Windows Phone güncelleme takvimi ve sonrası

Sponsorlu Bağlantılar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Windows Phone güncelleme takvimi ve sonrası
Windows Phone8 işletim sistemli telefonlar gecen yıl Kasım ayında hayatımıza girdi ve bir çogunuz bu cihazları kullanmaya başladı.

Windows Phone işletim sistemli telefon satışları her gecen çeyrek dönemde katlanarak artıyor. Tabi bu artışta Nokia'nın payı ve katkısı inkar edilemez. Sistemin stabilligi,hızı ve en önemlisi yepyeni ve degişik arayüzü kullanıcıları cezbeden noktalar. Aradan gecen 8aylık süre zarfında kullanıcılar tarafından tespit edilen bir çok eksik degişik yollarla Microsoft ve Windows Phone ekibine iletildi. Microsoft yetkilileri de bu geri dönüşleri titizlikle incelediklerini ve hazırlanan güncellemelerde dikkate aldıklarını belirttiler.

GDR2 zaten genel olarak kullanıcılardan gelen geri dönüşlerde belirlenen hataları gidermek için hazırlanan bir güncelleme. Arayüzde pek fazla yenilik icermiyor. Arayuzdeki yenilikleri Nokia Firmwarei getiriyor.Microsoft'un bu güncellemeyle getirdigi en dikkat çeken yenilikler Bluetooth4.0 LE, FM Radyo,Data Sense ve özellikle düşük segmentte küçük dahili hafızaya sahip cihazlarda büyük sorun olan "diger klasörunün" sürekli şişerek hafızayı kaplaması sorununun çözülmesi.

Aynı şekilde GDR3 de daha cok ureticilere yeni ust segment cihazlari icin daha fazla donanim ve çözünürlük destegi sunacak tabi GDR3'te de kullanicilari ilgilendiren bir kac yenilik ve geliştirme var.Quad Core CPU destegi,1080p HD ekran destegi gibi yeni imkanlar ureticilere üst segmentte daha iddialı cihaz hazırlama imkanı sunacak. Kesin olmamakla birlikte GDR3 güncellemesiyle birlikte başlat ekranında fazladan bir sıra daha live tile destegi de sunulacak.

Son olarak wp8.1(blue) guncellemesiyle kullanicilarin istek ve şikayetlerine gore belirlenen eksiklerin buyuk bir bolumu tamamlaniyor. Wp8.1 tam kusursuz bir sistem oluşturmayacak fakat kullanicilari sisteme cekecek ve baglayacak kilit ozellikleri barındıracak. Bildirim merkezi,ayarlara kolay erişim ve hızlı ayar yönetimi,geliştirilmiş görev yöneticisi(Microsoft tarafından teyit edildi),geliştirilmiş İnternet Explorer11 gibi özellikler de Windows Phone8.1 güncellemesinin kilit özellikleri olucak. Kilit ekranında kullanıcı arayüzünde daha fazla kişiselleştirme izinlerinin verilecegi,media player'ın yenilenecegi ve geliştirilecegi de saglam kaynaklar tarafından daha önce dile getirilmiş "iddialar" icinde bulunuyor.

Wp8.1'den sonraki guncellemeler ise hepimizi asıl heyecanlandıracak yenilikler icericek. Wp8.1'den sonra sorunsuz calişan sisteme, kullanicilari cezbedicek,daha fantastik ve eglenceli yenilikler sıradaki guncellemelerle sisteme eklenicek.

Sonuç olarak Microsoft'un da gectigimiz günlerde belirttigi bazı donanım bileşenleri yüzünden oluşan hatalar nedeniyle güncellemeler normal takviminde işlemeyerek gecikti ve ertelenmek zorunda kaldı. Fakat mevcut durumda herhangi bir sorun görünmüyor ve gecikmelere ragmen güncelleme takvimi işliyor. Önümüzdeki günlerde tüm dünyada genel olarak yayınlanıcak olan GDR2 güncellemesinden sonra Ekim&Kasım ayları gibi GDR3 güncellemesinin yayınlanması planlanıyor. Ve hemen ardından hepimize derin bir oh çektirmesini bekledigimiz Windows Phone8.1(Blue) güncellemesi 2014 yılının başlarında muhtemelen Ocak/Şubat döneminde yayınlanmaya başlayacak.

Umarım gelecek güncellemeler bu bekleyişimize deger ve Microsoft'a olan kızgınlıgımızı giderir.

• Beğen
Tepkiler: mesutcinik, anilakbay ve BrahimOkumus

BrahimOkumus

BrahimOkumus

Üye
:tşk: Wp8.1 inşallah dedikleri gibi olur.

Plesk234

Üye
Güzel,faydalı tşkler

Bu Mesaj Mobil Sürümden Gönderildi

yasirtaha

yasirtaha

Üye
Hadi hayırlısı bakalım eğer dediklerini yaparlarsa satışları iki katına çıkartırlar

mesutcinik

mesutcinik

Üye
microsoft yazılım kısmında biraz daha hızlı gelişim gösterse yani nokia'nın şu sistem için verdiği gayreti vermeye çalışsa mükemmel ilerleme gösterecek sistem microsoft'un taşın altına elini biraz daha fazla sokması gerekiyor sanırım...

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Güzel şeyleriyle sevinip kötü yanlarıyla sinirlenip üzüleceğimi bile bile aldım bu telefonu ama biliyorum ki son gülen iyi güler.Bekle bizi 2014 bomba gibi gireceğiz microsoft bizleri üzmez,üzemezde :) gönüllere taht kurmuş 2 büyük firma sevdiklerini üzmez abi."Sizde bu yok mu?Sizde şu program yok mu?Özellik yok mu hihihihihi..." diyenlere şimdilik susuyorum tek dediğim 2014 yılı wp blue güncellemesi gerisi hikaye..Az kaldı 5-6 aycık kaldı. #DayanınWpciler :)

konu için teşekkürler abi enfes yazı olmuş :good:

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Sizde o yok mu bu yokmu diyenlerin hiç bir zaman ellerinde olmamış özellikleri de var Nokianın. Ben genellikle o şekilde karşılık veriyorum. Cep telinde en fazla kullanılan resim ve video çekmedeki üstünlüklerden navigasyon üstünlüğüne kadar... Birde şunu düşünmek lazım,teli aldığım günden beri bir kez olsun ne ağırlaşma nede tıkanma yaşatmadı. Bu kadarını beklemiyordum açıkçası.

mesutcinik

mesutcinik

Üye
geçenlerde zaten 920'nin kamerası beni çok mutlu etti arkadaşların yanında süperdi gece çekimlerinde... bu telefon çok güzel yerlere gelecek yazılımla...

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Sizde o yok mu bu yokmu diyenlerin hiç bir zaman ellerinde olmamış özellikleri de var Nokianın. Ben genellikle o şekilde karşılık veriyorum. Cep telinde en fazla kullanılan resim ve video çekmedeki üstünlüklerden navigasyon üstünlüğüne kadar... Birde şunu düşünmek lazım,teli aldığım günden beri bir kez olsun ne ağırlaşma nede tıkanma yaşatmadı. Bu kadarını beklemiyordum açıkçası.

Aynen tabikide var ama ben pek birşey söylemiyorum eğer çok fazla üstelerse tek yaptığım şey karşımdakinin telefonunu alıp benimkinle birlikte aynı mesafeden bırakayım diyorum ki şimdi bu iki telefonu yere bıraksam nolur diyorum hemen elimden alıyorlar telefonu :ehe

goktas19

goktas19

Üye
WPye gecmek icin en iyisi Windows Phone 8,1 Blue beklemem lazim anlasilan... Istedigim cogu ozellik geliyor WP 8,1 ile :)

• Beğen
Tepkiler: hezarfencik

blackss

Üye
8.1 çıksın bende geri döneceğim.

OozyStaw

OozyStaw

Üye
Alıştık böylesine :D :tşk:

orian

orian

Üye
ne vardı arka plana resim koyma ve kutulara şeffaflık ayarı da atsalardı :)

BelaMonte

BelaMonte

Üye
çeşke şimdi verse bu güncellemeleri ne güzel olurdu :D

avrupaaslani

avrupaaslani

Üye
Sürekli güncelleme rivayetleri ama GDR2 yayınlanmış bile değil. Ne zaman yayınlanacağı da belli değil.

ÖEY

ÖEY

Üye
Daha önce de söyledim, şimdi de söylüyorum inşallah MS wp8.1 güncellemesini eline yüzüne bulaştırmaz. Yoksa çok büyük bir kullanıcı kaybı yaşarlar. Biraz yurt dışındaki forumları gezin dolanın göreceksiniz oralarda da büyük tepkiler var aynı buradaki gibi. Açıkçası tüm global wp kullanıcı alemi wp8.1'i bekliyor. Umarım beklediğimizden çok daha iyi bir sistem güncellemesi olur ve oh be şimdi oldu işte helal olsun MS'e diyebiliriz.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Sürekli güncelleme rivayetleri ama GDR2 yayınlanmış bile değil. Ne zaman yayınlanacağı da belli değil.

bunlar rivayet degil. Forumun sayfalarına biraz göz gezdirirseniz dünyanın bir cok yerinde ve ülkemizdeki htc cihazlarda gdr2 guncellemesi yayinlandi.

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Sürekli ertelenen bir güncelleme takvimi var umarım geldiğinde işte bu dedirtecek özelliklerle gelir sırasıyla tabi daha sonrada nokia için söylüyorum daha iyi daha güzel cihazlar ve Wp lu telefonlar

Dtn

Üye
Daha önce de söyledim, şimdi de söylüyorum inşallah MS wp8.1 güncellemesini eline yüzüne bulaştırmaz. Yoksa çok büyük bir kullanıcı kaybı yaşarlar. Biraz yurt dışındaki forumları gezin dolanın göreceksiniz oralarda da büyük tepkiler var aynı buradaki gibi. Açıkçası tüm global wp kullanıcı alemi wp8.1'i bekliyor. Umarım beklediğimizden çok daha iyi bir sistem güncellemesi olur ve oh be şimdi oldu işte helal olsun MS'e diyebiliriz.

Katılıyorum. Farklılığını sevdiğimizden kullanıyoruz ama geliştirmezlerse ne başkalarını çekebilir, ne de bizi uzun süre tutabilir. Ve gerçekten wpnin ios ve androidi tahtından indirmesini istiyorum. 8.1le yaptı yaptı, değilse tutmaz artık

Üst Alt