Haber Windows Phone Geliştiricilerine Iyi Haber Google'dan Geldi

Sponsorlu Bağlantılar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Windows Phone Geliştiricilerine Iyi Haber Google'dan Geldi

Windows Phone platformunun en büyük sorunlarından biri de hiç şüphesiz uygulama mağazasının rakiplerine oranla geride olması.

Bunun sebepleri arasında başı çeken ise gelilştiricilerin gelir oranlarının düşük olması sebebiyle ilgisiz kalmaları. Tabi ki bu gelirler sadece uygulamanın mağazada satılmasıyla ilgili değil. Geliştiricilerin uygulamalarına reklam alabilmelerini sağlayan bazı araçların eksikliği de bu konuda etkenlerden en büyüğüydü. Google geliştiricilerin bu eksiğini kapatacak olan AdMob WP8 SDK Betayı yayınladı.

Tabi bu noktada ticari gelirin bazen her şeyin önünde geldiğini de görüyoruz. Youtube uygulamasında aleni bir şekilde Windows Phone işletim sistemine cephe alan Google aynı zamanda sayıları 40 milyona yaklaşan ve sürekli artan Windows Phone 8 kullanıcılarından elde edeceği milyonlarca dolarlık reklam gelirini de göz ardı edemedi.

• Beğen
Tepkiler: komando04, PureFood ve erknlmn

katil_197

katil_197

Üye
google şaşırttı :D

• Beğen
Tepkiler: PureFood
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
:tşk: ama ne işe yarıyor bu verdiğin link abi

Dexter Morgan

Dexter Morgan

Üye
hadi bakalım

PureFood

PureFood

Üye
Google yola geliyor yavaş yavaş. Gelecekteki en büyük rakibinin Windows Phone olacağının farkındadır elbet. Tabi işin içinde gelir olunca kayıtsız da kalamaz zaten.

4MaGuS

4MaGuS

Üye
geliştiricilerin uygulamalarına Google reklamları almalarını sağlıyor.
bu geliştiricilere para ve google para kazandıra bilir ancak bizim gibi normal kullanıcılara değişen bir şey yok aslında reklam olmaması hatta daha iyi olabilir bu arada google bunu yapacagına chrom yapsaya wp ye (chromu google yapıyordu değilmi sonuçta onun tarayıcısı ) biz kullanıcılara daha iyi olur diye tahmin ediyorum ancak google'ın böyle bir adım atması bile güzel bir şey

katil_197

katil_197

Üye
google kendiside para kazanıyor bu işten :D

OozyStaw

OozyStaw

Üye
Onlarda farkında çünkü Microsoft şu ana kadar girdiği hiç bir savaşta yenilgi almamıştır korkuyorlar :) misal Mozilla çıktığında çok kullanıcıya ulaşılmıştı internet explorer yayınlandı ve lider konuma geldi , Apple a karşılık Windows yayınlandı şu anlar liderler ve bir çok şey daha :)

ÖEY

ÖEY

Üye
Windows Phone'un önündeki tek engel Microsoft :D Eğer MS eline yüzüne bulaştırmazsa google falan hikaye, alır başını gider zirveye.

muratangin

Üye
bu geliştiricilere para ve google para kazandıra bilir ancak bizim gibi normal kullanıcılara değişen bir şey yok aslında reklam olmaması hatta daha iyi olabilir bu arada google bunu yapacagına chrom yapsaya wp ye (chromu google yapıyordu değilmi sonuçta onun tarayıcısı ) biz kullanıcılara daha iyi olur diye tahmin ediyorum ancak google'ın böyle bir adım atması bile güzel bir şey
böyle birşey 2014e kadar sanırım imkansız..wpde 3rd party browser desteği ne yazık ki gelmedi.

alasulumurat

alasulumurat

Üye
Google destek verene kadar Microsoft da buna izin vermesin

q0nzalez

q0nzalez

Üye
Para geliri işin içine girdi Google kısıtladığı sisteme reklam satmaya başladı. aslında ms de reklam alamazmı mağazakilere veremezmi ? oda bi gelir