Windows Phone Geliştiricilerine Iyi Haber Google'dan Geldi

 • 4 Ekim 2013
 • 813 Okunma
 • 12 Cevap

 1. < Resmi açmak için tıklayın >


  Windows Phone platformunun en büyük sorunlarından biri de hiç şüphesiz uygulama mağazasının rakiplerine oranla geride olması.

  Bunun sebepleri arasında başı çeken ise gelilştiricilerin gelir oranlarının düşük olması sebebiyle ilgisiz kalmaları. Tabi ki bu gelirler sadece uygulamanın mağazada satılmasıyla ilgili değil. Geliştiricilerin uygulamalarına reklam alabilmelerini sağlayan bazı araçların eksikliği de bu konuda etkenlerden en büyüğüydü. Google geliştiricilerin bu eksiğini kapatacak olan AdMob WP8 SDK Betayı yayınladı.

  Tabi bu noktada ticari gelirin bazen her şeyin önünde geldiğini de görüyoruz. Youtube uygulamasında aleni bir şekilde Windows Phone işletim sistemine cephe alan Google aynı zamanda sayıları 40 milyona yaklaşan ve sürekli artan Windows Phone 8 kullanıcılarından elde edeceği milyonlarca dolarlık reklam gelirini de göz ardı edemedi.

  AdMob WP8 SDK BETA
   


  Yazan: papakudioflu
  komando04, PureFood ve erknlmn bunu beğendi.
 2. google şaşırttı :D
   
  PureFood bunu beğendi.
 3. :tşk: ama ne işe yarıyor bu verdiğin link abi
   
 4. hadi bakalım
   
 5. geliştiricilerin uygulamalarına Google reklamları almalarını sağlıyor.
   
 6. Google yola geliyor yavaş yavaş. Gelecekteki en büyük rakibinin Windows Phone olacağının farkındadır elbet. Tabi işin içinde gelir olunca kayıtsız da kalamaz zaten.
   
 7. bu geliştiricilere para ve google para kazandıra bilir ancak bizim gibi normal kullanıcılara değişen bir şey yok aslında reklam olmaması hatta daha iyi olabilir bu arada google bunu yapacagına chrom yapsaya wp ye (chromu google yapıyordu değilmi sonuçta onun tarayıcısı ) biz kullanıcılara daha iyi olur diye tahmin ediyorum ancak google'ın böyle bir adım atması bile güzel bir şey
   
 8. google kendiside para kazanıyor bu işten :D
   
 9. Onlarda farkında çünkü Microsoft şu ana kadar girdiği hiç bir savaşta yenilgi almamıştır korkuyorlar :) misal Mozilla çıktığında çok kullanıcıya ulaşılmıştı internet explorer yayınlandı ve lider konuma geldi , Apple a karşılık Windows yayınlandı şu anlar liderler ve bir çok şey daha :)
   
 10. Windows Phone'un önündeki tek engel Microsoft :D Eğer MS eline yüzüne bulaştırmazsa google falan hikaye, alır başını gider zirveye.
   
 11. böyle birşey 2014e kadar sanırım imkansız..wpde 3rd party browser desteği ne yazık ki gelmedi.
   
 12. Google destek verene kadar Microsoft da buna izin vermesin
   
 13. Para geliri işin içine girdi Google kısıtladığı sisteme reklam satmaya başladı. aslında ms de reklam alamazmı mağazakilere veremezmi ? oda bi gelir
   
Yüklüyor...
20/11/2018 - 19:14