USB'den XP kurmak için yardımmm....

Sponsorlu Bağlantılar

falconn00

falconn00

Üye
    Konu Sahibi
USB'den XP kurmak için yardımmm....
Arkadaşlar ben laptopuma windows xp kurmak istiyorum,ama CD-Rom yuvası bozuk olduğu için USB den atacam formatı ama bulamıyorum dosyaları...
4-5 tane indirdim olmadı. Bir tane multiboot indirdim ondanda olmadı
Lütfen yardım edin ...
Teşekkürler... Saygılar... :) :) :)

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Windowsun Zımbırtısıda Yapmıyor Bildiğim Kadarıyla Onu Direk Kopyalasan Olmaz Dimi Yani İsoyu Açıp İçindekileri Atacaksın

Jsnow492

Jsnow492

Üye
rufus ve benzeri programlar işinizi görecektir biosdan usb yi başa almayi unutmayin :)

falconn00

falconn00

Üye
    Konu Sahibi
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
demek istediğinizi anlayamadım hocam :) Açarmısınız

indirdiğim rarlarda WinToFromUSB programı vardı hocam onla yapıyordum.
Ve bios da en başta
Windows 7 USB DVD Download Tool İle Sanırım Yapılmıyor.Diyorumki Elindeki XP CDsimi Artık İsosumu Neyse Onu Direk El İle Belleğe Koyalasan Boot Menüdende Açmayı Denesen Olmuyormu?

JustWatch34

JustWatch34

Üye
İlk önce Yüklediğin İso Dosyasını Usb veya Dvd'ye Yazdır Sonra Usb veya Dvd'yi takıp pcyi kapat ve aç Açılırken hemen f12 Ye bas Ve gelen boot menüden Usb Dvd Roomu seç Gelen siyah yazıda windows kurulsunmu yazısı çıkar ama ingilizce entere basorda sonra yüklenir Dili felan seç Xp hayırlı olsun sana :)

falconn00

falconn00

Üye
    Konu Sahibi
Windows 7 USB DVD Download Tool İle Sanırım Yapılmıyor.Diyorumki Elindeki XP CDsimi Artık İsosumu Neyse Onu Direk El İle Belleğe Koyalasan Boot Menüdende Açmayı Denesen Olmuyormu?
Hmm bilmiyorum hocam denemedim
Birde Benim PC SATA lı bir sıkıntı olur mu

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
falconn00

falconn00

Üye
    Konu Sahibi
İlk önce Yüklediğin İso Dosyasını Usb veya Dvd'ye Yazdır Sonra Usb veya Dvd'yi takıp pcyi kapat ve aç Açılırken hemen f12 Ye bas Ve gelen boot menüden Usb Dvd Roomu seç Gelen siyah yazıda windows kurulsunmu yazısı çıkar ama ingilizce entere basorda sonra yüklenir Dili felan seç Xp hayırlı olsun sana :)
hocam ben f2 ye basarak bir menüye geliyorum ve ordan BOOT sekmesine gelip usb hdd yi en üste çıkarıp f10 a basıyorum...(yanlışmı yapıyorum)
Not : bir ara multiboot indirdim pc yi resetleyip açtım multiboot ekranını ama bu seferde xp seçince dosya eksik diyor. :(
bu menü ile benim ki aynı menü. buradaki 5. yi ben en üste alıyorum. :)

Link :

JustWatch34

JustWatch34

Üye
hocam ben f2 ye basarak bir menüye geliyorum ve ordan BOOT sekmesine gelip usb hdd yi en üste çıkarıp f10 a basıyorum...(yanlışmı yapıyorum)
Not : bir ara multiboot indirdim pc yi resetleyip açtım multiboot ekranını ama bu seferde xp seçince dosya eksik diyor. :(
bu menü ile benim ki aynı menü. buradaki 5. yi ben en üste alıyorum. :)

Link :
5. DEĞİL 6 'Cıyı yap çünkü bazı USBler DVD Biçiminde oluyor

JustWatch34

JustWatch34

Üye
evet sorabilirsin

falconn00

falconn00

Üye
    Konu Sahibi
Hocam Kusura bakmayın sorum 3 olacak :) :

1- ben buradaki xp yi usb ile format atabilirmiyim ?

2- burada kurulumsuz yazıyor ne demek bu kurulumsuz ? USB ilemi çalışır demek ?

3- linkindeki ni ben usbile format atabilirmiyim ?

JustWatch34

JustWatch34

Üye
Hocam Kusura bakmayın sorum 3 olacak :) :

1- ben buradaki xp yi usb ile format atabilirmiyim ?

2- burada kurulumsuz yazıyor ne demek bu kurulumsuz ? USB ilemi çalışır demek ?

3- linkindeki ni ben usbile format atabilirmiyim ?
Bekle kardeş pcye geçince Cevaplarını vericam ve senin xp yüklemeni sağlıyacağım

falconn00

falconn00

Üye
    Konu Sahibi
JustWatch34

JustWatch34

Üye
sağolun hocam. :)
Bİrde USB ve DVD/CD ile format atmak arasındaki fark nedir ? lütfen biraz inceye girerseniz mutlu olurum :)
Aslında bir fark yoktur Ama USB ile daha Hızlı yükleyebilirsin

JustWatch34

JustWatch34

Üye
1. Sorunun yanıtı: Evet rahatlıkla atabilirsin ama Atmayı deneme Ben sen indirince Nasıl atacağını detaylı anlatacağım

2.Sorunun yanıtı :Bu Kurulumsuz Xp yani bunu indirip Usbye atarsın usbyi takıp pcyi açarsın Açılırken f8'e basıp USB'yi En üste çekersin f10'a basıp Yes dersin Pc Xp yüklü açılır ama USB'Yİ Çıkarırsan pc kapanır

3.Sorunun yanıtı:Evet zaten yanıtı 2. Soruda
yani kurulum aşamasında bir değişiklik falan yok değil mi ?
CD den kurmak ile aynı değilmi en ufak bir fark bile yok ?
hayır Cd ile aynı

falconn00

falconn00

Üye
    Konu Sahibi
1. Sorunun yanıtı: Evet rahatlıkla atabilirsin ama Atmayı deneme Ben sen indirince Nasıl atacağını detaylı anlatacağım

2.Sorunun yanıtı :Bu Kurulumsuz Xp yani bunu indirip Usbye atarsın usbyi takıp pcyi açarsın Açılırken f8'e basıp USB'yi En üste çekersin f10'a basıp Yes dersin Pc Xp yüklü açılır ama USB'Yİ Çıkarırsan pc kapanır

3.Sorunun yanıtı:Evet zaten yanıtı 2. Soruda

hayır Cd ile aynı
hocam benim ablam var şuan yanımda yarın akşam 12 de gitcek ona gitmeden format attırmak istiyorum. Yani 1. linki indirip rufus ile iso dosyasını usb ye yazdırırsam format atılır mı ?
Bir sıkıntı çıkmaz değil mi ?
Birde hocam bana anlatırmısınız siz yinede format atmayı :) (Resimli Anlatım olursa iyi olur ama zorunda değil) Ben fazla anlamıyorum bu işlerden benim anlayacağım dilden olursa iyi olur (PC'ce konuşmayın hocam lütfen ) Not : PC'ce ben uydurduğum bir dildir :D
Ve CD ile atılan Formatlar USB ile de atılır mı ?

JustWatch34

JustWatch34

Üye
hocam benim ablam var şuan yanımda yarın akşam 12 de gitcek ona gitmeden format attırmak istiyorum. Yani 1. linki indirip rufus ile iso dosyasını usb ye yazdırırsam format atılır mı ?
Bir sıkıntı çıkmaz değil mi ?
Ve CD ile atılan Formatlar USB ile de atılır mı ?
Aynen kardeşim 1.Linktekini indir Rufus ile Usbye yazdır Bot menüdende Usbyi seç Rahat rahat Yüklersin USB VE CD İLE ATILAN FORMATLAR BİREBİR AYNIDIR merak etme önceden Yapmışlığım vardır :oke:

• Beğen
Tepkiler: falconn00

Üst Alt