriniz nedir 3 duvar 2 celik kapi var ve aramizda ikimizin toplam 20 metre uzunlugunda koridoru var.
bu urun nasildir hocam bunu dusunuyordum malum belki komsu ileride modemi 300 yapar .d
hocam bu iki urun arasinda kaldim.
Hocam pardon mdodem 150 mbps mis komsu pcdekini soylemis
Hocam kesin bilgi modem 150 mbps ve benim laptopun durdugu yerden 2 dis bazen 3 dis cekiyor.

Üst Alt