Haber Windows Rt Ve Windows Phone Birleşimi 2015 Yılında.

Sponsorlu Bağlantılar

turbocore35

turbocore35

Üye
    Konu Sahibi
Windows Rt Ve Windows Phone Birleşimi 2015 Yılında.
Windows Phone 8 Update 3 güncellemesini bir süre önce tanıtan ve 22 Ekim tarihinde Lumia 1520 modeli ile görücüye çıkarmaya hazırlanan Microsoft, kısa süre içerisinde Windows 8.1 sürümünü de piyasaya sürecek.

İşletim sistemi bölümüne bakıldığında Microsoft x86 sistemleri için Windows 8.1, ARM sistemleri için Windows RT 8.1 ve Windows Phone 8 işletim sistemini kullandığı görülebilir. Bu iç işletim sistemi birbirinden farklı yapılara sahip ve çapraz uygulama desteği sunmuyor. Ancak bu üçlü işletim sistemi stratejisi kullanıcı tarafında karşılıklıklara yol açarken, geliştiricileri de zorluyor.

Apple OS X ve iOS ile yoluna devam ederken, Google da tablet ve akıllı telefon için tek işletim sistemi sunuyor.

Microsoft'un Windows RT ve Windows Phone işletim sistemlerini tek çatı altında toplayacağı bir süredir konuşuluyor. Ancak bu hemen olmayacak. Firmaya yakınlığı ile tanınan Mary Jo Foley, Windows RT ve Windows Phone işletim sistemlerinin 2015 yılında birleşeceğini ifade ediyor. Bu tarihten sonra Windows Phone hem akıllı telefon hem de tabletlere göre optimize edilecek ve 7-10 inç arası ekranlara da destek sunacak.

Bu dönemde Windows ve Windows Phone uygulama mağazalarının da birleştirilmesi öngörülüyor. Ancak Windows 8 uygulama mağazası buna dahil mi yoksa sadece Windows RT mi WP mağazasına dahil olacak şimdilik bilinmiyor. Foley ayrıca ekran üzeri sanal menü tuşlarına imkan tanıyacak Windows Phone 8.1 güncellemesinin de 2014 bahar aylarında yayınlanacağını belirtiyor.:D.

AVCIUGUR

AVCIUGUR

Üye
OKUMADIM AMA :tşk:

dakamon

dakamon

Üye
Bakalım 820 920 ye de verilecek mi bu birleştirme. Eğer verilmezse insanların o kadar parası boşa gider. He birileri diyecek 2 sene de bir telefon yenilemek lazım 2 sene destek verilmiş daha ne istiyorsun diye onlara şimdiden cevap vereyim :) iphon u görmlerini tavsiye ederim :)

turbocore35

turbocore35

Üye
    Konu Sahibi
Bakalım 820 920 ye de verilecek mi bu birleştirme. Eğer verilmezse insanların o kadar parası boşa gider. He birileri diyecek 2 sene de bir telefon yenilemek lazım 2 sene destek verilmiş daha ne istiyorsun diye onlara şimdiden cevap vereyim :) iphon u görmlerini tavsiye ederim :)
bence tüm cihazlara vermeleri lazım :D

dakamon

dakamon

Üye
Aynen aynen ben 820 920 derken 1 gb avantahjını düşünerek söyledim. Belki bu birleşmeden sonra 1gb ramş olmayan cihazlarda kasma olur diye vermezler 512 lere

byibo

byibo

Üye
haber için saol arkadasım bu soylentiler hayal gibi ne yakın ne uzak artık biseyleri gorelim ms 1 ay oncesi kadar hızlı bir sekilde kullanıcıları tatmin ediceklerini belirten ve geç kaldıklarını belirtmislerdi sonrada nokia satın alındı bazı seyleri saklamıs dediler..

amac abartmak deil ama insanlar bu telefonları alırken gercektende yuksek para veriyorlar o markaya sirkete güvendikleri ve inandıkları için bazı isteklerimizi karsılamada geç kaldıklarını dusunuyorum

katil_197

katil_197

Üye
:biggrin:2015 de yapılcak diyorsa çok büyük ihtimal wp9

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Peki, yorumlar devam ettiğine göre konu açık kalsın.
İlgili haber ve yorumu görmemiş olan arkadaşlar en azından bu konudan bilgi sahibi olabilirler.

• Beğen
Tepkiler: byibo
turbocore35

turbocore35

Üye
    Konu Sahibi
Bence Kalmaz Wp 8 en iyi ozaman olurd ama microsoft işte ne yapar bilemezsin.:D.

braayn

braayn

Üye
wp 7 'ye verdiği desteği düşünüyorum da Ürperiyorum o nedenle umarım desteği uzun süre verir.,,

dakamon

dakamon

Üye
Microsoftun tek eksiği yaratıcılık :) milenyum onlara hiç yaramadı :) apple a yaradı. Bence apple ın yaptığı gibi piyasanın en iyi tasarımcılarını toplamalı ve bir ekip oluşturup harıl harıl çalıştırmalı. Ancak o zaman en iyi olur.

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Microsoftun tek eksiği yaratıcılık :) milenyum onlara hiç yaramadı :) apple a yaradı. Bence apple ın yaptığı gibi piyasanın en iyi tasarımcılarını toplamalı ve bir ekip oluşturup harıl harıl çalıştırmalı. Ancak o zaman en iyi olur.

Sana katiliyorum. Ms aple gibi bastan basladi ama hata yapti geç kaldi. Ve apleye benzemeye calisti. Halbuki meego yada wimdows mobile ike devam etseydi emin olun android yerlerdeydi. Yada nokia meego ile yine rekor kirardi. 2015 degil 2025 gelse iş işten geçti. Sistemleri birlestirip gelistirme guvenlik duvarini acmali artik.

Son düzenleme:
narnia16

narnia16

Üye
Bence bunun için 2015 çok geç. Zaten şu anda diğer sistemler bu şekilde çapraz platformunu kurmuş durumda ve o zamana kadarda platformlar arasındaki uyumu arttırmış olacaklar. Fakat MS daha yeni birleştirmiş olacak sistemlerini ve her zaman ki gibi eksikleri hataları olacak. Yine geriden gelmeye devam edecek. İnşallah ben fikirlerimde yanılıyorumdur da her şey yolunda gidip MS rakipleriyle arasındaki farkı kapatır :)

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
İçimdeki bir düşünce lumia 920lere gelmeyecek gibime geliyor.

dakamon

dakamon

Üye
Dediğiniz gibi geçeceksede en kısa zamanda geçmeli. Rt ile birleştiğinde şu gördüğümüz görünümden uzaklaşıp bildiğimiz windows 8 gibi görünecektir. Bari tasarımını iyi kurgulasalar. Açıkcası ben bu microsftun ne yapmaya çalıştığını anlamış değilim. Çok tutarsız hamleler yapıyorlar. Bi gün yaptıkları diğer günlerini tutmuyor. YAni belli, bir arayış içerisindeler ama köklü adımlar atamıyorlar. Deneme yanılma şeklinde hamleler yapıyorlar. Wp 8.1 de bakalım ne olacak. Sonuçta androidin ve iosun şu anki sürümleriyle yarışacam diyorsan 8.1 yetersiz. Çoğu insandaki algı şu yönde ya bu MS yazılım devi, nasıl olurda sistemi diğerlerinin çıtasına çekemiyor. BEnde bu sorunun cevabını arıyorum aslında :). Neyse 4 çekirdekli 2 gb ram li cihazlar geliyor belki bu cihazlar ms yi biraz hıza sokabilir. Yaptıkları güncellemeleri kaldırabilme açısından diyorum. Hem stabilliği kaybetmemek hemde daha kullanışlı bir sistem yaratmak adına.

muratangin

Üye

iphoneyi görüyorum ios5de cillop gibi olan 3gsyi affedersiniz ama bok ettiler.Şimdide zaten ios6yı zor kaldıran i4 için ios7 cıkardılar.Geri dönüş ve shsf(sanırım) kaydını iptal ettiler ve şuanda i4=çöp.Ben arama yaparken bile donan bir iphoneu ne yapayımki ?
Not:Bunlar gerçekten olanlar benimki donmuyor filan demeyin sizinkini bilmiyorum ama kuzenim i4üne ios7 kuralım diye bize 1 hafta kalmaya geldi.1 hafta sonra sahibinden ilanı astı.

Üst Alt