windows vista home basic i yeniden kurmak istiyorum yardım edin kurmayı bilmiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

djzeki9

djzeki9

Üye
    Konu Sahibi
windows vista home basic i yeniden kurmak istiyorum yardım edin kurmayı bilmiyorum
windows kurma cd var yardım edin nasıl kurulacagını bilmiyorum

--------------- Ekleme ---------------

bilgisayarım donuyor vista home basic home basic var omu yeniden kurmak istiyorum yardım edin

hwhite

Üye
kurulum için word dosyasına bakabilirsin....

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Windows Vista Kurulumu Resimli Anlatım
Öncelikle kurulum sırasında ilk dikkati çeken artık tamamen grafik arabirim kullanılmış olması DVD’yi takıp bilgisayarımızı başlattığımızda bizi garfik arabirim karşılıyor. DVD Vistanın Ultimate RC1 sürümünü içeriyor.

Şekil 1 : Sanırım microsoft Vista için başlangıç logosu belirlemedi.

Şekil 2: Dil ve Bölgesel ayarlar.

Langune to install (Dil Ayarları): Bu ayarı Turkiye için turkish olarak seçiyoruz.
Time and currency format (Bölgesel ayarlar) : Buradan Turkçeyi seçiyoruz yani turkish.
Keyboard input method(Klavye Ayarları) : Burada Turkısh Q klavye seçiyoruz. Bu ayarlar çok önemli klavye ve bölgesel ayarlarınızı türkçeye göre ayarlamak sizin için daha güzel olacaktır.

Şekil 3 : Install Now diyerek Kuruluma Başlıyoruz.

Şekil 4 : Eğer internet bağlantınız var ise aktivasyon işlemi otomatik olarak gerçekleştiriliyor.

Mail adresinizede gönderilen CD- ile 10 adet PC’ye kadar kurulum ve aktivasyon izni veriliyor.

Şimdi bu dvdde windows vistanın tüm sürümleri var. İş için en uygun olan sürüm Windows Ultimate Editiondur.İsterseniz biraz açıklama yapalım bu konuda sürümler hakkında.

Windows Vista Business
Kuruluşunuzun boyutundan bağımsız olarak, Windows Vista Business bilgisayar yönetim maliyetlerini azaltmanıza, güvenliğinizi geliştirmenize, üretkenliğinizi artırmanıza ve daha iyi bağlantı sağlamanıza yardımcı olur.

Windows Vista Enterprise
Windows Vista Enterprise, dünya çapında büyük kuruluşların ve oldukça karmaşık BT altyapılarının gereksinimlerini karşılayacak biçimde tasarlanmıştır. Windows Vista Enterprise BT maliyetlerinizi azaltmanıza yardımcı olur ve önemli verileriniz için ek koruma katmanları sağlar.

Windows Vista Home Premium
Bilgisayarınızı ister e-posta yazmak ve Internet'te gezinmek için, ister ev eğlencesi amacıyla veya ev harcamalarınızın kaydını tutmak için kullanın, Windows Vista Home Premium daha eksiksiz ve tatmin edici bir bilgisayar deneyimi sunar.

Windows Vista Ultimate
Windows Vista'nın işletmelere yönelik olarak sunduğu özelliklerin, taşınabilir bilgisayar özelliklerinin ve ev eğlencesi özelliklerinin en iyilerini bir arada isterseniz, Windows Vista Ultimate size en uygun çözümdür. Windows Vista Ultimate ile hiçbir özellikten vazgeçmek zorunda kalmazsınız.

Windows Vista Home Basic
Windows Vista Home Basic, bilgisayarlarıyla temel işlevleri gerçekleştirmek isteyen ev bilgisayarı kullanıcılarına geliştirilmiş güvenilirlik, güvenlik ve kullanım kolaylığı sağlayacak biçimde tasarlanmıştır.

Şekil 5 : Lisans anlaşmasını onaylayın.

Şekil 6 : Eğer otomaktik aktivasyonu seçmediyseniz. DVD'den direkt kurulum yapılıyor. Aksi halde internetten güncelleştirmeler kontrol edilip, varsa yükleniyor. İsterseniz uprade (güncelleme) yapabilirsiniz isterseniz Custom (advanced) Seçenekli kurulum Direk kurulum için 2.seçeneği seçip devam ediyoruz.

Şekil 7 : Disk işlemleri ve gerekiyorsa SATA ve SCSI sürücülerini buradan yüklüyoruz.

Driver Options kısmı, bölüm oluşturma,silme formatlama işlemleri tamamen görselleştirilmiş.

Refresh : Yenile
Delete : Oluşturulan partitionları siler
Format : HDD formatlar
Load Driver: daha çok sürücü bul

Şekil 8 : Dosyalar kopyalanıyor. Bu işlem biraz zaman alabilir. Bilgisayarınızın hızına göre. Bu islemden sonra bilgisayarimiz yeniden baslayacaktir.

Şekil 9 : Kullanıcı adı, Şifre ve resim tanımlama ekranı. Bilgisayarınızın adını yazıyoruz. formatlantis gibi... Daha sonra bunu değiştirmemiz mümkün. İstediğimiz desktop resminide burada belirleyebiliriz.

Şekil 10 : Güvenlik merkezi ayarları. Windows vista firewall ayarları geliyor windows xp sp2 ekranı buradada karşımıza çıkıyor.

Şekil 11 : Tarih Saat ve Zaman Dilimi. Bu ekranda saat dilimi ve saat ayarlamaları geliyor GMT+2:00 Atina Beyrut istanbul Minsk seçiyoruz ve devam ediyoruz.

Şekil 12 : Sona yaklaşıyoruz.

Şekil 13 : Sistem performası test ediliyor.

Şekil 14 : WELCOME VİSTA

Windos Vista masaüstünü ayarlıyor, ayarla ayarla bitmedi..

İşte sonunda bitti! Vista ilk ekran

djzeki9

djzeki9

Üye
    Konu Sahibi
msi cd sin den olurmu

abandonware

abandonware

Üye
olm vista ile ne uyraşyonuz ??? Windows "Vienna*" guruvern bitsin bu "Longhorn**" işkencesi
Bu sırada Windows Viennanın kurulumunu merark edenler inceliyebilir. Arka plandaki resim hariç hepsi aynı(biliyom çünkü11 kez kurdum :) )

*Vienna: Windows 7'nin kod adı
**Longhorn: Windows Vista'nın İlk adı

--------------- Ekleme ---------------

:megafon:Bu sırada yukarıdaki arkaşımıza yorulmayıp, bizler içn uzun uzun anlattığı için teşekkürler !!!!!:bye2::bye2::bye2::bye2::bye2: