İpucu Windows Phone 8.1 - Eksiklikleri ve İstekleri Belirleyelim

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
Daha öncede söyledim ama kimsenin dikkatini çekmedi.

Mesajlar uygulamasını sessize alsam da uygulama açıkken mesaj gelse de bildirim sesi çıkıyor. Salonda otururken mesajlaşınca çok dikkat çekiyor, bildirimleri tamamen sessize almak zorunda kalıyorum ve daha sonra unuttuğum oluyor. Bilinçli bir özellik mi yoksa bir hata mı bilmiyorum.

@papakudioflu

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
Daha öncede söyledim ama kimsenin dikkatini çekmedi.

Mesajlar uygulamasını sessize alsam da uygulama açıkken mesaj gelse de bildirim sesi çıkıyor. Salonda otururken mesajlaşınca çok dikkat çekiyor, bildirimleri tamamen sessize almak zorunda kalıyorum ve daha sonra unuttuğum oluyor. Bilinçli bir özellik mi yoksa bir hata mı bilmiyorum.

@papakudioflu

Bilinçli ekran açıkken o ses geliyor sadece. Mesaj geldi bak gibisinden bir bildirim

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
Bilinçli ekran açıkken o ses geliyor sadece. Mesaj geldi bak gibisinden bir bildirim

Ama çokta mantıklı değil bence sonuçta ben bildirimleri sessize almışım neyin bildirimi daha :D

• Beğen
Tepkiler: ogzhnoTr
Heimdalll

Heimdalll

Üye
mesela bi video izlerken videoyu sessize alıp arkadan müzik dinleme olsa çok güzel olur, youtube tan müzik dinlerkende başka hiçbirşey yapamıyorum oda çok büyük bir sorun

Yağız Ryan

Yağız Ryan

Üye
Bunlar giderilsin Süper olur Ve Artık Müziklere resim koymak için albüm gerekmemesi lazım

Dexter Morgan

Dexter Morgan

Üye
Uygulama geliştiricilere teşvik verilmesi,
Kamera algoritmalarının düzeltilmesi,
Usb otg desteği,
Batarya optimizasyonu,
Sağlam codecli xbox video,
8.0da ki kelime tahmini,
Ana ekrana konan resmin tüm uygulamalar kısmında görünmesi

• Beğen
Tepkiler: skynet
freestyleminds

freestyleminds

Üye
Güncellemeleri çok geciktirilmesi ve yavaş gelişimi.

skynet

Üye
Sd karttaki uygulamaları telefonu sıfırladıktan sonrada kullanabilsek çok iyi olurdu

• Beğen
Tepkiler: Rainesto
DenizhaNq

DenizhaNq

Üye
iletim raporları ayrı bir msj olarak değilde ekranda bildirim olarak gelmesi

4MaGuS

4MaGuS

Üye
1- ie de sekmeler veya sık kullanılanlar dan birini seçmek yerine ikisinide buton şeklinde veya ilk girişte sık kullanılanlar başlangıç ekranı olarak atama ve html5 desteğinin arttırılıp facebook oyunları açma
2- telefonun genel olarak yatay modda kullanılır şekilde ayarlanması bildirimler, ana ekran, tüm uygulamalar kısımı
3- tüm uygulamalar listesinde uygulamaların yerleri değiştirile bilir olması (isim değiştirme özelliğide gelebilir uygulama isimlerini biz belirliyelim)
4- klavyenin yatay modda çok fazla yer kaplaması yanlara veya biraz daha boyutunun küçültülmesi
5- sistemin genel olarak yatay mod olan kısımlarında yazı karakterlerin punto değerleri çok fazla ie,ayarlarda,meillerde bunların küçültülmesi veya ayarlanabilir olması (erişim kolaylığı içerisinde mesajlarda ayarladaki ayarlama gibi)
6- kulaklık simgesinin gelmesi
7- ekolayzır ayarlarının devamlı aktif olması (bu aslında cyanda gözükmüştü ama gelen cihaz varmı bilmiyorum, birde aynı tanıtım resimlerinde otomotik ekolayzır vardı yani kendi şarkı türünü bulup uygun ses ayarına geçiyordu)
8- xbox music içerisinde ekolayzır kısa yolu
9- otg desteği
10- daha fazla hızlı işlem seçeneği ve mobil veri ayaro
11- telefonu baştan başlatma kısayolu
12- telefon kapalıyken alarm çalma
13- usb ayarları gelmesi ve veri paylaşa bilme ve telefonu pc ye taktığımızda sarj yap veya yapma diye seçenek olması ( mesela ben sarj yapmasını istemiyorum)
14- konuşmalarda karşıdan gelen sessin biraz daha artırılması ( çok gürültülü fabrika ortamlarında duyulmuyor hiç)
15- pc ye kablo ile bağladğımızda açılan bir wp uygulaması güncellemesi resimlerin görsellikler eklenmesi müziklerin, videoların ve fotograların bu kısımdada açılabilir olması
16- project my screen uygulamasında çözünürlük ayarı eklenip büyütülebilmesi (netliğin bozulacağını biliyorum ancak en azından 2 kat büyütlüte bilese bu aslında pc ile alakalı ama yinede yazıyorum)
17- telefondaki herşeyin ondrive da gösterilebilir olması ( bunu biraz açarsak ondrive uyuglamasını pc ye kurduğunuzda pc nizde ne varsa herşeyi oradan görebiliyor açabiliyorsunuz bunu telefon içinde yapılabilir olması müzikleri videoları fotografları uygulamaları, hatta project my screeni ondrive entegre edip iizn verildiğinde ondrivedan telefonu kontrol etme özelliği falan eklenemsi)
18- nokia ve ms nin tüm uygulamalarının şeffaflık desteği yeri değil ama buda geçsin arada
19- banka kartlarını veya otobüs kartları nfc ye eklene bilmesi ( ben bir sürü deneme yaptım kurmadğım program kalmadı hiç biri eklemiyor desetlemiyor diyor en fazla bazıları hiç görmüyor)
20- xbox videolarda tüm videoların görünür olması veya en azından kendi videoları gözüksün oda yeter
21- dosyalar uygulamasının geliştirilmesi resimlerde iç kısma girildiğinde diğerlerine geçebilme ( birde müzik indirdiğinizde veya açtığınızda bu kısımda yine eski tarzda müzik uygulaması içerisinde açılıyor yenisinde değilde), dosyaların özelliklerinin gösterilmesi resimlerin exif, videoların biçim boyut tarzında
22- ayarlara yeni bir şey eklenerek varsayılan uygulamalar belirlenebilir bazı uygulamalardan çift veya aynı özellikleri destekelyen uygulamalar olduğunda her seferinde hangisinde açıldığını soruluyor
biraz fazlamı oldu ne daha önceden yazılan bir kaç şeyi eklemedim birde aklıma gelmeyen bir sürü şey var onlarıda daha sonra sırayla eklerim

Son düzenleme:
Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
Bu konu ile ilgili de anket yapılacak mı acaba 8.0 da yapıldığı gibi @bulutsuzgece ?
en çok istenileni görmek amacıyla

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Bu konu ile ilgili de anket yapılacak mı acaba 8.0 da yapıldığı gibi @bulutsuzgece ?
en çok istenileni görmek amacıyla

Elbette.
Şu an kullanıcıların belirlediği ve kendilerince eksik gördüğü şeyleri toparlıyoruz.

Yönetim olarak oluşan listeyi değerlendirip bunu belli sayıya indirgeyerek anket haline dönüştüreceğiz.

• Beğen
Tepkiler: Rock Ve Roll
Rainesto

Rainesto

Üye
Elbette.
Şu an kullanıcıların belirlediği ve kendilerince eksik gördüğü şeyleri toparlıyoruz.

Yönetim olarak oluşan listeyi değerlendirip bunu belli sayıya indirgeyerek anket haline dönüştüreceğiz.

Uservoice de konu açılacak mı

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
Bence açılmalı

yine tor browser la saldırırız uservoice a sayı fazla olursa zor olur ama bir de zaten bu istenilenlerin %90 ı açılmıştır uservoice da

• Beğen
Tepkiler: Rainesto
Rainesto

Rainesto

Üye
yine tor browser la saldırırız uservoice a sayı fazla olursa zor olur ama bir de zaten bu istenilenlerin %90 ı açılmıştır uservoice da

O zaman o konuların linki eklenmeli

4MaGuS

4MaGuS

Üye
@bulutsuzgece
önerileri kısa ve öz mü yazmak gerekiyor üstte baya bir maded yazmıştım ben biraz detaylı yazmış olabilirim ama aralarında farklı seçeneklerde söylediğimi sanıyorum kimsenin bahsetmediği onların eklenmesi neye göre seçilir ilk başta yoksa önerilen herşey listelenip direk hepsi oykullanımınamı sunulacak

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
@bulutsuzgece
önerileri kısa ve öz mü yazmak gerekiyor üstte baya bir maded yazmıştım ben biraz detaylı yazmış olabilirim ama aralarında farklı seçeneklerde söylediğimi sanıyorum kimsenin bahsetmediği onların eklenmesi neye göre seçilir ilk başta yoksa önerilen herşey listelenip direk hepsi oykullanımınamı sunulacak

Kuşkusuz bütün önerileri ankete alabilmemizin imkanı yok.
Misal veriyorum 50-60 madde tespit ettiysek bunu 20-30'a düşürerek anket açmak zorunda kalacağız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt