Haber Windows Phone Platformunda Neden Hala 512MB Ram’li Cihazlara Ağırlık Veriliyor

Sponsorlu Bağlantılar

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
Sen bu değerin farkındamısın ? 400mb kalıyor duşün

400mb kalıyor ama bir programı açtınmı 30-40mb ram yiyor ama wp de öyle değil.

Whatsappa Guncelleme Bekleyen Lumia 520 ile gönderildi.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Biz ne kadar anlatsak da bazı arkadaşlar anlamamakta veya anlasa da sırf laf olsun torba dolsun diye yorum yapmaya devam edecekler. Hayır hadi diyelim ki ram sınırını kaldırdı Microsoft. Geliştiricinin biri de tuttu oyununu kimi zaman 500mb civarı Ram harcayacak şekilde kodladı. Ne olacak? Ben söyleyeyim ya uygulama sistem tarafından kapatılacak ya da cihaz Reset atacak. Sonra bir oyunun acaba ne kadar donanım ihtiyacı duyacağını hiç araştırdınız mı? Misal mağazaya 1gb RAM sınırlamasıyla gelip sonradan 512MB RAM destekleyen oyunlara ne yaptılar da daha az ram kullanmaya başladı. Demekki geliştirici isterse yapabiliyormuş. Yapmayanlar da yapamadıklarından değil kaliteye ciddi anlamda önem vermedikleri ve Windows Phone platformu onlar için yeterince büyük kullanıcı kitlesine ulaşmadığı için yapmıyorlar.

Burada da Microsoft'un giriş seviye uygun fiyatlı Windows Phone telefon üretilmesini teşvik etmesinin önemi ortaya çıkıyor.

• Beğen
Tepkiler: byibo, Rainesto, leeshore ve 3 diğerleri
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
.....
ama windows phone 8 mağazasında 200bin uygulamanın %98 gereksiz olduğu unutulmuş yani eşit olsa nolur.
1 kusur milyon uygulamanın olduğu android google mağazanın ne kadarı gereksiz diye sorasım geldi ?
Ayrıca ne kullanıyorsanız acayip derecede güzel kafa yapıyor! Rica etsem torbacının numarasını bizimle paylaşabilir misiniz ?

• Beğen
Tepkiler: skynet, muhammettvurucu ve ogzhnoTr
muhammettvurucu

muhammettvurucu

Üye
Yani 512 mb ramli lumialar alinir mi dusuk butceli androidler yerine

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
Simdi memnun olan var cok sikayetci olan var? Ne yapmaliyim valla cok kararsizim

Lumia'nın en alt modelini kullanıyorum S3te var elimde hız konusunda S3u geçiyor çoğu zaman.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
dakamon

dakamon

Üye
Hep boş laflar, microsoft sürekli yazıyor çiziyor ama neye boşa, neden diceksiniz doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar gerçi ama, 180mb ram kullanımına izin veriyor, eee çoğu yüksek oyunda bunu desteklemez haliyle atmalar kasmalar yaşanıyor veya ram çok zorlanacağından telefon şarj bakımından vs çok çok düşük performans yaşanabilir, ksacası 1gb ramli androidlere eşit denmiş ama windows phone 8 mağazasında 200bin uygulamanın %98 gereksiz olduğu unutulmuş yani eşit olsa nolur.

Eğer grafik performansı yüksek oyun oynayacak bir kullanıcıysan zaten 512 düşünme. 1gb ram li wp li telefon yokmuş gibi konuşmamak lazım. Şunu unutma 1 gb lı telefon 512 mb ramli telefondan daha çok enerji harcar. 520 ile 525 i bir araştır 520 nin bataryası daha uzun gidiyor. Burada sadece ram e odaklanmamak lazım ms hem ram hemde işlemci olarak duşuk donanım kullanarak ama Nokia kalitesinden odun vermeyen ucuz telefonlar üretmek istiyor. 930 1520 gibi telefonlar eğer 2gb ram istiyorsanız mağazalarda satılıyor.
MS freetoplay mantığına yoğunlaşabilir. İnsanlara wp li ucuz telefonlar satıp mağaza gelirlerine yoğunlaşabilir. Kimse bir cihaza bir anda 1000 tl veremeyebilir çin de Hindistan'da ama azar azar cebinden 1tl 2tl çekebilirsin. Bunu insanların gozu görmez. Örneğin ülkemizde orijinal oyun satışları çok duşuk gelirler çok duşuk. Ama online oyunlara harcanan paralar dünyayla yarışır durumda.

Tost Makinası ile gönderildi.

• Beğen
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Yani 512 mb ramli lumialar alinir mi dusuk butceli androidler yerine
Kesinlikle evet. Android telefon kullanan ve nokia öldü ondan telefon alınmaz diyen arkadaşıma zorla lumia aldırdım 2 gün sonraki tepkisi: Bu lumialar bir harika dostum. Bilgisayarın yüzüne bakmaz oldum :)
Biraz alışsın wp8.1 e geçireceğim telefonunu ;)

• Beğen
Tepkiler: skynet ve muhammettvurucu
TurboCall

TurboCall

Üye
Eğer grafik performansı yüksek oyun oynayacak bir kullanıcıysan zaten 512 düşünme. 1gb ram li wp li telefon yokmuş gibi konuşmamak lazım. Şunu unutma 1 gb lı telefon 512 mb ramli telefondan daha çok enerji harcar. 520 ile 525 i bir araştır 520 nin bataryası daha uzun gidiyor. Burada sadece ram e odaklanmamak lazım ms hem ram hemde işlemci olarak duşuk donanım kullanarak ama Nokia kalitesinden odun vermeyen ucuz telefonlar üretmek istiyor. 930 1520 gibi telefonlar eğer 2gb ram istiyorsanız mağazalarda satılıyor.
MS freetoplay mantığına yoğunlaşabilir. İnsanlara wp li ucuz telefonlar satıp mağaza gelirlerine yoğunlaşabilir. Kimse bir cihaza bir anda 1000 tl veremeyebilir çin de Hindistan'da ama azar azar cebinden 1tl 2tl çekebilirsin. Bunu insanların gozu görmez. Örneğin ülkemizde orijinal oyun satışları çok duşuk gelirler çok duşuk. Ama online oyunlara harcanan paralar dünyayla yarışır durumda.

Tost Makinası ile gönderildi.
Sürekli farklı konuyu aynı konu içerisinde farklı onlarca konu söylüyorsun ve nedemek istediğin anlaşılmıyor, bizlerde biliyoruz 520 nin bataryasının 525 den daha fazla gittiğini ama çok fark yok zaten.

DalvikCache

DalvikCache

Üye
Ben olsam bütçem kısıtlı diye ucuz telefon almam gerekirse aylarca para biriktirir amiral gemi modellerinden alırım dandik telefonlarla mutlu olamam çünkü

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
Ben olsam bütçem kısıtlı diye ucuz telefon almam gerekirse aylarca para biriktirir amiral gemi modellerinden alırım dandik telefonlarla mutlu olamam çünkü

Borç varsa para biriktirmek kolay değil ilk önce bir ev geçindiriliyor ve ihtiyaçlar var.

• Beğen
DalvikCache

DalvikCache

Üye
Böyle bir durumda kötü telefonmu almalıyız

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye

İhtiyaçlarını karşılayan en iyi telefonu. Butçen neye el veriyorsa öyle. 20000 lira borcu olan eve giren parası 3000 olan birisinin gonlu note3 almaya el vermez.

• Beğen
leeshore

leeshore

Üye

Kötü değil bütçene uygun telefon almalısın. Herkes ister üst düzey cihaz kullanmak ama imkan yoksa yapacak birşey de yok.
Bu devirde para biriktirmekte kolay iş değil :) Malum Türkiye koşulları.

• Beğen
Tepkiler: ogzhnoTr
ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
Evimizin butçesini bildiğimden L520 almak istedim ve her yönüyle memnunum. Kotu telefon diye birşey yok önemli olan acil durumlarda arama yapabilmen. Geriye kalan kişinin zevkine kalıyor.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic, TurboCall ve leeshore

technocu1

Üye
512 mb ram ile 1 gb ram arasında çok büyük maliyet farkı olduğunu sanmıyorum.

Üst Alt